∷ Z aktuálneho vydania

Radikálne zrýchlenie v knihárskom spracovaní!

Plne automatizovaný skladací stroj s krížovým lomom Stahlfolder KH 82-P uviedla spoločnosť Heidelberg Slovensko, s. r. o. na svetový trh na veľtrhu drupa 2016. Plná automatizácia všetkých nastavení výrazne znižuje neproduktívne časy stroja, prakticky eliminuje chyby obsluhy i chybovosť produkcie a znižuje počet rozjazdových hárkov na cca 5 – 10! Presnosť a spoľahlivosť automatického nastavenia umožňuje strojom Stahlfolder rýchlosť produkcie až 50 000 hárkov/h.

Heidelberg Slovensko, s. r. o. so svojimi novinkami kopíruje požiadavky trhu na zvyšovanie produktivity strojov, ich spoľahlivosť a jednoduchosť obsluhy. Nový Stahlfolder KH 82-P je určený do mimoriadne produktívnych prevádzok, kde je potrebné spracovávať extrémne rýchlo a stabilne veľké množstvo zákaziek. A kde nie je možné strácať čas
a produktivitu v dokončujúcom spracovaní.

Základ stroja tvorí paletový nakladač PFX, ktorý nakladá hárky v šupine. Hárky a zložky sú následne skladané v šupine ako v prvej taškovej stanici, taktiež v druhej nožovej stanici s krížovým lomom. Špeciálna skladacia taška je vybavená prívodom vzduchu pre prisávanie a rozfuk pre dosiahnutie kľudnejšieho vedenia hárku medzi skladacími valcami. Rozfuk medzi hárkami eliminuje potenciál statickej elektriny, čo je mimoriadne dôležité predovšetkým pri tenkých materiáloch.

Znamenité parametre

Stahlfolder KH 82-P ponúka užívateľom vynikajúce technické a prevádzkové parametre, napríklad formáty od minimálneho rozmeru 42 x 30 cm až po maximálny 82 x 112,5 cm. Nový Stahlfolder KH 82-P sa vyznačuje vysokou úrovňou automatizácie. Kompletná automatizácia taškovej skladacej stanice zahrňuje napríklad motoricky riadenú vzdialenosť skladacích valcov a nožových hriadeľov i motoricky riadené dorazy skladacích tašiek vrátane ich vykrivenia. Súčasťou komplexného riešenia je tiež automatizácia krížového lomu vrátane motorického nastavenia formátu dorazov hárku, výšky a sklonu skladacích nožov. Kompletné nastavenie stroja sa dá uložiť do pamäte a spätne vyvolať pri opakovanej zákazke. Prednastavenie stroja je mimoriadne rýchle i vďaka implementovanému katalógu lomov. Navigácia obsluhy na riadiacom paneli stroja urýchľuje prípravu zákazky. Vďaka šupinovému nakladaniu Stahlfolder KH 82-P ponúka približne o polovicu vyšší výkon, ako je to pri bežnom nakladaní hárkov do skladacieho stroja.

Vysoká produktivita sa vždy odvíja od najslabšieho miesta vo výrobnom procese. V prípade produkcie tisícov zložiek za hodinu je nutné použiť tomu zodpovedajúci vysoko výkonný vykladač. Pre najvyššiu produktivitu odporúča výrobca skladaciu sekciu zakončiť plne automatizovaným vykladačom Palamides alpha 500 hd, ktorý nepotrebuje ďalšiu obsluhu. Ďalšie navýšenie produktivity a rýchlosti spracovania zložiek umožňuje zaradenie automatického paletizátora za vykladač.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore