∷ Z aktuálneho vydania

RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU NECHAJTE SA INŠPIROVAŤ

Aj vám už chýbajú osobné stretnutia, sadnúť si na kávičku a porozprávať sa, či už so svojou rodinou, priateľmi, kolegami či obchodnými partnermi?

Verte, že aj nám. Súčasná situácia však nepraje spoločenským udalostiam a presúvame sa do online sveta aj my. Nebolo tomu inak ani v piatok 19.3.2021 na akcii Raňajkové online Dizajn Menu. Pozvanie prijali zaujímaví spíkri a účasť prekonala naše skromné očakávania, čomu  sa nesmierne tešíme. Naše menu reflektovalo na súčasnú situáciu, sami hľadáme inšpiráciu a nové nástroje v komplikovanej pandemickej situácii. Priniesť prehľad aktuálnych trendov a inšpirácie komunite profesionálov kreatívneho segmentu bolo opäť našou ambíciou a výzvou. Ruka v ruke s nádejou, že tak pomôžeme nakopnúť aj nové projekty či úspešný biznis účastníkov. Prvých dvadsať registrovaných účastníkov sme potešili aj rozosielkou materiálov, takže počas online eventu mali o niečo silnejší zážitok.

Raňajkové Dizan Menu tak odštartovalo svoj už 8. ročník, čo napovedá, že ide o formát, ktorý si našiel svoje stále publikum. Radi preto aj v tomto roku privítame kreatívnych ľudí – grafických dizajnérov, freelancerov, fotografov, blogerov, vydavateľov, tlačiarov, študentov a mnohých ďalších milovníkov dizajnu a papiera, či už osobne v budove Europapieru alebo v online verzii podľa aktuálnej situácie. Témou marcových raňajok bola INŠPIRÁCIA. Jednou z mnohých je aj farba roka podľa inštitútu PANTONE. V tomto roku sa ňou stali výnimočne farby dve. Ultimate Grey a Illuminating Yellow – spojenie týchto dvoch farieb v sebe nesie odkaz sily a nádeje a vyvoláva pozitívne emócie.

Raňajkové online Dizajn Menu tradične otvorila Maja Danišová (Whatever Production), ktorá už dlhé roky externe spolupracuje so spoločnosťou Europapier Slovensko. Vďaka jej bohatým skúsenostiam a prepojeniam so svetom dizajnu a reklamy odprezentovala účastníkom množstvo zaujímavých highlitov, ktoré vychádzali najmä zo spomínaných farieb PANTONE pre rok 2021, no nevynechala ani trendy z oblasti marketingu, PR, sociálnych sietí či fashion. V rovnakej téme, ale so zameraním na papier pokračovala aj Zuzana Jakubíková, produktová špecialistka pre dizajnové papiere spoločnosti Europapier Slovensko. Vedeli ste, že sortiment dizajnových papierov spoločnosti Europapier je ozaj široký a obsahuje papiere od bielych a farebných, cez štruktúrované, metalické až po transparentné a syntetické? Zuzana vybrala prierez papierov, ktoré korešpondujú práve s vyššie spomínanou sivou a žltou farbou. „Zhodou okolností práve táto farebná kombinácia – sivá a žltá – tvorí obal našej Dizajnovej kolekcie, ktorú sme na trh uviedli v minulom roku,“ uvádza Zuzana Jakubíková. Vo svojej prezentácii vyzdvihla napr. syntetické papiere Neobond s vysokou odolnosťou, upcyclingový papier Refit so všestranným využitím a haptickým zážitkom, transparentný papier Cromático, či jedinečný štruktúrovaný papier Gmund Urban, ktorý je ideálny pre prebaly kníh či packaging.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore