∷ Z aktuálneho vydania

Recyklácia: bolesť hlavy z luxusných obalov alebo svätý grál?

PP 4/2023

LEONHARD KURZ, odborník na riešenia transferových produktov pre razbu grafických produktov a dekoráciu plastových povrchov, neustále vyvíja svoje produkty z hľadiska trvalej udržateľnosti, napríklad vytváraním prenosového PET nosiča až o 50 % tenšieho ako zvyčajne, aby sa znížila spotreba materiálu. S RECOSYS® sa KURZ stáva prvou spoločnosťou na svete, ktorá vyvinula systém spätného odberu a recyklácie, v ktorom je možné opätovne spracovať použitý nosný materiál.

Zvýšte hodnotu a kvalitu vašej značky: „Je to naozaj jednoduché. Čím lepšie je balenie, tým lepšia je vnímaná hodnota. Razbové fólie KURZ poskytujú značkám priamu cestu k „nákupnému mysleniu“.

KURZ sa na veľtrhu interpack 2023 zameral na dizajn a udržateľnosť

Na veľtrhu interpack 2023 predstavil KURZ ďalší vývoj systému RECOSYS®, ktorý umožňuje ešte väčšie úspory CO2 vďaka optimalizovanému procesu. RECOSYS® 2.0

je pre KURZ absolútnou hlavnou témou, „Vďaka tejto technológii dávame majiteľom značiek šancu odlíšiť sa od konkurencie na pultoch a regáloch,“ hovorí Stéphane Royère, vedúci obchodnej oblasti balenia a tlače spoločnosti KURZ.

S pomocou RECOSYS® 2.0 je teraz možné prebytočné nosné materiály z grafického priemyslu po prvýkrát spracovať na recyklovaný PET (Polyetyléntereftalát). PET sa používa okrem iného pri výrobe plastových fliaš alebo plastových obalov a ponúka tiež široké možnosti…

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore