Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaRENZ oslavuje 110. výročie

RENZ oslavuje 110. výročie

História popredného výrobcu strojov pre špirálovú väzbu Chr. RENZ GmbH siaha až do roku 1908, kedy si Christian RENZ otvoril malú kováčsku dielňu v Stuttgarte. Jeho potomkovia vďaka svojmu podnikateľskému duchu dokázali zmeniť zameranie spoločnosti na strojárstvo a výrobu.

V 50-tych rokoch výrobné linky opúšťajú prvé stroje určené na dierovanie a viazanie kalendárov a knižných blokov. V roku 1966 bolo sídlo spoločnosti presťahované do mestečka Heubach, kde je dodnes. V centrále spoločnosti dnes pracuje približne 150 zamestnancov. Vyrábajú viazacie materiály a stroje na dierovanie a viazanie kalendárov
a brožúr, ako aj laminovacie a UV poťahovacie zariadenia. Hlavný dôraz spoločnosť kladie na kvalitu „Made
in Germany“.

Pri príležitosti 110. výročia založenia spoločnosti firma Chr. RENZ GmbH privítala začiatkom mája viac ako
50 spoločností z celosvetovej distribučnej siete na 3-dňovom medzinárodnom seminári. K zástupcom dcérskych spoločností z Veľkej Británie, Austrálie, Turecka a Argentíny sa pripojili aj distribútori zo všetkých štyroch kútov sveta. Dva roky od poslednej výstavy DRUPA a dva roky pred tou nadchádzajúcou predstavujú ideálny čas na zhodnotenie výsledkov ako aj zamyslenie sa nad možnosťami budúcich inovácií.

Seminár zahájili výkonní riaditelia Chr. RENZ GmbH Raphael Barth a Michael Schubert. Jasne prezentovali,
že Chr. RENZ GmbH si kladie za cieľ udržať a ďalej rozširovať svoju vedúcu úlohu ako výrobca komplexných riešení pre dierovanie a viazanie, a to s ohľadom na možnosť posilniť svoju pozíciu v rastúcom segmente digitálnych a online tlačiarní.

Na tento segment sa zameriava aj novinka z dielne Chr. RENZ GmbH – MOBI 300. Poloautomatický viazací stroj MOBI 300 pracuje na princípe kontinuálneho podávania drôtu (nasekané elementy sú umiestnené na lepenkových pásoch). Stroj je schopný viazať až 600 kusov knižných blokov/ kalendárov za hodinu pri nulovom odpade drôtu. Toto kompaktné riešenie umožňuje viazať knižné bloky až do formátu A4 ako aj nástenné kalendáre s háčikom formátu A3.

Ďalším novým strojom predstaveným v rámci seminára bol automatický dierovací stroj určený na dierovanie obálok – AP 300 HC hardcover. Oproti svojmu „menej výkonnému bratovi“ – AP 300 Compact sa AP 300 HC vyznačuje dvojnásobnou maximálnou hrúbkou dierovaného produktu a to až 2,5 mm pri výkone do 50 cyklov za minútu. Stroj je vybavený automatickým stohovacím stolom a 3 podávačmi, aby tak bola zabezpečená vysoká miera efektivity výroby.

Čítať celý článok

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top