Edície 2016Edície časopisu

S dobrou technológiou rastie chuť

 

 

Investovať do veľkoformátovej  UV LED technológie sa oplatilo.

V týchto dňoch sa v spoločnosti X print s. r. o. chystá inštalácia v poradí už druhej veľkoformátovej inkjetovej tlačiarne FUJIFILM Acuity UV LED 1600.

UV LED technológiu spoločnosť X print využíva už viac ako dva roky. Rozhodnutie zakúpiť takýto typ tlačiarne nastalo prirodzene s rastúcou požiadavkou trhu po rôznorodej, kvalitnej a originálnej produkcii. Spoločnosť X print pracuje so širokým portfóliom tlačiarenskej technológie ako ofset, digitálny hárkový maloformát a veľkoformátový injetový Ecosolvent. Kúpou UV LED tlačiarne sa otvorili ďaleko väčšie možnosti výroby rôznych produktov na širokú škálu dovtedy nepotlačiteľných druhov materiálov. Napríklad priama potlač doskových materiálov ako PVC, PP, kapa, akryl, drevo, sklo, lepenky, alubon atď. Tlačiareň dáva možnosť tlačiť aj na rolové materiály v podstate všetkého druhu, tlačový výstup je okamžite suchý, keďže UV LED lampy vytvrdia farbu hneď po dopade na potláčaný materiál. Výtlačky sa môžu následne bezodkladne posunúť na ďalšie spracovanie prípadne odovzdať ako hotový výrobok bez obavy z poškriabania či zlepenia. UV LED technológia pracuje s relatívne nízkymi teplotami lámp, čo ponúka možnosti potláčať aj veľmi tenké materiály, ktoré sa pri strete s vyššou teplotou majú tendenciu vlniť, alebo  nepriaznivo rozpínať. Teda vďaka UV LED lampám je možné potláčať rôzne materiály ako tenké PVC, PP dosky či rolové materiály od 0,1mm.

V rámci konfigurácie stroj dokáže tlačiť bielou a parciálnym lakom, čo dáva možnosť zabezpečiť ešte náročnejšie požiadavky zákazníkov a ponúknuť širokospektrálne kreatívne riešenia rôznych originálnych aplikácii. V neposlednom rade tlačový výstup je veľmi kvalitný a spĺňa aj náročné požiadavky klientov. V expresnom móde dokáže tlačiť rýchlosťou 33 m2/hod pri dodržaní vysokej kvality pri pohľadovej vzdialenosti 1m.

V móde najvyššej kvality dokáže tlačiť produkty vo formáte vizitky s textami veľkosti 2b, ktoré sú čitateľné a ostré. Čo sa týka produkčného zaťaženia momentálne v spoločnosti X print pracujú na tlačiarni v dvojzmennej prevádzke 12-16 hodín denne bez problémov.

Prečo sa teda v spoločnosti X print rozhodli pre kúpu ďalšej UV LED tlačiarne od FUJIFILM ?

To sme sa spýtali print managera spoločnosti Ing. Martina Lučeniča:

Ako tlačiareň zabezpečujeme pre našich zákazníkov široké portfólio produkcie. Aby sme dokázali uspokojiť ich náročné požiadavky na kvalitu, rýchlosť a spoľahlivosť výroby potrebujeme disponovať kvalitnou technológiou.

Keďže UV LED Tlačiareň Acuity sa nám veľmi osvedčila a jej vyťaženosť je veľká, rozhodnutie bolo jednoznačné. Dokážeme tým pádom vo vysokej kvalite tlačiť dvojnásobné množstvo produkcie v krátkom čase. Keďže v dnešnej dobe sa tlačí okrem väčších, časovo náročných zákaziek aj veľké množstvo malých a stredných, je pri dvoch strojoch možné lepšie rozložiť sily a oveľa rýchlejšie tak produkovať.

Dnes teda zákazníkom ponúkame od grafického návrhu, technických riešení, kvalitnej ofsetovej, digitálnej a veľkoplošnej tlače a dokončovacieho spracovania po dokonalý prehľad o stave objednávok vďaka prepracovanému internému systému
s notifikáciou.

Jednoducho – komplexné tlačiarenské služby pod jednou strechou.

www.xprint.sk

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore