∷ Z aktuálneho vydania

Šampióni na Donovaloch

Už po druhý raz sa na Donovaloch stretli profesionálni tlačiari s najmodernejšími tlačovými zariadeniami a pokrokovými dokončovacími technológiami. Obľúbené podujatie „Víťazná hra polygrafov“ aj tento rok prilákala viac ako stovku profesionálov ako aj nadšencov kvalitnej a kreatívnej tlače.

Donovaly sa na dva dni premenili na hlavné mesto slovenskej tlače. Atraktívnosť spočívala v spojení najlepších značiek, ktoré pôsobia na slovenskom polygrafickom trhu. Návštevníci priamo v akcii mali možnosť vidieť vyše
10 polygrafických technológií. Na vlastné oči sledovali ucelený proces výroby zušľachtených výstupov od prípravy cez tlač až po finálne spracovanie a dokončenie. Program bol nabitý praktickými ukážkami a poznatkami z praxe.
Na otázky odpovedali odborníci, ktorí objasnili každú nejasnosť a vysvetlili všetko potrebné. „Sme menšia tlačiareň, ale súčasné trendy sú pre nás veľmi dôležité. Do budúcna uvažujeme o výmene zariadení za nové. Je veľmi praktické stretnúť odborníkov, vidieť nové tlačové zariadenia a dokončovacie technológie na jednom mieste. Ak sa máme rozhodnúť pre nové technológie, musíme aj na vlastné oči vidieť, čo všetko nové zariadenia a technológie dokážu, či sú vhodné aj pre nás a našich zákazníkov a najmä, čo prinesú nášmu podnikaniu,“ konštatuje Vladimír Brummer, konateľ spoločnosti Tlačiareň Brummer.

Najväčšie ťaháky

Organizátorom podujatia bola tradične spoločnosť Konica Minolta Slovakia. Tá vytiahla z rukáva svoje najväčšie tromfy. Na podujatí odprezentovala novinku JetVarnish 3DS + iFoil. Jej výnimočnosť spočíva v tom, že ponúka komplexné služby parciálneho 3D lakovania pomocou UV atramentových hláv a následného zlatenia. „Naším cieľom bolo ukázať, že kreatívna tlač dnes ponúka neobmedzené možnosti a je dostupná pre veľké ako aj malé zákazky,“ objasňuje Štefan Peľo, produktový manažér Konica Minolta Slovakia. Novinka z dielne Konica Minolta totiž otvára možnosť tvorby neobmedzeného množstva rôznorodých úloh v rámci jednej produkcie bez zastavenia. Na vlastnej koži sa návštevníci presvedčili, že personifikácia produktov, ako aj ich požiadavky na variabilnosť finalizácie, nerobia tomuto zariadeniu problém. Dokazujú to aj ručne vyrábané čokoládové produkty rodinnej firmy Chocolate Patrik z pravej belgickej čokolády. Tajomstvo ich úspechu spočíva v personifikácii jednotlivých produktov. Firma na mieru potláča čokoládu, ako aj samotný obal, do ktorého je čokoláda zabalená. Prostredníctvom novinky, ktorá bola prezentovaná
aj na podujatí, spoločnosť využíva 3D lakovanie alebo zlatenie na vytvorenie pôsobivých a luxusných obalov. Na mieru robené čokolády, ako aj obaly si k tomu vyrábajú vo vlastnej réžii priamo vo firme. Nie sú tak odkázaní na externých dodávateľov. „Sme živým príkladom spojenia prvotriednej čokolády, luxusných obalov a kvalitnej tlače. Kvalitný produkt si totiž vyžaduje luxusný obal a prevedenie. A to dokážu práve novinky, ktoré boli prezentované na tomto podujatí,“ konštatuje Jakub Hronec, art director spoločnosti Chocolate Patrik.

Svoju premiéru na Slovensku mala aj nová generácia najvyššieho radu farebných produkčných zariadení Konica Minolta. Tá so sebou prináša niekoľko zaujímavých noviniek a vylepšení. Jednou z najdôležitejších je funkcionalita integrovanej jednotky Color Care. Ide o jednotku na automatické nastavovanie farieb. Tá kontroluje farebnosť nielen pred samotnou tlačou, ale aj priebežne počas nej. Starosti s color manažmentom tak môžete hodiť za hlavu. Súčasne určite oceníte aj možnosti presnej duplexnej sútlače alebo obojstrannej potlače bannerov.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore