Infoprint servis

Seeing is Believing – Bellissima!

S radosťou Vám oznamujeme, že v histórii našej firmy budeme prvýkrát prítomní na renomovanej výstave Labelexpo ako vystavovateľ. Výstava sa koná 11. – 14. septembra v priestoroch výstaviska v Bruseli. Vaša návšteva na našom stánku 11B25 v hale 11 by bolo pre nás cťou a potešením. Predstavíme Vám revolučnú technológiu vo výrobe flexotlačových štočkov – Bellissimu DMS.

Ponúkame Vám príležitosť zoznámiť sa s touto prémiovou technológiou. Náš tím Vám podrobne predstaví pokrokové digitálne modulované rastrovanie, na ktoré máme v našom regióne ako jediní certifikovanú výrobu. Niekoľko úvodných informácii o Bellissime DMS si môžete prečítať na tomto linku:

Bellissima je súborom digitálne modulovaných rastrov (digitally modulated screening = DMS), ktorý bol vyvinutý a optimalizovaný pre flexotlač. Tieto rastrové štruktúry sa svietia rozlíšením 4000 dpi a aj preto zabezpečujú výnimočne dobrú reprodukciu všetkých detailov, opticky zodpovedajú rozlíšeniu 300 až 400 lpi a sú zbavené flexo-uhlovania a tým pádom aj moiré-efektu. Prvotne rozlišujeme dva typy rastrovania pre Bellissimu, a to Standard Screen s rozlíšením 300-400 lpi a eXtended Screen s rozlíšením 350-450 lpi.

Obrázok č. 1:

NW Standard Screen

NW eXtended Screen

AM raster 175 lpi

Obidva typy rastra vytvárajú mierne odlišné tlačové body pre každú farebnú separáciu, čo sa týka ich rozmeru, tvaru a vzdialenosti od seba, vylučujúc takto výskyt prípadnej interferencie medzi tlačovými bodmi. Algoritmus rastrovania zlúči medzi sebou tlačové body separácii a vytvorí sa tzv. stochastická rozeta. Eliminuje sa potreba uhlovania, tým pádom aj moiré a nekompatibilné uhly.

Štočky vyrobené touto technológiou sú stabilné a trvácne. Rip kontroluje každý jeden tlačový bod a na štočku nezanecháva príliš malé, samostatne stojace body, ktoré by sa v procese tlače mohli ulomiť alebo zaniesť. Na obrázku nižšie môžete vidieť súbor zripovaný na 150 lpi klasickým AM rastrom a súbor zripovaný Bellissimou.

Obrázok č. 2:

časť grafiky ripovanej na klasický AM raster a vyznačené sú samostatne stojace – potencionálne nestabilné tlačové body

Obrázok č. 3:

Časť grafiky ripovanej Bellissimou DMS a vyznačené sú tlačové body, menšie ako 2×2 pixle

Flexotlačové štočky vyrobené Bellissimou zmierňujú typické problémy flexotlače, ako vytváranie mostov medzi tlačovými bodmi, rozmazávanie bodov z rôznych príčin (dot bridging, dot rivering, barring, bounce, slur). Tlačový proces sa týmto spôsobom stáva oveľa stabilnejším. Na výrobu používame platňu od renomovaného výrobcu fotopolymérov – MacDermidu. Na základe spätnej väzby od tlačiarov sa táto platňa správa veľmi dobre v tlači a veľa vydrží. Máme aj dôkaz z praxe, že s jednou sadou štočkov bolo vytlačených viac ako 2 milióny bežných metrov v rovnakej kvalite.

Bellissima DMS je takisto vhodná na efektívnejší spôsob tlače s fixnými farbami, ktorý je schopný reprodukovať oveľa širšie farebné spektrum ako klasická štvorfarebná tlač.

Obrázok č. 4

Diagram reprodukovateľného priestoru s CMYK

Diagram reprodukovateľného priestoru s CMYKOGV

Extended Color Gamut Printing, tlač s rozšíreným farebným spektrom, eliminuje prestoje vyplývajúce z umývania tlačových strojov pri prechode z jedného motívu na druhý, redukuje potrebu „skladových“ Pantone farieb, znižuje spotrebu materiáli pri nábehu a rapídne zvyšuje kvalitu. Pomocou Bellissimy a ECG je možné priblížiť sa kvalite hĺbkotlače, ofsetu, či digitálu a to s prísne kontrolovaným color managementom.

Obrázok č. 5

Farebný priestor CMYK

Farebný priestor CMYKOGV

Navštívte náš stánok 11B25 a dozviete sa, prečo sa stáva Bellissima celosvetovo lídrom flexotlače najvyššej kvality a začína byť preferovaná zákazníkmi, tlačiarňami aj výrobcami flexotlačových foriem.

Hlavné prednosti Bellissimy:

  • Znižovanie nákladov – cost saving
  • Tlač s konštantnými farbami – CMYK alebo ECG, bez nutnosti PANTONE farieb
  • Vysokú kvalitu reprodukcie obrázkov
  • Zvýšenie tlačových kapacít
  • Udržateľnejší výrobný proces obalových materiálov

Na stánku budú dostupné vzorky tlače realizované v spolupráci s našimi partnermi, zároveň Vám ponúkame možnosť registrácie na konzultácie s nami a s vývojármi Bellissimy a ďalšími odborníkmi v oblasti flexotlače z firmy Hamillroad. Registrujte sa teraz:

Navštívte nás na výstave Labelexpo 2023, spoznajte Bellissimu a posuňte kvalitu Vašej produkcie na vyššiu úroveň. Tešíme sa na Vás!

Pokiaľ Vám povinnosti neumožňujú zúčastniť sa priamo na výstave, ale máte záujem o vzorky, zaregistrujte sa vyplnením formuláru nižšie, alebo nás kontaktujte mailom alebo telefonicky:

Tešíme sa na stretnutie na Labelexpo 2023!

S pozdravom
Tím Plastexu

Kontakt: +421 905 513 804, export@plastex.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore