Infoprint servis

ŠPECIÁLNY LAK NA TLAČOVINÁCH ZNIČÍ NA SVETLE VŠETKY VÍRUSY

Tlačiareň H.R.G. v Litomyšli prišla s novinkou. V tlačiarni začali vyrábať zdravé a bezpečné tlačoviny, ktoré sú ošetrené antimikrobiálnym lakom. Ako prvá ofsetová tlačiareň v Českej republike otestovala spoločne s dodávateľom lakov špeciálny disperzný lesklý lak LOCK3.
Podrobnejšie vysvetľuje Jan Gloser, vedúci obchodného oddelenia tlačiarni H.R.G.

Veľa firiem v regióne zasiahla pandémia koronavírusu a s ňou spojené ekonomické ťažkosti. Práca ubudla aj v našej tlačiarni. Medzi našich klientov patria tiež firmy, ktoré sú najviac postihnuté koronavírovou krízou. Ide o hotely, cestovné kancelárie, reštaurácie, vydavateľstvá alebo výrobcov hračiek.

“Stretávame sa s výrazným prepadom tržieb. Snažíme sa vymýšľať nové služby, nové produkty a zušľachtenie tlačovín. Použitie špeciálneho antimikrobiálneho laku je jedna z možností ako osloviť nových klientov a ako ich produktom pridať niečo navyše. Sme presvedčení, že o tento produkt bude na trhu záujem a, že sme vsadili v tejto dobe na správnu kartu.”

ANTIMIKROBIÁLNY LAK LOCK3 PONUKA ŠIROKÉ VYUŽITIE
Najväčší záujem očakáva tlačiareň z odvetvia zdravotníctva, gastronómie, potravinárstva, farmácie a tiež od výrobcov osobnej hygieny a z hračkárskeho priemyslu.

“Lak sa môže použiť na krabičky, letáky, tlačoviny na podporu predaja a iných propagačných brožúr. Všade tam, kde dochádza k osobnému kontaktu a veľkej koncentrácii ľudí. Vieme si predstaviť, že nás oslovia aj poisťovne, banky, finanční poradcovia alebo realitné kancelárie, ktoré používajú pre svojich klientov rôzne typy tlačovín od zmlúv, dosiek na dokumenty alebo iné propagačné materiály, “dodáva Jan Gloser.

HORÚCA NOVINKA
V súčasnej dobe ide o horúcu novinku v Českej republike. Prvé testy sa uskutočnili začiatkom mesiaca. Avšak naša tlačiareň je pripravená s unikátnym lakom okamžite zahájiť tlač. “Po rýchlej kampani na sociálnych sieťach máme prvé otázky a dopyty. Ľudia rozmýšľajú, ako sa môžu chrániť a toto môže byť jedna z ciest, “uzatvára Gloser.

POZNÁMKA: Tlačiareň H.R.G. sa podieľa na osvete i edukácii v odbore polygrafie. V jej portfóliu nájdeme známe polygrafické ťaháky vo forme pravítok. Jednotlivé pravítka v rámci edície sú tematicky zameraná a venujú sa vždy konkrétnej oblasti polygrafického spracovania.
Prvá tlačovina v Českej republike, ktorá bola ošetrená týmto antimikrobiálnym disperzný lakom LOCK3, je najnovšia verzia pravítka z edície – „Polygrafické taháky“.

POZNÁMKA: Disperzný lak LOCK3 funguje na prirodzených fotodynamických procesoch. Jedná sa o patentovaný a bezpečný disperzný lak, ktorý obsahuje účinnú látku aktivovanú pôsobením svetla. Je aktivovaný prirodzeným aj umelým svetlom. Čím vyššia je intenzita svetla, tým rýchlejší je sterilizačný proces a tým viac patogénov je usmrtených. Kyslík, nevyhnutný na vykonanie tohto procesu, je odoberaný z okolia. Pre získanie fotodynamického procesu potrebuje antibakteriálny lak len svetlo a kyslík: v úplnej tme tento proces neprebieha, je okamžite znova aktivovaný, keď je dodané svetlo.

Zdroj: www.polygrafia-fotografia.sk
FM. / Foto: Archív tlačiarni

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore