Tlačové správy - Polygrafia

Spoločnosť HP Inc. mení kancelársku tlač svojím novým portfóliom produktov PageWide

Spoločnosť predstavila viac než 15 nových tlačiarní PageWide, OfficeJet Pro a LaserJet spolu s novou ponukou služieb pre správu a zabezpečenie tlačiarní

BRATISLAVA, 8. marca 2016 –  HP Inc. posúva tlač na novú úroveň svojím novým portfóliom tlačiarní pre firmy, do ktorého patria:

 • Nová značka tlačiarní HP PageWide prinášajúca profesionálne farby, najnižšie obstarávacie a prevádzkové náklady  vo svojej triede, najrýchlejšiu tlač, energeticky najúspornejší chod a tiež svoje najlepšie prvky zabezpečenia  a správy vo svojej triede.
 • Nové tlačiarne OfficeJet Pro prinášajúce cenovo dostupnú tlač, kvalitné farby a vysoký výkon v kompaktnom prevedení pre malé podniky.
 • Nové tlačiarne LaserJet ponúkajúce vysokú kvalitu farebnej tlače v kombinácii s najvýhodnejšou cenou za čiernobielu tlač.
 • HP Secure Managed Print Services pre čo najlepšie zabezpečenie tlačového prostredia vďaka svojej najsilnejšej ochrane.

 

„Meníme kancelársku tlač pre všetky podniky – malé aj veľké,” hovorí Enrique Lores, prezident divízie Imaging and Printing v spoločnosti HP Inc. „Tradične si museli zákazníci vyberať z ponuky medzi dobrým, lepším a najlepším riešením. My dnes prinášame možnosť výberu medzi najlepším, najlepším a najlepším a  zákazníkom tak umožňujeme vyberať si to najlepšie riešenie nielen pre ich rozpočet, ale najmä pre ich podnikanie.“

 

Zmeny v kancelárskej tlači vďaka HP PageWide

HP PageWide je zákazníkmi overená škálovateľná technológia tlače,  vyvinutá spoločnosťou HP, pomocou ktorej bolo vytlačených viac než 140 miliárd strán vrátane veľkoformátovej tlače a tlače webu. Začiatkom budúceho roka spoločnosť HP ďalej posilní technológiu PageWide a zmení tak trh s kopírkami vďaka novému portfóliu multifunkčných zariadení a tlačiarní formátu A3.

„Tlačiarne HP PageWide prekonali naše očakávania ohľadom kvality a rýchlosti a vylepšili našu efektivitu práce,” hovorí Tim Larson, riaditeľ dizajnu v spoločnosti Downstream. „Pracujeme v konkurenčnom prostredí vizuálneho dizajnu, takže to, ako veci vyzerajú vytlačené na papieri, je pre nás veľmi dôležité a spoločnosť HP je v tomto s nami za jedno.“

Nové portfólio tlačiarní pre firmy HP PageWide bude k dispozícii u vybraných maloobchodných predajcov a partnerov v distribučnom kanáli. Zvyšuje množstvo spravovacích zariadení a tlačových služieb poskytovaných týmito zmluvnými partnermi. Tieto zmluvné tlačiarne HP PageWide umožňujú distribučným partnerom spoločnosti HP ponúkať služby za nízke prevádzkové náklady s najviac zásobenou podporou spoločnosti HP, s trojročnou zárukou na tlačové hlavy a s integráciou HP JetAdvantage Managementu a nástrojov tretích strán. Optimalizáciou spravovaných zariadení HP PageWide pre zmluvné dohody poskytuje spoločnosť HP svojim distribučným partnerom nové možnosti, ako zvýšiť spokojnosť zákazníkov.

 Nové prírastky do rodín HP OfficeJet Pro a LaserJet

Rozšírené portfólio HP pre firmy zahŕňa aj nové tlačiarne HP OfficeJet Pro a HP LaserJet, ktoré rozširujú možnosti pre zákazníkov.

V poslednom desaťročí spoločnosť HP priniesla atramentovú tlač aj v kancelárskej kategórii a poskytla tak malým a stredným podnikom tlač v profesionálnej kvalite s až o 50% nižšími nákladmi na stranu oproti laserovej tlači. Séria HP OfficeJet Pro 8000 teraz po novom obsahuje HP Print Forward Design, ktorý ďalej zvyšuje produktivitu vďaka možnosti vysokorýchlostnej tlače a skenovaniu, s rovnakou manipuláciou s papierom ako pri laserových tlačiarňach a v úspornom dizajne, ktorý pomáha šetriť miesto v kancelárii. Tieto nové tlačiarne navyše obsahujú rozšírené možnosti správy a zabezpečenia a tiež umožňujú jednoduchú tlač z mobilných zariadení.

Rodina HP LaserJet poskytuje zákazníkom kvalitnú tlač, vysokú rýchlosť a najlepšiu cenu za čiernobielu tlač. Nové produkty LaserJet obsahujú  kazety Original HP Toner s technológiou JetIntelligence a umožňujú najpokročilejšiu laserovú tlač v odvetví s rýchlejším a efektívnejším riešením pre zjednodušenie zákazníkovho podnikania.

 Zvýšená ochrana vďaka Secure Managed Print Services

Pomoc zákazníkom zvyšovaním bezpečnosti tlače je pre HP stále prioritou, a preto predstavuje novú službu HP Secure Managed Print Services (MPS)  zameranú na bezpečnosť. Táto vylepšená služba reflektuje prístup spoločnosti HP k zaisteniu v súčasnosti najkomplexnejšej ochrany zariadení, dát a dokumentov. HP Secure MPS poskytuje bezpečnostným expertom možnosť zabezpečiť tlačové prostredie svojich zákazníkov najkomplexnejšou ochranou a následne udržovať bezpečnosť v priebehu času a reagovať na meniace sa hrozby a zmeny predpisov.

HP Secure MPS advanced protections obsahuje:

 • najbezpečnejšie tlačiarne na trhu so samo-obnovujúcimi sa vlastnosťami
 • bezpečnostný softvér pre detekciu hrozieb, ochranu, monitoring a správu tlačiarní
 • šifrovanie dát pre lepšiu ochranu dôverných informácií a tajných dát
 • hlásenie pre povinné a predpísané kontroly
 • bezpečnostné expertízy pre zjednodušené nastavenie celkového bezpečnostného plánu tlače

Spoločnosť HP tiež aktualizovala softvér HP JetAdvantage Security Manager , jediné riešenie na trhu založené na bezpečnostnej politike zákazníka pre lepší prehľad aktualizácií firmvéru tlačiarní HP vo firme. Vďaka tomu majú zákazníci možnosť vidieť, ktoré ich tlačiarne sú chránené rozšíreným zabezpečením od HP, medzi ktoré patrí:  HP Sure Start BIOS protection, whitelisting a run-time intrusion detection. Navyše tlačiarne HP Enterprise môžu byť monitorované pre nežiaduce aktivity pomocou SIEM (Security Information and event monitoring) nástroja Splunk.

Informácie o cenách a dostupnosti

Nové tlačiarne HP PageWide pre firmy:

 • Farebná séria HP PageWide Enterprise Color obsahuje modely HP PageWide Enterprise Color 556 sfp a HP PageWide Enterprise Color MFP 586. Tlačiarne sú navrhnuté pre pracovnú skupinu s až 15 používateľmi v malých a stredných podnikoch, ako aj pre veľké spoločnosti s tlačou do 15 000 strán mesačne s rýchlosťou  75 strán za minútu. HP PageWide Enterprise Color MFP 556 bude dostupná od začiatku mája. HP PageWide Enterprise Color MFP 586 bude dostupná od začiatku mája.
 • Séria HP PageWide Pro 500 ponúka modely HP PageWide Managed P57750dw MFP a HP PageWide Managed P55250dw sfp. Tlačiarne sú určené pre malé a stredné podniky, v ktorých sa tlačí do 6000 strán mesačne a ponúkajú  rýchlosť tlače až 70 strán za minútu. Séria The PageWide Pro 500 bude dostupná v apríli ako súčasť zmlúv v rámci Managed Print Services.
 • Séria PageWide Pro 400 zahŕňa modely HP PageWide Pro 452dw sfp a HP PageWide Pro MFP 477dw. Tlačiarne sú navrhnuté do malých podnikov a pracovných skupín, ktoré tlačia do 4 500 strán mesačne s rýchlosťou tlače až 55 strán za minútu. Séria PageWide 400 bude dostupná v apríli s cenami od 299 EUR.
 • Séria HP PageWide 300 obsahuje HP PageWide 352dw sfp a HP PageWide MFP 377dw. Tlačiarne sú určené do malých podnikov a pracovných skupín, ktoré tlačia do 3 000 strán mesačne s rýchlosťou tlače až 45 strán za minútu. Séria PageWide 300 bude dostupná v júni s cenami od 249 EUR.

 

Nové tlačiarne OfficeJet Pro:

 • Tlačiareň HP OfficeJet Pro 8210 prináša profesionálnu kvalitu tlače s až o 50% nižšími nákladmi na tlač strany oproti laseru. Tlačiarne HP OfficeJet Pro 8720/8725/8730 All-in-One s revolučným HP Print Forward Design  prinášajú vynikajúcu produktivitu do kancelárie vďaka vysokej rýchlosti obojstrannej tlače a skenovacích úloh, s manipuláciou s papierom rovnakou ako pri laseri a s úsporným dizajnom, ktorý šetrí miesto v kancelárii. Tlačiarne HP OfficeJet Pro 8730 All-in-One a HP OfficeJet Pro 8210 obsahujú rozšírené vlastnosti správy a zabezpečenia (napríklad PCL5 a PCL6).  Séria OfficeJet Pro 8700 bude dostupná od mája za ceny od €299. HP OfficeJet Pro 8210 bude dostupná v máji od 129 EUR.
 • Pre mikrofirmy a domáce kancelárie, v ktorých sa tlačí do 800 strán mesačne, prinášajú tlačiarne HP OfficeJet Pro 6960/6970 All-in-one profesionálnu kvalitu tlače s menej než polovičnými nákladmi oproti laseru. Séria OfficeJet Pro 6900 by mala byť dostupná v máji za ceny od 149 EUR.

 

Nové tlačiarne HP LaserJet:

 • HP LaserJet Pro M501 čiernobiela tlačiareň pre malé a stredné podniky alebo pracovné skupiny, ktoré tlačia do 6 000 strán mesačne. Ponúka najlepší výkon vo svojej triede vrátane najrýchlejšieho vytlačenia prvej strany ako pri zapnutej tlačiarni, tak z režimu spánku a najnižšiu spotrebu energie. Séria HP LaserJet Pro M501 bude dostupná od začiatku mája za ceny od 380 EUR.
 • HP LaserJet Pro MFP M377dw je multifunkčná farebná tlačiareň pre malé a stredné podniky a pracovné skupiny, ktorá tlačia do 4 000 strán mesačne a vyžadujú profesionálny výstup vo farbe. Kompaktná 3v1 farebná multifunkcia ponúka najvyšší výkon vo svojej triede vrátane najrýchlejšieho vytlačenia prvej strany z režimu spánku, najrýchlejšej tlači a najnižšej spotreby energie. Séria HP Color LaserJet Pro MFP M377 bude dostupná od začiatku mája za ceny od 399 EUR.

Ďalšie informácie o novom portfóliu biznis tlačiarní spoločnosti HP sú dostupné na: hp.com/go/businessprinters.


 Celkové náklady na vlastníctvo sú založené na odhade pre 90 000 strán pre PageWide Pro a 150 000 strán pre PageWide Enterprise; špecifikáciách počtu vytlačených strán a spotreby energie zverejnených výrobcami; doporučených maloobchodných cenách hardvéru a príslušenstva od výrobcov; cena za stránku je založená na priemernom počte vytlačených strán podľa ISO nadväzujúcou tlačou v implicitnom režime a kazetami s najvyššou kapacitou. Porovnávané sú farebné tlačiarne a MFP pre firmy triedy Pro v rozmedzí 300 – 1000 USD k septembru 2015 a farebné MFP veľkosti A4 pre firmy triedy Enterprise v rozmedzí 500 – 3000 USD k novembru 2015. Viac na hp.com/go/pagewideclaims a na hp.com/go/learnaboutsupplies.

 Porovnávanie založené na špecifikáciách najrýchlejšieho farebného režimu pri všetkých farebných tlačiarňach v rozmedzí 300 – 800 USD a MFP v rozmedzí 400 – 1000 USD zverejnených výrobcami k novembru 2015, nepočítajúc do toho ostatné produkty HP PageWide. Rýchlosti tlače HP PageWide sú počítané v režime General Office a neberú do úvahy prvú stranu. Viac sa dozviete na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Prehlásenie o spotrebe energie je založené na dátach typickej spotreby elektriny (TEC) zverejnených na energystar.gov. Dáta boli normalizované k zaisteniu energetickej efektivity väčšiny tlačiarní pre firmy vo svojej triede v rozmedzí 300 – 800  a MFP v rozmedzí 400 – 1000 USD k novembru 2015; podiel na trhu založený na správe IDC k 3. kvartálu 2015. Skutočné výsledky sa môžu líšiť. Viac sa dozviete na hp.com/go/pagewideclaims.

 Zariadenia PageWide Enterprise a LaserJet Enterprise s FutureSmart ponúkajú najlepšiu kombináciu HP bezpečnostných vlastností v triede Enterprise s kontrolou integrity až k BIOSu so samoobnovujúcimi sa vlastnosťami. Zariadenia HP PageWide Pro s vlastnosťou zabezpečeného štartu ponúkajú najlepšie bezpečnostné funkcie v triede Pro. Viac sa dozviete na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Založené na prehľade HP pre rok 2015 zhŕňajúcom bezpečnostné služby, vlastnosti softvéru a zariadení popredných konkurenčných poskytovateľov služieb spravovanej tlače a výrobcov tlačiarní. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Porovnané s väčšinou farebných laserových tlačiarní AiO v cene pod 500 USD k augustu 2015; trhový podiel je odvodený zo správy trhovej IDC k 2. kvartálu 2015. Porovnania cien za stránku (CPP) pre laserové produkty sú založené na výrobcami zverejnených špecifikáciách kaziet najvyššej kapacity a trvanlivého spotrebného materiálu. CPP je počítaná na vysokokapacitných zásobníkoch atramentu HP a výrobcami zverejnených špecifikáciách kaziet s najvyššou kapacitou. CPP je tiež založená na predpokladanej maloobchodnej cene vysokokapacitných atramentových kaziet a výdaja stránok. Výdaj stránok podľa ISO je počítaný pri nadväzujúcej tlači v implicitnom režime. Viac informácií na hp.com/go/learnaboutsupplies.

 Bezdrôtové funkcie sú kompatibilné len so systémami na frekvencii 2,4 GHz. Môžu byť vyžadované ďalšie aplikácie, softvér alebo registrácia k účtu HP ePrint. Niektoré vlastnosti môžu vyžadovať zakúpenie voliteľného príslušenstva. Viac na hp.com/go/mobileprinting.

 Založené na prehľadu HP pre rok 2015 zhŕňajúcom bezpečnostné služby, vlastnosti softvéru a zariadení popredných konkurenčných poskytovateľov služieb spravovanej tlače a výrobcov tlačiarní. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Založené na prehľadu HP pre rok 2015 zhŕňajúcom vstavané bezpečnostné funkcie tlačiarní rovnakej triedy. HP ponúka kombináciu bezpečnostných vlastností s kontrolou integrity až k BIOSu so samoobnovujúcimi sa vlastnosťami. Aktivácia bezpečnostných funkcií na HP LaserJet M527, M506, M577 môže vyžadovať aktualizáciu servisného balíčku HP FutureSmart. Zoznam kompatibilných produktov nájdete na: http://h20195.www2.hp.com/V2/GetDocument.aspx?docname=4AA6-1178ENW. Viac informácií na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Založené na interných dátach HP (dokument Device Security Comparison, január 2015) a správe Solutions Report v sekcii HP JetAdvantage Security Manager 2.1 od spoločnosti Buyers Laboratory LLC,feburár 2015.

 Predpokladané maloobchodné ceny v Spojených štátoch. Skutočné ceny sa môžu líšiť aj v závislosti na zvolených doplnkoch.

 Porovnanie „Enterprise“ zariadení založené na výrobcami zverejnených špecifikáciách najrýchlejších dostupných farebných režimov farebných MFP pre firmy formátu A4 v rozmedzí 1000 – 3000 USD k novembru 2015, nepočítajúc do toho ostatné produkty HP PageWide. Rýchlosti tlače HP PageWide sú počítané v režime General Office a neberú do úvahy prvú stranu. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Porovnanie je založené na výrobcami zverejnených špecifikáciách najrýchlejšieho farebného režimu všetkých farebných tlačiarní pre firmy v rozmedzí 300 – 800 USD a MFP pre firmy v rozmedzí 400 – 1000 USD k novembru 2015, nepočítajúc do toho ostatné produkty HP PageWide. Rýchlosti tlače HP PageWide sú počítané v režime General Office a neberú do úvahy prvú stranu. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Porovnanie je založené na výrobcami zverejnených špecifikáciách najrýchlejšieho farebného režimu všetkých farebných tlačiarní pre firmy v rozmedzí 300 – 800 USD a MFP pre firmy v rozmedzí 400 – 1000 USD k novembru 2015, nepočítajúc do toho ostatné produkty HP PageWide. Rýchlosti tlače HP PageWide sú počítané v režime General Office a neberú do úvahy prvú stranu. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Porovnanie je založené na výrobcami zverejnených špecifikáciách najrýchlejšieho farebného režimu všetkých farebných tlačiarní pre firmy v rozmedzí 300 – 600 USD a MFP pre firmy v rozmedzí 400 – 800 USD k novembru 2015, nepočítajúc do toho ostatné produkty HP PageWide. Rýchlosti tlače HP PageWide sú počítané v režime General Office a neberú do úvahy prvú stranu. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Porovnanie je založené na výrobcami zverejnených špecifikáciách najrýchlejšieho farebného režimu všetkých farebných tlačiarní pre firmy v rozmedzí 300 – 800 USD a MFP pre firmy v rozmedzí 400 – 1000 USD k novembru 2015, nepočítajúc do toho ostatné produkty HP PageWide. Rýchlosti tlače HP PageWide sú počítané v režime General Office a neberú do úvahy prvú stranu. Viac na hp.com/go/pagewidebusiness.

 Založené na internom testovaní 3 najdôležitejších konkurentov, ktoré prebehlo vo februári 2016. Odvíja sa od nastavení zariadenia. Skutočné výsledky sa môžu líšiť. Viac na www.hp.com/go/ljclaims

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore