Tlačové správy - Médiá

Spoplatnia online noviny

Čitatelia online vydania denníka Die Welt nemeckého koncernu Axel Springer začali v decembri čiastočne platiť za doteraz voľnú webovú stránku.

Užívateľ si bude môcť mesačne prečítať 20 článkov bezplatne, pri otvorení 21. článku bude musieť za ne zaplatiť. K dispozícii bude mať tri predplatné balíčky. Bezplatná zostane naďalej titulná strana servera a správy, na ktoré sa čitateľ dostane cez internetové vyhľadávače, sociálne siete a iné webové stránky. Pre predplatiteľov tlačenej verzie Die Welt zostal voľný prístup do všetkých sekcií.

Na budúci rok bude Die Welt nasledovať aj najpopulárnejší nemecký denník, bulvárny Bild, ktorý by mal spoplatniť spravodajstvo na stránke bild.de.

Na jar roku 2013 začne prvé pokusy so spoplatnením redakčného obsahu aj rakúsky spravodajský portál format.at. „20 % prémiového obsahu z printu a onlinu nájdu užívatelia už len v platenej verzii,“ povedal vedúci online oddelenia Jochen Hahn pre derStandard.at.

Ceny za články sa budú pohybovať medzi 0,50 až 1 €.

Okrem pokusu generovať nové príjmy prostredníctvom spoplatnenia obsahu zmenili v redakcii aj komunikáciu s inzerentmi. „Snažíme sa obísť online agentúry a priamo s našimi klientmi zhotoviť obsah pre vybrané sekcie,“ hovorí Hahn. Táto spolupráca sa zdá byť obzvlášť výhodná v sekciách podnikanie, právo a dane, ktoré ponúkajú čitateľom „skutočnú hodnotu“ a dobrú cenu.

Väčší zisk by mala priniesť od 1. marca 2013 aj viac ako 30 rokov budovaná databáza s údajmi o rakúskych firmách. Plánovaný je aj komerčný koncept v rámci Trend Top500 aNews Top 1000, vďaka ktorým si môžu firmy za poplatok rozšíriť svoje záznamy.

medialne.sk

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore