Edície 2016Edície časopisu

Štvrtá generácia tlačiarní Canon imagePRESS Color

Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, predstavil na veľtrhu Drupa 2016 kompletný rad veľmi úspešných digitálnych riešení. Pre väčšinu návštevníkov sa naskytla možnosť vôbec po prvýkrát vidieť najnovšie produkčné tlačové systémy 4-tej generácie, „vlajkovú loď“ digitálnu tlačiareň imagePRESS C10000VP a imagePRESS C8000VP.

 

Viac informácií o digitálnych riešeniach a produktovom rade Canon imagePRESS  poskytol Dušan Midriak, obchodný zástupca a špecialista pre produkčnú a veľkoformátovú tlač (Canon Business Center Slovakia – CBC Slovakia s. r. o.)

Nová vlajková loď imagePRESS C10000VP stojí na čele impozantnej produktovej zostavy a je ďalším dôkazom pokračujúceho záväzku spoločnosti Canon reagovať na požiadavky zo strany zákazníkov. Modelová séria imagePRESS C10000VP s rýchlosťou tlače 100 strán
za minútu definuje nový výkonnostný štandard.

Je ideálna pre súčasných zákazníkov, ktorí svoje podnikanie rozvíjali práve s digitálnymi zariadeniami imagePRESS, a teraz zvažujú ďalší krok smerom k vyššej kvalite a vysokej produktivite, ale aj pre ostatných poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú využiť meniace sa požiadavky trhu.

Nová vlajková loď nadväzuje na úspechy radu imagePRESS, ktorý má od svojho uvedenia v roku
2006 povesť robustnej produkčnej tlačiarne s vysokou spoľahlivosťou a kvalitou.  Dôveru používateľov v túto technológiu dokazujú i počty predaných zariadení. Zákazníci z celého sveta si do dnešného dňa zadovážili 40 000 farebných zariadení imagePRESS, vrátane viac ako 3 250 zariadení série C800, ktoré Canon dodal v rámci Európy, od uvedenia v júli 2014.

Vynikajúca obrazová kvalita a predvídateľná konzistencia farieb

Vďaka tomu, že novinka využíva rovnaký CV toner a laserovú technológiu VCSEL (Vertical Cavity Service Emitting Laser) s 32 paprskami ako úspešná modelová séria C800, ponúka imagePRESS C10000VP tlačové rozlíšenie
2 400 x 2 400 dpi i výstupy so živými farbami.

„Vysoká produktivita pre nás neznamená len „papierovú“ rýchlosť v počte strán za minútu, ale aj vákuové podávanie pomocou kompresora s vysokou spoľahlivosťou pri používaní napr. 70g/m2 natieraného lesklého papiera, dve fixačné jednotky pre maximálnu rýchlosť aj pri 350g/m2 papieri alebo in-line spektrofotometer pre reálnu stabilitu farieb,“ dodáva D. Midriak.

Osvedčená a jedinečná technológia pre farebnú digitálnu elektrofotografickú tlač dokumentov a kníh.

Canon produktový rad imagePRESS na Slovensku

Keď Canon v roku 2007 s produktovým radom imagePRESS prišiel, bola naša spoločnosť jedna z prvých v Európe, ktorá si tlačiareň imagePRESS C1 tohto radu objednala. Odvtedy neustále ponuku inovujeme, a darí sa nám vždy niektorý z najnovších modelov úspešne osadiť aj v prostredí klientov. V súčasnosti sa tešia obľube tlačiarne produktového radu imagePRESS C800.

COPEX využíva pre tlač Canon imagePRESS C700

Ing. Milan Boroš, majiteľ: Firma COPEX bola založená v roku 1991 so zámerom poskytovať komplexné služby v oblasti tlače, kopírovania a finalizácie výrobkov. Jej pôvodná náplň bola plánografia. V tej dobe to ešte s digitálnou tlačou nemalo nič spoločné. Je to paradox, ale naša prvá farebná kopírka, ktorú sme kúpili v roku 1995, bola značky Canon, bol to model CLC 350. To bol vlastne vstup do oblasti farebnej digitálnej tlače.

Majiteľ spoločnosti COPEX Ing. Milan Boroš

Časom sme rozšírili ponuku tlačových služieb pre zákazníkov, čo pre nás znamenalo aj nemalé investície do vybavenia strojového parku. V druhej polovici roka 2014 sa na trhu objavil produktový rad digitálnych tlačiarní Canon imagePRESS C800. V tej dobe sme hľadali tlačový stroj, ktorý by spĺňal požiadavky, ktoré sme potrebovali vyriešiť. Jedno z našich kritérií bolo, aby tlačiareň bola schopná potláčať štruktúrované médiá. Ponúk zo strany dodávateľov bolo viacero a bolo len na nás, pre ktorú značku sa rozhodneme.

Rozhodli sme sa pre zariadenie Canon imagePRESS C700. Rozhodnutie pre kúpu nebolo ľahké, nechceli sme sa unáhliť. Pán Midriak z CBC Slovakia nám umožnil vidieť zariadenie v prevádzke, s jeho detailnou inštruktážou.  Veľmi nám pri rozhodovaní pomohlo testovanie tlače na rôzne štruktúrované médiá, ktoré prebehlo v CBC Slovakia nezávisle od nás. Na vytlačených vzorkách sme sa mohli presvedčiť,  čo zariadenie dokáže. Následne v prvej polovici roka 2015 sa stroj inštaloval u nás.

Môžete spomenúť niektoré benefity stroja?

MB: Veľký dôraz pri výbere sme, samozrejme, okrem špičkovej kvality tlače kládli aj na komfort obsluhy stroja. U nás vo firme je zaužívané, že všetci pracovníci strediska tlače (momentálne je ich desať) by mali vedieť obsluhovať všetky výrobné stroje (od bežných kopírok
až po veľkoformátové tlačiarne). Tlačový stroj Canon imagePRESS C700 je z pohľadu obsluhy veľmi komfortný, navyše obslužná obrazovka je logická a pre operátora dobre zrozumiteľná. Na tlač využívame viacero druhov papierov, pre ktoré máme vytvorené vlastné ICC profily, ktoré klientovi garantujú vysokú kvalitu tlače a farebnú presnosť výtlačkov.

Dostupnosť a kvalita servisu je pre nás taktiež mimoriadne dôležitým faktorom. S prístupom a servisom sme nadmieru spokojní. Od inštalácie sme na tomto zariadení nemuseli riešiť žiadnu vážnu poruchu. Servisný technik nás navštevuje kvôli pravidelnej údržbe a predpísanému servisu.

Plánujete investovať do budúcna?

MB: Momentálne sme vybavení, ale sledujeme vývoj a smerovanie nášho odvetvia. Uvažujeme o posilnení finalizácie, konkrétne nás zaujíma väzba V2.

Aký je váš cieľ a smerovanie firmy?

MB: Našou filozofiou je ísť do top kvality na úkor kvantity. Uvedomujeme si, že ak chceme robiť naozaj špičkové výstupy, musíme mať špičkové stroje, špičkové médiá, materiály, nehovoriac o ľuďoch. Snažíme sa okrem bežných služieb prenikať aj do oblasti výstavníctva komplexným servisom na kľúč. Robíme to, lebo nás to baví, a je to aj vec určitej prestíže.

Pripravil: František Martančík

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore