∷ Z aktuálneho vydania

Svet etikiet – špeciálne komodity

Klienti požadujú neustále niečo nové, niečo iné a niečo, čo nikto nemá. V dnešnom svete, kde sa naozaj dá odkomunikovať kampaň alebo produkt mnohými spôsobmi, si tak obal pýta neštandardné riešenie.
A to z dôvodu, aby príbeh za ním bol jedinečne odkomunikovaný a konzumentom pochopený. Na to nám slúžia pigmenty, aditíva, prášky a iné špeciálne komodity, ktoré zvýraznia message pre konzumenta na etikete. Výsledkom toho môžu byť etikety, ktoré sa napríklad rozsvietia v tme alebo pod špeciálnym svetlom, zmenia farbu pod vplyvom teploty alebo žiaria cez perleťové odlesky glitrov.

Dnešné výrobné technológie na výrobu etikiet a ich zušľachtenia umožňujú aplikovať rôzne prvky naozaj efektívne. Technológiami sieťotlače alebo flexotlače vieme kvalitne naniesť separácie špeciálnych lakov alebo farieb bez toho, aby sme sa veľmi vymykali štandardným nastaveniam stroja, a to aj keď pracujeme s veľmi neštandardnými komoditami.

Thermochrómne farby

Pomocou thermochrómnych farieb vieme klientom sprostredkovať indikátor, kedy je daný produkt, povedzme napríklad alkoholický nápoj, správne vychladený.
To znamená, že napríklad nejaký konkrétny prvok na etikete sa rozsvieti alebo zmení farbu pri určitej teplote. Thermochrómne farby sa aplikujú primárne flexom alebo sieťotlačou. Pomocou sita vieme dosiahnuť uspokojivejšie výsledky hlavne, čo sa týka žiarivosti. Špeciálny pozor si treba dávať na správne odkomunikovanie teplotného intervalu medzi klientom a dodávateľom, kedy má farba zreagovať
a na akú farbu sa zmeniť, lebo výber odtieňov je vcelku pestrý.

Perleťové aditíva

Glitre, flitre alebo perleťky. Pomocou reliéfneho laku a perleťovej komodity vieme oživiť vcelku bežný efekt reliéfneho laku na prvok, ktorý vrhá pod svetlom rôzne odlesky, a tým dodáva produktu exkluzivitu. Je niekoľko druhov rôznych perletí a aj tie vieme regulovať správnym primiešavaním do laku. Pre najlepší výsledok si správny pomer, koľko percent primiešať do laku, každá firma vybuduje podľa svojho know-how. Každopádne bez sieťotlačovej technológie si výrobca veľmi neporadí a nemá šancu dosiahnuť tú správnu kvalitu, ktorá
sa neminie účinku.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore