Ste tu
HomeInfoprint servisSystém s umelou inteligenciou zistí chyby pri 3D tlači a zastaví tlač

Systém s umelou inteligenciou zistí chyby pri 3D tlači a zastaví tlač

Vzhľadom na to, ako môžu niektoré procesy 3D tlače dlho trvať, väčšina ľudí nesedí a nesleduje celú tlač objektu. To znamená, že počas 3D tlače môže dôjsť k chybe, kedy sa vynechávajú vrstvy polymérových vlákien alebo sa deformuje tlačený objekt. Zariadenie A.I.M.S. však údajne používa umelú inteligenciu na odhalenie týchto chýb a zastavenie 3D tlačiarne.

Systém A.I.M.S. (skratka pre Autonomous Intelligent Management System – Autonómny inteligentný systém riadenia) navrhla start-up spoločnosť Delcos Systems. Ide o malé zariadenie, ktoré je vybavené širokouhlou kamerou s nastaviteľným uhlom a procesorom Arm Cortex A53. Napája sa z elektrickej siete pomocou kábla USB a pripája sa k senzoru ukladania vlákien 3D tlačiarne iného výrobcu, za predpokladu, že tlačiareň ho má alebo môže byť ním vybavená.

Zariadenie A.I.M.S.

Po spustení tlačovej úlohy systém A.I.M.S. pomocou svojej kamery sleduje pohyb a polohu tlačovej hlavy a sleduje celkový proces 3D tlače. Využitím vopred vyškolenej neurónovej siete analyzuje to, čo „vidí“. Umelá inteligencia je pritom údajne schopná detegovať chyby, ako napríklad zosunutie tlačenej položky z dosky, nadmerné navliekanie roztaveného vlákna, preskočenie alebo zlepenie tlačovej hlavy a minutie vlákna.

Keď sa zistí takáto chyba, zariadenie A.I.M.S. spustí senzor ukladania vlákna a za asi 15 až 20 sekúnd zastaví 3D tlačiareň. Celý systém je samostatný, takže nie je potrebný prístup na internet. Zariadenie je k dispozícii prostredníctvom start-up kampane na portáli Kickstarter za cenu 94 dolárov. Plánovaná maloobchodná cena po skončení kampane je 120 dolárov. Dodávka prvých kusov by sa mala spustiť v apríli 2020.

Zariadenie A.I.M.S.

Zdroj: https://techpedia.ta3.com/

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top