∷ Z aktuálneho vydania

TALIANSKY VÝROBCA PAPIEROV

Papier je všade vôkol nás a ani v čoraz viac digitalizovanej dobe sa bez neho nezaobídeme. Našťastie, pretože by to bola škoda! Zalistovať si v krásnej knihe, dostať dar v krásnej krabičke, obale alebo vkusnom papieri má svoj nezameniteľný šmrnc a navyše ide o materiál, ktorý je biologicky ľahko odbúrateľný. Inšpiratívnu ponuku tohto dobre známeho produktu nám predstaví obchodná manažérka spoločnosti Fedrigoni pre Slovensko Nikola Oravcová.

SPOLOČNOSŤ FEDRIGONI JE ZNÁMA SVOJÍM POSTOJOM K ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU A IDE PRÍKLADOM
AJ INÝM PAPIERENSKÝM SPOLOČNOSTIAM. AKÁ JE JEJ STRATÉGIA?
Fedrigoni vyrába papiere vo svojej hlavnej papierni vo Verone už od roku 1888. Vyrába ich vyše 3000 a všetky sú FSC® – certifikované (C010475). Suroviny na výrobu pochádzajú z obnoviteľného a kontrolovaného lesného hospodárstva a aj samotný výrobný proces sa Fedrigoni, ako najväčší výrobca papiera v Taliansku, snaží zlepšovať zodpovedne s ohľadom na životné prostredie. Ako jeden z prvých výrobcov papiera v Európe preto povýšil ochranu životného prostredia na nástroj svojho strategického riadenia. Investície do tejto oblasti majú rovnakú hodnotu ako investície do inovácií produktov a do správy.

AKO SA PODARILO SPOLOČNOSTI PRESADIŤ NA MEDZINÁRODNOM TRHU A KDE SIAHAJÚ JEJ KORENE?
Príbeh papierov Fedrigoni začína v roku 1717, kedy s výrobou papiera začal Giuseppe Fedrigoni. Skúsenosti a tradícia výroby vo Fedrigoni Group však siahajú až do roku 1262, keď sa začala výroba v papierni Fabriano. Tá je spolu so spoločnosťami Arconvert a Manter zameranými na samolepiace a etiketové papiere a Fabriano Securities, ktorý vyrába ceninové papiere napríklad pre Euro bankovky, je súčasťou Fedrigoni Group. Papiere pod značkou Fedrigoni Group sa vyrábajú v 16 papierňach (10 v Taliansku, 2 v Španielsku, 2 v Brazílii a 2 v U.S.A.) so zastúpením v 80 krajinách sveta.

SPOLOČNOSŤ JE ZNÁMA SVOJÍM PORTFÓLIOM KREATÍVNYCH PAPIEROV. ČO TVORÍ JEJ ŠKÁLU?
Škála Fedrigoni papierov má viac ako 3 000 štandardných položiek. Ak niekto potrebuje originálny papier, ponúka Fedrigoni ako výrobca aj neštandardnú výrobu. Viac ako 50 % výroby tvorí papier na mieru podľa zadania klientov. V ponuke je vyše 30 rôznorodých kolekcií, ktoré ponúkajú pestré možnosti

využitia pre takmer všetky techniky potlače. Hlavné zameranie je pre ofset, ale aj digitálnu tlač so suchým tonerom a digitálnu tlač HP Indigo, razby, letterpress a ďalšie špeciálne či umelecké spracovania. Mnohé z kolekcií majú v ponuke aj obálky, samolepiace a etiketové papiere. Vybrané papiere sú dostupné už aj od jedného hárku s dodaním od dvoch do siedmich pracovných dní formou nákupu priamo u výrobcu cez miestnych predajcov Fedrigoni.

AKO SA POZERÁ SPOLOČNOSŤ NA DIZAJN A ČO PRE ŇU ZNAMENÁ?
Papiere Fedrigoni sú obľúbenou voľbou dizajnérov pre vysokú kvalitu, dostupnosť papierov a ich stálu, širokú ponuku. Dizajn je pre Fedrigoni kľúčový a pravidelne komunikovaný na lokálnej ale aj medzinárodnej úrovni. Najlepšie projekty na Fedrigoni papieroch sa pravidelne oceňujú v rôznych medzinárodných súťažiach. Medzi priame ocenenia od Fedrigoni patrí Card Couture, ktorý je zameraný na stredoeurópsky región a projekty na vybraných kartónoch a prestížny Fedrigoni Top Award, kde sa pravidelne registruje vyše tisíc projektov od dizajnérov, agentúr a klientov z celého  sveta. Viac o projektoch na Fedrigoni papieroch sa môžete dozvedieť v medzinárodnom magazíne Pulp alebo pre Slovensko a Česko v Magazine F, ktorý si viete bezplatne objednať priamo u predajcu.

Čítať celý rozhovor

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore