Tlačové správy - Médiá

Times majú 79-tisíc

: predplatiteľov webu

Desať mesiacov po spoplatnení kompletného webového ob-sahu britského denníka The Times môže jeho majiteľ News Corp. konštatovať, že počet digitálnych predplatiteľov od zamknutia webu v júli 2010 v uplynulých mesiacoch vzrástol, no iba pomaly. Informovala o tom BBC.

[column col=”1/2″]

Celkový počet printových a digitálnych predplatiteľov Times a Sunday Times vo februári 2011 bol podľa štatistík majiteľa novín News Corp. 228 000. Z toho predplatiteľov výlučne internetového vydania bolo 79 000, ostatní abonenti sú tí, ktorí dostali prístup k digitálnemu obsahu v rámci predplatenia printu. Times na internete sú prístupné buď za 2 libry na týždeň alebo za 1 libru na deň.

V porovnaní s februárom mali Times v posledných zverejnených číslach za október 2010 mierne menej predplatiteľov – podľa servera Mad.co.uk 205 000. Celkový prírastok predplatiteľov sa tak pohybuje okolo 3 %. To podľa odhadov odzrkadľuje najmä posilnenie v digitálnej oblasti. Počet printových predplatiteľov totiž podľa BBC klesal. Rebekah Brooks, výkonná riaditeľka News International, uviedla, že je číslami nadšená.

[/column] [column col=”1/2″]

Menej pozitívne reakcie mali podľa Mad.co.uk v súvislosti s číslami analytici. Tí upozornili, že zverejnené hodnoty sú príliš vágne. Vydavateľ Times News International, patriaci do skupiny News Corp., by k nim mal poskytnúť aj detailnejšie štatistiky. K dispozícii nie sú napríklad údaje o tom, koľko noviny zarobili na dennom a koľko na týždennom webovom predplatnom, na základe ktorých by bolo možné lepšie vyhodnotiť úspech projektu.

Predplatiteľskými číslami za február sa Times snažia ukázať, že rozhodnutie kompletne spoplatniť web z leta 2010 bolo správne. Bezprostredne po tomto kroku sa totiž do médií dostali informácie, podľa ktorých pripravilo spoplatnenie Times o dve tretiny internetových čitateľov.

[/column][space height=”10″]

Eva Vozárová, © 2011 TREND Holding, s. r. o

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore