∷ Z aktuálneho vydania

Tlač bez limitu

PP 4/2022

O spoločnosti RENAO sme už písali v súvislosti s unikátnou technológiou potlače plastových pohárov. Priestor nám však nedovoľoval predstaviť všetko, čo toto zariadenie na potlač tubovitých predmetov
dokáže. Preto sme navštívili firmu RENAO priamo v Budči a zažili ich unikátne zariadenie „v akcii“. Rozprávali sme sa s Martinom Šimkom a Andrejom Bajnokom.

Čo teda okrem potlače plastových pohárov dokáže vaša technológia?

Povedal by som to tak, že čokoľvek tubovitého tvaru v priemere 4-12 centimetrov je u nás plne potlačiteľné. Čo sa týka materiálov, nepoznáme obmedzenia. Sklo, plast, hliník, papier, jednoducho čokoľvek.

Je pri potláčaných materiáloch rozdiel v používanej farbe alebo sa používa jednotná farba na rôzne typy povrchov?

V tomto prípade je rozdiel iba v predpríprave materiálu. Musíme si ho upraviť tak, aby na ňom farba držala a zachovala si všetky požadované vlastnosti. Či už zmenu povrchového napätia zrealizujeme
nejakým primerom, alebo plameňom či studenou plazmou. Každý materiál má svoje špecifiká, pri ktorých mení povrchové napätie. Po prispôsobení povrchového napätia môže farba zostať rovnaká.

Čo je podľa vás najväčšou výhodou zariadenia na potlač pohárov?

Prvou z nich je tá, že je to európsky unikát. Neviem o tom, že by takúto technológiu vlastnila nejaká firma minimálne v strednej Európe. Druhou je to, že naša technológia na rozdiel od konkurenčných firiem dokáže tlačiť priamo na objekty, čím sa výrazne odlišuje napríklad od segmentu plastových pohárov, ktoré majú obrázok vo vnútri pohára – zaliaty plastom. Nami potlačený pohár alebo akýkoľvek objekt dovoľuje farbe krásne vystúpiť do priestoru. A nejde iba o poháre, ale aj o rôzne tuby, nádoby na cukríky, oriešky alebo kozmetiku. Treťou, zrejme najvýraznejšou výhodou je možnosť tlačiť v malých sériách bez citeľnejšieho tlaku na cenu. Ešte by som dodal, že technickou výhodou, je to, že dokážeme potláčať materiály s takmer 10-uhlovým sklonom. Napríklad aj pohárik na stopke.
…čítať viac »

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore