∷ Z aktuálneho vydania

TLAČIARNE DIW PRINT A TYPOGRAFIA PLUS SA SPÁJAJÚ

Tlačiarne DIW print a Typografia plus spájajú svoje sily a pokračujú spoločne pod značkou DIW print. Spojením vytvárajú v súčasnosti najmodernejšiu digitálnu tlačiareň na Slovensku.

DIW print funguje na trhu už 9 rokov, Typografia plus 25. Spoločne spracovali v minulom roku približne 16 000 zákaziek rôzneho rozsahu. Špecializujú sa na maloformátovú digitálnu tlač a digitálny ofset. Najviac skúseností majú s tvorbou tlačovín, ktoré majú pridanú hodnotu – razbu, lakovanie, lamináciu a iné. V poslednom období sa venujú hlavne výrobe krabičiek, tašiek, foldrov a knižnému spracovaniu.

Za tlačiarňou DIW print stoja spoločníci Jaroslav Hasa a Lukáš Písecký. Za Typografiou plus zase Pavol Polgár a Richard Čerhit. Vtipnou náhodou je, že obe dvojice sú spolužiaci zo základnej, respektíve strednej školy. Vyspovedali sme ich, ako prebiehala fúzia, akým čelia aktuálne výzvam a čo chystajú na túto a budúcu sezónu.

Ako to začalo

DIW print si zakladá na spoluprácach s ostatnými polygrafickými firmami na Slovensku. Často zdieľajú svoje know-how s ostatnými tlačiarňami. Pri jednej takejto konverzácii prešla diskusia aj na potenciálne spojenie.

„Myšlienka spojenia vznikla na začiatku roka 2021 pri e-mailovej komunikácii medzi mnou a Paľom,” hovorí Jaroslav Hasa, ktorý má v DIW print zodpovednosť za obchod a marketing. „Následne sme sa viackrát stretli už všetci štyria spoločníci osobne v priestoroch DIWu aj Typografie. Začali sme dávať dokopy víziu, ako spoločne fungovať pod jednou strechou,” dodáva Pavol Polgár. Práve on zastrešuje komunikáciu s klientmi a vedie oddelenie accountov.

„Neustále uvažujeme nad rozširovaním a vylepšovaním firmy. Mohli sme pomaly rásť ako dve malé tlačiarne a konkurovať si navzájom. Rozhodli sme sa však spojiť a vytvoriť jednu veľkú a stabilnú firmu,” hovorí Lukáš Písecký, ktorý teraz pôsobí ako vedúci výroby.
Diskusie a následne aj právne úkony trvali vyše polroka. K reálnemu spojeniu potom prišlo na konci roka 2021. Najprv sa presťahovali technológie a výroba z priestorov Typografie plus do DIW print na Turbínovej 1 v Bratislave. Následne sa sťahovala administratíva. „Priestory na Turbínovej sú úplne nové, sťahovali sme sa sem v septembri. Vyžiadalo si to menšie úpravy priestorov, ale nebolo to nič, čo by sme nezvládli,” vysvetlil Písecký. „Sme radi, že vieme využiť naše aktuálne priestory naplno,” uzatvára.

Čo prinesie spojenie pre klientov

Zo spojenia budú ťažiť klienti oboch firiem, v ktorých sa spojili moderné technológie so skúsenými a šikovnými ľuďmi.
Jednou z hlavných výhod pre klientov je tlačiareň HP Indigo 12 000, ktorá je jediná na Slovensku. Ide o digitálne ofsetové zariadenie, ktoré tlačí revolučnou rýchlosťou 4 600 farebných B2 hárkov za hodinu. Dokonalé farby docieli patentovaná technológia ElectroInk. Túto technológiu si so sebou na Turbínovú priniesla Typografia plus, ktorá ju v poslednom období využívala naplno. Práve spojenie spoločností pomôže zvýšiť efektivitu a využívanie tohto digitálneho ofsetu, ktorý je konštruovaný na nepretržitú tlač.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore