Edície 2015

Tlačové balíky – atraktívny predajný model pre dílerov

Dílerský kanál Konica Minolta pôsobí na Slovensku v dvoch hlavných oblastiach. Prvá z nich je tradičný dílerský predaj, teda sieť stabilných certifikovaných obchodných a servisných partnerov so špecializáciou na kancelársku techniku a pridružené služby.

Druhá oblasť, ktorá v súčasnosti čoraz viac upevňuje svoje postavenie, je spolupráca s firmami primárne zameranými na inú oblasť podnikania v IT sektore, ako sú tlačové riešenia, ale schopnými ponúknuť a predať tieto riešenia svojim zákazníkom. O potenciáli tejto dílerskej skupiny a o produkte, ktorý je pre partnerský predaj v posledných rokoch stále viac atraktívny, sme hovorili s Petrom Trizuljakom, obchodným riaditeľom pre partnerskú sieť Konica Minolta Slovakia.

Čím sa snažíte osloviť dílerov, ktorí sa nezaoberajú
predajom tlačových prístrojov?

Keďže sme si vedomí vysokého potenciálu tejto skupiny predajcov, pripravili sme pre nich veľmi jednoduchý obchodný model, ktorý nevyžaduje prakticky žiadne špeciálne znalosti, skúsenosti či zázemie na predaj tlačových riešení. Partneri tu fungujú na sprostredkovateľskej báze a inkasujú vysoké provízie z uzatvorených obchodov. Počas jeho existencie registrujeme neustále rastúci záujem tak zo strany dílerov, ako aj zo strany koncových zákazníkov. To je pre nás dôkaz správneho nastavenia celého obchodného modelu.

O aký produkt ide?

Volá sa Tlačové balíky a predstavuje komplexnú službu zaistenia tlače, kopírovania, skenovania a súvisiacich dokumentových služieb. Ide o ponuku prenájmu či predaja výkonných multifunkčných zariadení formátu A3 a A4, spojenú s kompletným servisným zaistením a formou platby za vytlačené stránky. V tejto platbe je obsiahnutý aj kompletný servis, ktorý zahŕňa dodávky spotrebného materiálu, náhradných dielov, ako aj prácu servisného technika  a nadštandardnú dĺžku záruky. Tento spôsob predaja je vhodný aj pre sprostredkovanie produkčných zariadení. Prostredníctvom Tlačových balíkov ponúkame zaručenú prevádzku multifunkčného zariadenia s pevne danou ekonomikou prevádzky. Zmluvu so zákazníkom uzatvára priamo Konica Minolta, ktorá tento kompletný servis zaisťuje.

Čo získajú zákazníci partnerov, ktorí si zaobstarajú Tlačový
balík?

Okrem multifunkčných zariadení, nízkych nákladov na tlač a nadštandardnej záruky získajú predovšetkým bezkonkurenčné servisné zaistenie, aké nemá na Slovensku obdobu. Spoločnosť Konica Minolta vybudovala za svoje pôsobenie na Slovensku sieť štyroch servisných centier (Bratislava, Košice, Banská Bystrica a Žilina) s tridsiatkou servisných technikov. Naši díleri tak majú istotu, že bez ohľadu na to, odkiaľ ich zákazník pochádza, vždy mu bude poskytnutá maximálna servisná starostlivosť s minimálnou reakčnou dobou. Zákazníci budú mať takisto prístup k sofistikovaným aplikáciám Konica Minolta, ktoré uľahčujú správu stroja, jeho prevádzku a kontrolu vyťaženia a nákladov.

Aké výhody prináša outsourcing služieb Konica Minolta
partnerom?

Najväčšia pridaná hodnota pre našich partnerov (samozrejme okrem nadštandardných provízií) je ich nulová účasť v rámci servisu a prevádzky tlačových zariadení. Správu, údržbu a všetky dodávky totiž zaisťuje Konica Minolta, rovnako aj fakturáciu, nastavovanie parametrov služieb a riešenie neštandardných situácií. Partneri tak vlastne využívajú interné zdroje Konica Minolta a sami sa nemusia o nič starať. Všetko potrebné zaistíme my a náš partner aj jeho zákazník sú spokojní. Ďalej si treba uvedomiť, že zákazník partnerovi po celý čas spolupráce prináša nemalý zisk, ktorý by iba predajom spotrebného materiálu ťažko dosiahol. A zároveň je zaistené, že neprejde ku konkurencii.

Ako sa môže niekto stať dílerom Tlačových balíkov Konica
Minolta?

Potenciálnym partnerom stačí jednoducho kontaktovať svojho IT distribútora (eD system, ASBIS, SWS), ktorý ochotne poskytne všetky potrebné informácie, alebo sa jednoducho zaregistrovať na stránke www.tlacovebaliky.sk.

Zoznamujete resellerov s detailmi a novinkami v Tlačových
balíkoch?

Hlavná platforma je pre nás stále osobný kontakt na rôznych dílerských stretnutiach, kde sme schopní predstaviť širšiemu publiku aktuálne novinky a takisto osobne reagovať na prípadné pripomienky a požiadavky. Na stránke www.tlacovebaliky.sk máme uverejnené informácie pre dílerov ohľadne cenníkov, ponúk, akcií a podobne. Našim partnerom ponúkame aj pomoc s prípravou ponúk, osobné konzultácie a, samozrejme, dodanie všetkých potrebných podkladov.

Argumenty pre dílerov:

•  Vysoká provízia z prenájmu zariadenia i z prevádzky zariadenia
•  Provízia za sprostredkovanie za 4 roky vopred
•  Záruka až 4 roky
•  Celoslovenské pokrytie
•  Môžete voči zákazníkovi vystupovať ako integrátor zaisťujúci kompletné IT + tlačové služby
•  Máte za sebou najväčšieho poskytovateľa služieb na Slovensku, ktorý garantuje kvalitu
•  Získate ihneď maržu za tovar aj províziu za zazmluvnené služby na štyri roky dopredu
•  Zaistite si spokojného zákazníka, ktorému o štyri roky môžete opäť obmeniť zariadenie
•  Nemáte štyri roky žiadne náklady ani starosti so servisom, reklamáciami alebo zárukami
•  Ste schopní poskytnúť kompletný servis aj zákazníkovi, v rámci celého Slovenska
•  Distribúcia SR: ASBIS, eD’ system, SWS
•  Partnerská sieť Konica Minolta
•  Konica Minolta je na Slovensku lídrom trhu v predaji farebných (48 %) aj čiernobielych (53 %) multifunkčných zariadení. Číslo jeden je aj v produkčnej tlači s trhovým  podielom 82 % v prípade čiernobielych zariadení a 61 %  v prípade farebných zariadení.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tlačidlo Späť hore