∷ Z aktuálneho vydania

Transformácia na IT providera

Konica Minolta plánuje strojnásobiť obrat v IT službách, predstavila novinky Workplace Hub a Workplace Edge

Na najväčšom svetovom veľtrhu informačných technológií CeBIT v nemeckom Hannoveri Konica Minolta potvrdila svoju prebiehajúcu transformáciu z dodávateľa tlačových riešení na poskytovateľa komplexných IT služieb. Súčasne predstavila novinky Workplace Hub a Workplace Edge poskytujúce konektivitu pre pracovisko budúcnosti. Ide o rozhranie, ktoré má integrovať hardware, software a služby viacerých výrobcov do jednej platformy.

V podstate ide o novokoncipované farebné multifunkčné zariadenia Workplace Hub prepojiteľné cez integrátor Workplace Edge. Tento spája do jedného celku IT infraštruktúru, vlastné multifunkčné zariadenia a managed services, v ktorých je Konica Minolta už teraz na vedúcej pozícií. Zariadenie je vybavené Wi-Fi a firewallom, aby bolo možné bezpečne pripojiť (takmer) akékoľvek zariadenie.

Na inovatívnom zariadení Workplace Hub sa v rámci partnerstva podieľala aj spoločnosť Hewlett Packard Enterprise, Sophos a Microsoft. Cieľom bolo poskytnúť čo možno najlepší hardware, bezpečnosť a IT služby.
Ďalší partneri, vrátane spoločností Canonical a BrainTribe dodali know-how z oblasti open source a data management pre čo možno najširšie zapojenie do súčasnej aj budúcej IT infraštruktúry v prostredí digitálnej transformácie. Konica Minolta k tomu spustila kampaň Spotlight,
ktorá má ukázať na prepojený svet elektroniky, umelej inteligencie a IoT (Internet of Things).

Workplace Edge

Workplace Edge je integračná platforma, ktorá zastrešuje hardware, software a služby do požadovaného riešenia šitého na mieru vďaka zabudovanému middlewaru. Kladie si za cieľ zvýšiť produktivitu vďaka poskytovaniu spoľahlivého a zabezpečeného riešenia, ktoré šetrí čas pri správe IT. Riešenie Workplace Edge môže byť nasadené jednak samostatne, alebo je možné ho integrovať so stávajúcimi systémami. K dispozícii budú dve verzie – racková pre inštaláciu do serverovne a standalone verzia pre umiestenie priamo v pracovnom prostredí.

 

Čítať celý článok

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore