Edície 2016Edície časopisu

Tri obaly roku z Grafobalu Na obalových Oskarov ašpirujú tri skalické unikáty

Renomovaná medzinárodná súťaž obalov vyhodnocovaná v Českej republike priniesla tohto roku najvyššie ocenenia až pre tri unikátne výrobky spoločnosti GRAFOBAL Skalica (Grafobal). Obalmi roku 2016 z produkcie Grafobalu sú jubilejná darčeková kazeta na vázu, obal na tradičným spôsobom vyrábaný nápoj a limitovaný darčekový obal na pralinky vhodný zároveň na ich servírovanie.

Zástupcovia GRAFOBALU Ľuboš Lím (vľavo) a Marián Gaža prebrali ocenenie
z rúk Jaroslava Sedláka, projektového manažéra v Info21, spol. s r. o. (vpravo)

Ocenenia a certifikáty pre najlepšie a najpríťažlivejšie Obaly roku 2016 sa odovzdávali 3. novembra 2016 v historickom pražskom Břevnovskom kláštore. Tri ocenené produkty Grafobalu  prevzali: Marián Gaža (vedúci strategického marketingu Grafobalu), Rastislav Levčík (za firmu Hubert J.E., s. r. o., Sereď, pre ktorú bol obal vyrobený) a Ľuboš Lím (obchodný zástupca Grafobalu). Podujatie sa uskutočnilo ako súčasť projektu PackSummit 2016 za účasti nezávislých expertov, výrobcov obalov, logistikov, brandmanažérov, obchodníkov a širokej odbornej verejnosti.

Ocenené Obaly roku 2016 z Grafobalu:

Darčeková kazeta na vázu – 110. výročie. Obal na vázu sa skladá z dvoch častí. Vonkajší obal má špeciálne skladanie, ktorého vrchná časť korešponduje s vizuálom pozvánky
na oslavu 110. výročia, pri ktorom bola váza odovzdávaná ako darček. Zatváranie upevňuje magnet, pričom hlasité zaklapnutie oznámi bezpečné uzatvorenie kazety. Vnútorná dvojplášťová robustná vložka vynikajúco fixuje ručne vyrábanú vázu s neobvykle vysokou hmotnosťou.

Servírovací obal na pralinky

Karpatské brandy špeciál – Barrel. Inovovaný produkt v novom obale akcentuje graficky aj hmatovo (reliéfna razba) technológiu zrenia prémiovej značky brandy v dubových sudoch. Obal okamžite zaujme svojou odlišnosťou od iných značiek i od svojho bezprostredného predchodcu. Prítomnosťou charakteristických prvkov dizajnu sa však hrdo hlási k tradičnej slovenskej značke KBŠ.

Servírovací obal na pralinky. Limitovanú sériu darčekového obalu na pralinky charakterizuje dôraz na perfektnú prezentáciu jeho obsahu, keď sa obal po doručení obdarovanému sám stáva servírovacím podnosom. Konštrukcia pozostáva zo zásuvky, dvoch rukávov a vložky. Po úplnom vytiahnutí obidvoch rukávov mimo obalu sa každý rukáv priloží na jednu stranu zásuvky s pralinkami a po zasunutí fixačného jazýčka do zásuvky sa stanú rukávy nohami servírovacieho stolíka.

Darčekový obal na vázu – 110. výročie

Všetky tri najnovšie skalické Obaly roku 2016 získali právo zúčastniť sa prestížnej celosvetovej obalovej súťaže WorldStar Packaging Awards, čo aj vedenie spoločnosti Grafobal využilo. WorldStar Packaging Awards je najvyššie možné ocenenie tohto druhu výrobkov na svete, vo všeobecnosti vnímané ako obalový Oscar. Grafobal, ktorý si v novembri pripomína vyše 110 rokov nepretržitej výroby, získal toto excelentné ocenenie pre obaly už desaťkrát.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore