∷ Z aktuálneho vydania

Typografia plus: „Nemusíme si konkurovať, môžeme si pomáhať“

Spýtali sme sa konateľa firmy Richarda Čerhita:

Na trhu oslavujete 20 rokov, akými najväčšími zmenami ste prešli v poslednom období?

Prešli sme dvoma väčšími zmenami. Čo sa týka veľkoformátu, minulý rok sme sa rozhodli ísť latexovou cestou. A ak vravíme o maloformáte, vyzbrojili sme sa technológiou HP Indigom.

Dôvodom zmeny vo veľkoformáte bolo skvalitnenie a zrýchlenie produkcie. Ďalším motívom bolo vlastniť niečo výnimočné. A tým je práve HP Latex 3100, ktorý vie tlačiť vysokou interiérovou kvalitou až do šírky 3,2 m. Nespornou výhodou latexovej technológie je aj okamžitá pripravenosť výtlačkov na ďalšie spracovanie a distribúciu.
A nákupom maloformátového digitálneho stroja HP Indigo zlepšujeme hodnotu výrobkov, ktoré sú kvalitou porovnateľné s ofsetovou tlačou. Snahou bolo aj zlepšenie obojstrannej registrácie a konzistentnosť výtlačkov.

Aké máte plány na tento rok a na čo sa aktuálne sústreďujete?

So zmenami, ktoré som spomenul, vznikol tlak na tzv. „upratanie procesov“ vo firme. Ide o rozdielne nastavenie produkcie v porovnaní s fungujúcim stavom.

Nakoľko sa nám zvýšila kapacita strojov a tlačíme aj väčšie náklady digitálne, rozhodli sme sa štandardizovať postupy aj pre postpress spracovanie. A vzhľadom na spomenuté zmeny taktiež rozširujeme naše obchodné oddelenie a zvyšujeme výdavky na marketingové služby.

Čo vravíte na spoluprácu s inými tlačiarňami?

V pohode, prečo nie? Biznis je o vzťahoch a spolupráci. Nemusíme si vždy konkurovať, môžeme si občas aj pomáhať. Vedeli by sme si napríklad predstaviť spoluprácu s ofsetovými tlačiarňami, aj keď v mnohom sme súpermi.

A ako? Sú to predsa vaši konkurenti, nie?

Ak si vezmeme klasickú ofsetovú tlačiareň, ktorá nedisponuje žiadnym veľkoformátovým alebo maloformátovým digitálnym strojom, tak my im vieme ponúknuť celé naše portfólio.

Čítať celý rozhovor

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore