∷ Z aktuálneho vydania

I v ofsete je možné posúvať sa dopredu

Málokto sa môže pochváliť tým, že história spoločnosti, v ktorej pôsobí, siaha až do 19. storočia. Spoločnosť Patria I. z Prievidze sa týmto faktom pokojne hrdiť môže a aj napriek tradícii vie, čo je pre úspešné podnikanie v polygrafii dôležité. „Obnovovať strojový park je jedinou prevenciou pred stagnáciou a následným zánikom. Preto sme sa i my rozhodli pre investíciu do zariadenia, ktoré dokáže spoľahlivejšie reagovať na požiadavky trhu, Ryobi RMGT 790.” Rozprávali sme sa s Jakubom Mellom zo spoločnosti Patria I.

Ste spoločnosťou s dlhoročnou tradíciou, ktorá ponúka nespočetné množstvo rôznych druhov tlačových produktov – od vizitiek až po tlač periodík či knižných publikácií. Viete mi povedať, ktorá z týchto vami ponúkaných služieb sa teší najväčšej obľube u zákazníkov?

Naša firma je rozdelená na tri divízie, a to rotačný ofset, hárkový ofset a digitál. Posledná spomenutá divízia má u nás najmenšie zastúpenie. Najväčšiu časť našich služieb teda tvorí kompletné portfólio ofsetovej tlače, samozrejme, k tomu kompletný prepress a ďalšie spracovanie a dokončovanie.
Na rotačnom ofsete dominuje najmä formulárová tlač, ktorá tvorí hlavný podiel našich zákaziek. Čo sa týka hárkového ofsetu, tam má najväčšie zastúpenie reklamná tlač, časopisy a letáky, dalo by sa povedať, že taká tá „ofsetárska klasika“. Väčšina produkcie ide smerom na západ a aj vďaka zákazníkom z bankového či poisťovacieho sektoru ďaleko prekračuje hranice nášho mesta a okresu. K tomu ponúkame i digitálnu tlač, komerčne zaujímavá je napr. produkcia aktuálne veľmi obľúbených foto kníh, pričom na tento účel využívame vlastný špeciálne upravený softvér. V objeme polygrafickej výroby sme v druhej pätici najväčších slovenských polygrafických firiem, pričom ročne spracujeme cca 2 000 ton papiera.

 

Čítať celý rozhovor

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore