∷ Z aktuálneho vydania

Vďaka nápadom od zamestnancov sa realizujú mikroprojekty v regióne dolného Liptova

Zamestnanci Mondi SCP majú každý rok možnosť podať projekty zlepšenia života v komunite, kde žijú. V rámci snahy spoločnosti o to byť čo najlepším susedom regiónu sú zahrnuté aj tieto každoročne vyhlasované mikroprojekty, ktorých bolo v tomto roku podaných 83 a z nich bolo 30 vybraných na realizáciu.
„Projekt Najlepší sused je naša vízia, ktorou vyjadrujeme snahu o to, aby priemyselný podnik v regióne bol vnímaný v pozitívnej rovine, ako významný priamy aj nepriamy zamestnávateľ, ale aj ako prispievateľ rozvoja občianskej vybavenosti, kvality života a infraštruktúry. Okrem finančne silných krokov k spoločenskej zodpovednosti, ako je Memorandum o spolupráci s mestom, je našou snahou podporiť malé projekty, ktoré ale ľudia žijúci v komunitách priamo uvidia a zažijú. A najlepšími ambasádormi takýchto potrieb sú naši zamestnanci, ktorí v komunitách naprieč Liptovom žijú a poznajú ich problémy a potreby“, hovorí Bernhard Peschek, prezident spoločnosti Mondi SCP. Mikroprojekty vybrané v tomto roku budú realizované napríklad v Švošove, Lúčkach, Turíku, Stankovanoch, Hubovej, Štiavničke, Ľubochni, či Liptovskej Teplej a Liptovských Sliačoch. Takmer polovica z nich však zostane priamo v meste Ružomberok.

„Projekty sú prevažne zamerané na deti a mládež, sú to modernizácie tried, bosé chodníky, revitalizácie priestorov, doplnenie a výmena lavičiek, výsadba zelene, ale aj realizácia športových a vzdelávacích aktivít a vybavenia pre mladú generáciu“, hovorí Ivana Keyzlarová, riaditeľka pre ľudské zdroje v Mondi SCP. Dobudujú sa však aj parky, obnovia vodné zdroje a zeleň, pomôže sa dobrovoľnému hasičskému zboru.

 

Čítať celý článok

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore