Ste tu
HomeNekategorizovanéVečer československého grafického dizajnu

Večer československého grafického dizajnu

 

 

 

 

 

17. september 2018

18:00 – Poľský inštitút, Námestie SNP 27, Bratislava

19:00 – V – klub, Námestie SNP 12, Bratislava 

Večer začína prehliadkou výstavy Legendy poľského plagátu na Trienále plagátu Trnava v Poľskom inštitúte a pokračuje (cez ulicu) vo V – klube, besedou s medzinárodne uznávanými osobnosťami československého grafického dizajnu. Našimi hosťami budú:

Miroslav Cipár
(1935) – ikonická univerzálna osobnosť slovenskej výtvarnej kultúry. Vynikajúci maliar, grafik, sochár, knižný  ilustrátor a typograf, publicista, tvorca znakov a logotypov, monumentálnych diel v architektúre, divadelnej scénografie, kresleného filmu a poštových známok. Držiteľ mnohých významných ocenení doma i vo svete.

Dušan Junek
(1943) – medzinárodne renomovaný slovenský grafický dizajnér, publicista, kurátor kultúrnych projektov. Nositeľ ocenení zo súťaží a bienále vo svete, autor vizuálnej identity mnohých inštitúcií (Tatra banka, Union, Poľský inštitút, Slovak Gold…). Je autorom publikácie Typo:Grafik:Um ( T1).

prof. Karel Míšek (ČR)
(1945) – významný český grafik-dizajnér, profesor na Univerzite J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde na Fakulte užitého umenia a designu vedie Katedru vizuálnej komunikácie. Oceňovaný autor divadelných plagátov pre Národné
divadlo, divadlá E. F. Buriana a S. K. Neumanna v Prahe či Městské divadlo v Ústí nad Labem.

Vladislav Rostoka
(1948) – slovenský grafik, knižný ilustrátor a typograf, publicista, autor plagátov, logotypov a poštových známok. Za svoju tvorbu v oblasti dizajnu získal mnoho ocenení doma i vo svete. Je autorom a typografom publikácií Typo:Grafik:Um ( T1) a Cipár&logo.etc.

Marián Fox Lucký
(1943) – hudobný hosť

Autor a réžia Pavel Vitek, spolupráca Ľubomír Čechovič a Jana Liptáková

Pozvánku nájdete TU

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top