∷ Z aktuálneho vydania

Večer v tlačiarni

PP 5/2022

Taliansky výrobca papierov Fedrigoni v spolupráci s tlačiarňou DIW print pripravili pre špičkových slovenských
dizajnérov podujatie o zušľachťovaní tlačovín a udržateľných materiáloch. Dizajnéri a grafici, ktorí pracujú s vizuálnymi identitami, s obalovým a knižným dizajnom mali možnosť vidieť tlačové stroje priamo v akcii. Ako prezentačný produkt poslúžila kocka, ktorá mala na každej strane inú techniku zušľachťovania.

Print Tour

Hravý koncept večera dizajnovo prepojila Michaela Chmelíčková tým, že vytvorila pre túto príležitosť tlačovú kocku, na ktorej zhotovenie sa krok po kroku mohli všetci pozrieť pri tlačových strojoch. Prehliadka výrobného procesu začínala pri digitálnej tlačiarni HP Indigo a pokračovala postupne k jednotlivým strojom na zušľachťovanie. Pri nich boli predstavené postupne analógové techniky zamerané na tradičnú razbu fóliou a slepotlač – deboss, digitálne zušľachťovanie na stroji MGI Jetvarnish 3D evo, na ktorom sa robila digitálna 3D razba v nízkom a vysokom nánose a taktiež parciálne UV lakovanie. Prehliadkou tlačových zariadení sprevádzal účastníkov Lukáš Písecký, CEO a jeden zo zakladateľov DIW print.

Priamo v priestoroch tlačiarne si mohli dizajnéri zblízka prezrieť celý proces produkcie, detailne sa zoznámiť so všetkými technológiami a opýtať sa na všetky svoje otázky, napríklad aj ako správne pripraviť tlačové dáta pre danú technológiu. Okrem tlače sa dozvedeli viac o razniciach a využití fólií Foilco, ktoré DIW print distribuuje aj pre iné tlačiarne.
„Sme veľmi radi, že si zástupcovia Fedrigoni vybrali pre usporiadanie takéhoto podujatia práve našu tlačiareň. Teší nás aj to, že to bolo práve v čase, kedy predstavujeme klientom našu novú technológiu na digitálne  ušľachťovanie MGI Jet Varnish 3D evo. Digitálna 3D razba na prezentačnej kocke pridala na zaujímavosti,” hodnotil večer Lukáš Písecký.

Making Progress

Okrem prehliadky tlačiarne boli v programe aj prezentácie k jednotlivým materiálom. Key Account Managerka Fedrigoni za Slovensko Nikola Oravcová, predstavila sortiment recyklovaných papierov v súhrnnom vzorkovníku Materia Viva Roots. Obľúbené kolekcie papierov ako Materica, či Woodstock sú v ňom obohatené o nové odtiene alebo vyššie gramáže a do sveta recyklovaných papierov pribudli taktiež papiere ako Arena a Symbol Card.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore