Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaVíťazná hra noviniek pre polygrafov

Víťazná hra noviniek pre polygrafov

Ak sa zamýšľate, ako byť vo firme efektívnejší, stihnúť vybaviť viac zákazok s čoraz menším objemom tlače a pritom zvládnuť aj personalizáciu dokumentov, máme pre vás dobrú správu. Na Donovaloch sa uskutočnilo podujatie „Víťazná hra polygrafov“, na ktorom Konica Minolta predstavila novinky, s ktorými dokážete posunúť vaše podnikanie na novú úroveň.

Výnimočnosť podujatia „Víťazná hra polygrafov“ pozostávala nielen z toho, že sa na ňom stretlo viac ako
120 účastníkov z celého Slovenska a Českej republiky, ale najmä z toho, že to bolo stretnutie odborníkov z oblasti tlače, profesionálnych tlačiarov a ľudí zo samotných prevádzok. Spoločnosť Konica Minolta v spolupráci s firmou Formica CZ predstavila ucelený proces profesionálnej tlače a najmodernejších dokončovacích technológií. K tomu
mali účastníci možnosť vychutnať si jedinečný pocit z jazdy na autách Mercedes-Benz. Išlo tak o výnimočné spojenie toho najlepšieho na slovenskom trhu. Účastníci ocenili aj to, že sa podujatie uskutočnilo na strednom Slovensku. Profesionálni tlačiari z celého Slovenska tak mali na podujatie doslova na skok a mohli osobne vidieť najnovšie tlačové technológie:

 

Accurio Pro Flux

Accurio Pro Flux je komplexné softvérové riešenie špeciálne vytvorené na správu a automatizáciu tlačových úloh pre oddelenia centralizovanej tlače alebo komerčné tlačiarne. Vďaka softvéru spravujete, ale aj pohodlne upravujete všetky prichádzajúce tlačové úlohy.

Už nemusíte pri každej tlačovej úlohe manuálne nastavovať, ktorý papier sa má použiť, jeho gramáž, alebo z ktorého zásobníka sa ma papier brať. Kliknete v jednoducho ovládajúcom sa softvéri len na daný produkt (vizitky, letáky, brožúry) a produkčné zariadenie je automaticky nastavené a pripravené okamžite realizovať zákazku. Nastavenie produkčného zariadenia sa robí iba prvýkrát. Opätovné nastavenie zariadenia je automatické. Z manuálneho nastavovania operátora sa stáva manažér správy tlačových úloh. Vďaka usporenému času zvládnete denne vybaviť omnoho viacej spokojných zákazníkov, čo sa odrazí aj na raste vášho podnikania. „Softvér Accurio Pro Flux zabezpečuje zefektívnenie správy tlačových úloh, úsporu času a financií,“ konštatuje Štefan Peľo, produktový manažér Konica Minolta Slovakia. Novinka z dielne Konica Minolta dokonca umožňuje tlačový dokument upravovať do požadovanej podoby. Či už je to pridanie alebo vymazanie prázdnej strany, tlač farebných dokumentov ako čiernobielych, alebo využívanie tzv. Color split.

METEOR Unlimited Colors

Druhá novinka z dielne Konica Minolta spája digitálnu tlač a inline fóliovanie do jedného zariadenia. Princíp tonerového zariadenia METEOR Unlimited Colors je veľmi jednoduchý.

Okrem digitálnej tlače zariadenie umožňuje prítlakom a teplom prichytiť na vytlačený produkt fóliu, ktorá sa následne potlačuje. Vzniknú tak netradičné a súčasne veľmi pekné metalické efekty, ktorými sa dokážete výrazne odlíšiť od konkurencie, pretože svojim zákazníkom ponúknete prémiové riešenia s väčšou pridanou hodnotou. METEOR Unlimited Color tak vie inline nielen tlačiť, ale aj zušľachťovať. Keďže ide o digitálnu tlač, zariadenie je vhodné pre menšie a stredne veľké zákazky. Je ideálne pre tlač zušľachtených personalizovaných dokumentov. „Vhodné je aj na obálky kníh alebo luxusné prémiové obaly. Vďaka novinke Meteor Unlimited Colors sa môžete sústrediť aj na tlač etikiet, kde existuje v súčasnosti veľký dopyt po netypických a netradičných riešeniach,“ konštatuje produktový manažér Konica Minolta Slovakia. A je pritom jedno, či ide o etikety nápojov, personalizované fľaše či značkový alkohol, pre ktorý je typická vysoká kvalita spracovania. Otvárajú sa vám možnosti aj na tlač obalov potravín pre lokálnych výrobcov, čistiacich a kozmetických prostriedkov alebo priamo tlač etikiet pre priemysel.

AccurioPress C2060

Nová produktová séria AccurioPress C2060 nadväzuje na všetko dobré, čo obsahovali predchádzajúce verzie. „Je to totiž farebné digitálne produkčné zariadenie, ktoré kombinuje najvyšší tlačový štandard a výkon predchádzajúcich modelov s novými vylepšenými parametrami a vlastnosťami,“ objasňuje Š. Peľo, produktový manažér Konica Minolta Slovakia. Zaručuje taktiež úplnú konzistenciu farieb a bezchybnú kvalitu obrazu. V kombinácii s flexibilitou médií a profesionálnym modulárnym dokončovaním spĺňa požiadavky profesionálnych tlačiarov. Pri plnení neraz vysokých nárokov zo strany klientov oceníte, že zariadenie AccurioPress C2060 ponúka zlepšenú potlač rôznych natieraných a štruktúrovaných papierov až do hrúbky 350 g/m². Výhodou je aj nový veľkokapacitný zásobník na banerový papier so šírkou 750 mm určený na tlač bannerov alebo obálok kníh. Výkon novinky nie je tiež zanedbateľný. Dokáže vytlačiť až 3 963 strán za hodinu. Budete tak rýchlejší a efektívnejší pri vybavovaní zákaziek. Dôkazom veľkej variabilnosti zariadenia je aj možnosť integrovať softvérové riešenia tretích strán. Napríklad na zabezpečenie a účtovanie tlače. Samozrejmosťou je aj možnosť prispôsobiť si pracovnú obrazovku podľa individuálnych požiadaviek operátorov tlače.

www.konicaminolta.sk

Príbuzná téma

Pridaj komentár

19 + trinásť =

Top