∷ Z aktuálneho vydania

Všestranný, produktívny a pritom úsporný

Existujú tlačiarne veľké a priemyselné tlačiarne, tiež aj stredné a malé. Existujú tlačiarne úzko špecializované, ale aj také, ktoré musia každodenne zvládnuť rôzne zákazky. Pre tie, ktoré potrebujú jednoducho, rýchlo a efektívne
spracovávať veľké množstvo rôznorodých zákaziek, vyvinul Heidelberg tlačový stroj Speedmaster CX 75.

Heidelberg vzal to najlepšie zo špičkového konštrukčného radu XL 75 a upravil to tak, aby to dávalo zmysel pre stredné a malé tlačiarenské podniky. Výsledkom je stroj, ktorý má skvelé produkčné parametre a zároveň je veľmi zaujímavý aj ekonomicky. Za cenu priemerných konkurenčných strojov môžete mať „Heidelberg” s najlepšou technológiou XL a skvelými parametrami.
Speedmaster CX 75 vďaka dvojnásobným protitlakovým valcom a dvojnásobným transferovým bubnom hravo zvládne v špičkovej kvalite tenké papiere od 0,03 mm, aj tuhé kartóny až do 0,8 mm. A to pri reálne dosahovanej produkčnej rýchlosti až 15 000 hárkov/h. Spektrálne meranie farebnosti zaistí nielen špičkovú kvalitu tlače, ale predovšetkým farebnú vernosť a 100 % opakovateľnosť zákaziek.

Stroj Speedmaster CX 75 je na slovenskom trhu veľmi obľúbeným produktom. V prvej polovici roku 2019 tu budú nainštalované tri
stroje. V ďalšom vydaní časopisu PrintProgress sa môžete tešiť na reportáž z týchto inštalácií.

To najlepšie sú však úspory. CX 75 bol konštruovaný pre efektívnu a úspornú tlač – bleskurýchle prípravy od jednej zákazky po prvý „OK hárok“ nasledujúcej zákazky za menej ako 5 minút a s minimom makulatúry. Ušetrí sa tak čas i materiál.
A hoci ide o tradične precízne Heidelberg-dielenské spracovanie a robustnú konštrukciu, stroj nezaberie veľa miesta. Dizajnéri si dali záležať na kompaktnosti stroja – je to jeden z priestorovo najúspornejších strojov vo svojej kategórii so šírkou iba 2,8 m.

heidelberg.com/en/cx75

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore