Infoprint servis

Vysokorýchlostný model Fujifilm Jet Press 750S, naživo a osobne

Nový vysokorýchlostný model Jet Press 750S, ktorý bol uvedený na trh začiatkom roka 2021, bol koncom septembra prvýkrát naživo predstavený v centre Fujifilm Advanced Print Technology Centre v Bruseli. Podujatie „Peak Performance Print Experience“ umožnilo zákazníkom po prvýkrát osobne vidieť nový model, ako aj celý rad nových riešení digitálnej tlače.

Dvojdňové podujatie Peak Performance Print Experience sa konalo od 28. do 29. septembra a zúčastnili sa ho tlačiarenské podniky z celej Európy, aby bezprostredne videli nový vysokorýchlostný model Fujifilm Jet Press 750S. Bolo to vôbec prvé predstavenie najrýchlejšieho, najproduktívnejšieho a vysokokvalitného atramentového tlačového stroja formátu B2 na trhu a návštevníci mohli vidieť a cítiť rozdiel prostredníctvom živých ukážok a vytlačených vzoriek.

Vysokorýchlostný model Jet Press 750S od spoločnosti Fujifilm je vybavený najrýchlejším* 4-farebným digitálnym hárkovým tlačovým strojom formátu B2 v odvetví. Tento nový model si zachováva všetky funkcie súčasného zariadenia Jet Press 750S určené na komerčnú tlač a tlač obalov zo skladacieho kartónu.

(1) Vysoká kvalita obrazu prevyšujúca kvalitu ofsetovej tlače

Vysokorýchlostný model Jet Press 750S využíva pokročilé tlačové hlavy SAMBA s mimoriadne vysokou hustotou a presnosťou a vodný pigmentový atrament VIVIDIA. Dokáže tlačiť vo veľmi vysokej kvalite, ktorá je rovnaká alebo dokonca lepšia ako ofsetová tlač.

Na podujatí boli vystavené nové tlačové konfigurácie založené na technológii tlačových hláv Samba. Technológiu tlačových hláv Samba spoločnosti Fujifilm možno plne integrovať do rôznych konvenčných výrobných procesov a spojiť tak atramentové hlavy, atrament a optimalizáciu obrazu do hybridných alebo nezávislých tlačových systémov.

(2) Vysokorýchlostný výstup 5 400 hárkov za hodinu

Vysokorýchlostný model Jet Press 750S má najvyššiu produktivitu dostupnú pre hárkový atramentový tlačový stroj a je 1,5-krát rýchlejší ako súčasný Jet Press 750S.

(3) Flexibilita

Podľa typu vykonávanej úlohy možno prepínať medzi režimom vysokej kvality (3 600 hárkov/h) a vysokovýkonným režimom (5 400 hárkov/h) a dosahovať tak maximálnu flexibilitu.

(4) Zlepšené celkové náklady na vlastníctvo

Vysokorýchlostný model umožňuje preniesť širšiu škálu ofsetových úloh do digitálnej podoby, aby sa znížili celkové náklady na vlastníctvo.

(5) Rozšíriteľnosť

Pre nových a súčasných majiteľov zariadenia Jet Press 750S je k dispozícii inovácia na mieste.

Taro Aoki, vedúci riešení digitálnej tlače v spoločnosti Fujifilm Graphic Systems EMEA, v komentári k úspechu podujatia povedal: „Po dlhej prestávke spôsobenej Covidom, počas ktorej bolo centrum APTC (Advanced Print Technology Centre) zrekonštruované, sme v našom centre s potešením znova privítali ľudí.

Bolo veľmi vzrušujúce, že sme vysokorýchlostný model Jet Press 750S mohli prvýkrát predviesť živému publiku a tiež sa podeliť o celý rad vývojových trendov a spôsobov, akými môže naša technológia pomôcť tlačiarenským podnikom maximalizovať ich výkon a širšie portfólio digitálnej tlače.

Podujatie Peak Performance Print Experience bolo veľmi dobre prijaté a tešíme sa na ďalšie podujatia v roku 2022, ktoré našim zákazníkom umožnia bezprostredne vidieť technologický vývoj, na ktorom pracujeme v rámci celého radu našich grafických riešení.

Spoločnosť Fujifilm bude aj naďalej prispievať k rozvoju tlačového priemyslu na celom svete, a to vývojom a poskytovaním inovatívnych produktov pre trh digitálnej tlače, ktorého popularita neustále rastie.“

Ak sa chcete dozvedieť viac o vysokorýchlostnom modeli Jet Press 750S, prípadne požiadať o vzorku alebo ukážku, navštívte stránku FujifilmJetPress.com

* Podľa stavu v apríli 2021 v segmente digitálnych atramentových zariadení formátu B2.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore