∷ Z aktuálneho vydania

VYTLAČ SI SVOJU PF-KU s Mondi a Typografia Plus

Tradícia posielania „kartičiek“ s blahoželaniami do nového roku vznikla ešte v 15. storočí v Česku. To, že vzhľad a použitá technológia na výrobu novoročných prianí sa v súčasnosti líši od pôvodnej podoby, je každému človeku jasné. Jediné, čo si myšlienka posielania novoročných pozdravov zachovala, je ľudskosť. A práve v jej duchu sa niesla predvianočná akcia realizovaná pod organizačnou taktovkou spoločnosti WHATEVER PRODUCTION v spolupráci s Mondi a Typografia Plus.

V prvej polovici decembra,v čase predvianočnom a pre  tlačiarov tak trošku hektickom, sa spoločnosti a Typografia Plus rozhodli zorganizovať interaktívny Workshop PERGRAPHICA® určený pre grafických dizajnérov, ilustrátorov, reklamné agentúry a vydavateľstvá. Nosnou témou podujatia, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch tlačiarne Typografia Plus, bolo „Vytlač svoje PF-ky na prémiový papier PERGRAPHICA® High White Smooth 300 g/m2 certifikovaný pre HP Indigo“. Tento výnimočný digitálny tlačový stroj našiel svoje uplatnenie práve v spoločnosti Typografia Plus, kde preukazuje svoje jedinečné schopnosti.

Ako sa častokrát vraví, obuvníkove deti chodia bosé a kvôli projektom pre iných klientov sú grafické štúdiá a ich pracovníci v tomto predvianočnom období natoľko vyťažení, že nezostáva čas na kreatívnu tvorbu vo svojich vlastných radoch. Preto sa spoločnosť Typografia Plus a Mondi rozhodli umožniť týmto ľuďom prihlásiť sa na workshop, zaslať svoje kreatívne návrhy prianí a ponúkli im bezplatnú možnosť nielen tieto priania vytlačiť, ale byť aj súčasťou ich výroby priamo v priestoroch tlačiarne. Účastníkom bolo k dispozícii 10 tlačových hárkov formátu 500 x 700 mm a možnosť ich poskladania či vyplotrovania do atypického tvaru.

„Naším cílem je podporovat projekty, při kterých je možné a přínosné využití našich kreativních papírů PERGRAPHICA® a zároveň také  příležitost získat zpětnou vazbu právě od těch, kteří se podílejí na tvorbě zajímavých věcí. Tím, že navržené pozdravy budou vytištěné na papír PERGRAPHICA® High White Smooth 300 g/m2, budou jejich ukázky následně použité jako referenční vzorky v rámci centrální kanceláře v Rakousku a také v rámci ostatních trhů, kam Mondi papíry PERGRAPHICA® také dodává,“ hovorí Jana Žlebková, CPD manager Mondi UFP.

Po predstavení papierovej rodiny PERGRAPHICA®, nasledovalo zoznámenie sa účastníkov s digitálnou tlačovou technológiou HP Indigo 12000. Tejto úlohy sa nezhostil nik iný, ako Pavol Polgár zo spoločnosti Typografia Plus. Teoreticky predstavil výhody a možnosti digitálnej tlače, ale keďže ako sa vraví, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, účastníci workshopu sa presunuli priamo do výroby, kde mohli obdivovať digitálne zariadenie priamo „v akcii“ pri tlači nimi navrhnutých pozdravov.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo pritiahnuť na tento workshop zaujímavých ľudí z rôznych kútov polygrafie a iných kreatívnych odvetví – ilustrátorov, dizajnérov i fotografov. Ľudia z týchto umeleckých sfér totiž mnohokrát ani netušia, aké možnosti polygrafia na Slovensku ponúka. Chceme im povedať i to, že nie každý kreatívny nápad musí byť podmienený jeho vysokou cenou,“ vysvetlil výhody spolupráce umelcov s tlačiarňami Pavol Polgár.
Veríme, že i toto podujatie bude inšpiráciou pre všetky spoločnosti, ktoré čo i len trošku zvažujú možnosť ukázať sa a najmä priblížiť k svojim zákazníkom. Neexistuje totiž lepšia cesta spoznania svojho potenciálneho zákazníka, ako pozvať ho nielen do kancelárie, ale priamo do výroby a ukázať mu presne to, čo chce a hľadá… alebo o tom ešte nevie, ale chcieť to zaručene bude.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore