Infoprint servis

„We are the future of print“ – Mimaki na veľtrhu drupa 2024 vyzdvihne inovácie, udržateľnosť a inkluzívnosť

Mimaki predvedie inžiniersku dokonalosť s inováciami a iniciatívami, ktoré sú nastavené tak, aby zabezpečili budúcnosť grafického, priemyselného a textilného priemyslu a zároveň podporili environmentálnu a sociálnu udržateľnosť.

Mimaki Europe, popredný výrobca technológií atramentovej tlače a rezania, dnes oznámil, že spoločnosť bude vystavovať na drupe (Dusseldorf, Nemecko, 28. mája – 7. júna 2024) spolu so svojimi globálnymi náprotivkami a zastrešujúcou značkou Mimaki Engineering Co. Ltd. V súlade s témou drupa „We create the future“ využíva Mimaki svoj stánok (hala 9, stánok A04) na demonštráciu svojho inovatívneho prístupu k trhu s tlačiarňou pod vlastnou témou „We Are the Future of Print“. Mimaki, známy tým, že prináša niektoré z najprelomovejších technológií na medzinárodný trh, ponúka návštevníkom pohľad na svoju inžiniersku dokonalosť a predvádza technológie a riešenia, ktoré podporujú budúcu produktivitu a ziskovosť grafického, priemyselného a textilného priemyslu.

„We are the future of print“

Odvážna, pútavá téma, ktorú si Mimaki zvolila – „We Are the Future of Print“ – zdôrazňuje priekopnícku úlohu spoločnosti pri formovaní smerovania digitálneho tlačového priemyslu za posledných 20 rokov a predstavuje jej obnovený záväzok podporovať inovácie v nasledujúcich rokoch. Mimaki Europe aj so svojimi špičkovými technológiami oslavuje 20. výročie. Na drupe však  predvedie, ako možno riešenia spoločnosti integrovať do najpokročilejších výrobných prostredí Priemyslu 5.0 s cieľom zlepšiť automatizáciu, pričom robotika a iné inteligentné stroje pracujú po boku ľudí.

Udržateľnosť bude tiež ústredným bodom výstavy Mimaki. Spoločnosť sa podelí o svoju víziu budúcnosti tohto odvetvia a predstaví svoje najnovšie inovácie, iniciatívy a postupy zamerané na podporu trvalo udržateľného rozvoja odvetvia a podstatné zlepšenie environmentálnej stopy zákazníkov aj samotnej Mimaki.

Technologické novinky na drupa 2024

Vízia Mimaki pre udržateľnejšiu budúcnosť bude zrejmá v celej produktovej rade na drupe. Spoločnosť predstaví svoje najnovšie priekopnícke technológie UV tlače, ktoré sú navrhnuté tak, aby pomohli používateľom znížiť spotrebu energie, minimalizovať emisie VOC a produkovať menej odpadu. Medzi technológie zo súčasného produktového portfólia Mimaki patrí UCJV330-160, integrovaná tlačiareň/rezačka značiek, ktorá obsahuje inovatívnu funkciu 2,5D tlače na vytváranie reliéfnych efektov.

Stredobodom stánku Mimaki bude aj tlačiareň JFX600-2513 a rezací ploter CFX-2513, predstavené ako kompletné priemyselné riešenie tlače a rezu. CFX-2513, ktorý rozširuje portfólio rezacích plotrov Mimaki predstavuje špičkové riešenie rezania vo veľkom meradle, ktoré pracuje so zvýšenou rýchlosťou a efektivitou.

S rastúcim trendom prispôsobenia Mimaki predstaví aj svoj rad riešení priamo na objekt, vrátane UJF-6042 MkII e, ktorý predvedie 360-stupňovú tlač s jednotkou Kebab HS. Predovšetkým dve priemyselné tlačiarne UJF-7151 plus II UV budú pracovať spolu s robotickým ramenom, čo zdôrazňuje odhodlanie spoločnosti Mimaki riešiť budúce trendy v tlači najmä automatizáciou a predviesť, ako sa riešenia Mimaki dajú bezproblémovo integrovať do automatizovaných pracovných postupov.

Pre textilný segment bude Mimaki predstavovať TxF300-75 pre priamu tlač na film (DTF), ktorá sa v posledných rokoch dostáva do popredia. Okrem toho Mimaki vystaví svoj revolučný proces Neo-Chromato, svetovú novinku v cyklickej textilnej technológii. Tento proces, ktorý umožňuje opätovné použitie predtým farbených polyesterových textílií, eliminuje potrebu spaľovania a znižuje spotrebu energie spojenú s recykláciou odfarbením polyesterových textílií, ktoré boli farbené pomocou technológií sublimácie farbiva.

Stánok Mimaki sľubuje návštevníkom „wow“ efekt

Okrem technologických inovácií sú kľúčom k vízii Mimaki aj udržateľnosť, spolupráca a inkluzívnosť. Jedným z príkladov je spolupráca spoločnosti s indickou nadáciou Tiny Miracles. Nadácia vytvorená s cieľom zamestnávať a podporovať ženy v miestnych komunitách bude vyrábať bavlnené tašky so značkou Mimaki, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu, krásne navrhnuté špeciálne pre drupu a na podporu opätovného použitia.

Okrem toho sa vo vlastnom „obchode“ Mimaki, vytvorenom špeciálne pre drupu, predstaví fascinujúca ukážka inšpiratívnych, živých a vysokokvalitných aplikácií. Výstavné pulty budú plné nových vzoriek, skutočných aplikácií a produktov, pri ktorých si ľudia ani neuvedomujú, že za nimi stojí technológia Mimaki.

Tvoríme udržateľnú budúcnosť

Komplexné a inšpiratívne ciele spoločnosti Mimaki v oblasti udržateľnosti v odvetviach, v ktorých pôsobí, budú jadrom jej prítomnosti na drupe. Marc Verbeem, supervízor produktového manažmentu, Mimaki Europe, vystúpi na Touchpoint Textile Forum (Hala 4 – Digital Textile Micro Factory) 4. a 5. júna od 14:30 do 14:50 na tému „Transformácia textilu: Priekopník udržateľnosti prostredníctvom digitálnej tlače“.

Danna Drion, generálna riaditeľka marketingu a produktového manažmentu Mimaki Europe pre EMEA, organizuje 4. júna o 13:45 diskusiu drupa cube s názvom „Rozmanité výhody inkluzívneho pracoviska“. Od výziev, ktorým môžu ženy čeliť v oblastiach, kde dominujú muži, až po zapojenie mladej generácie, Drion hovorí o tom, ako môže Mimaki a tlačiarenský priemysel ako celok podporovať inkluzívnosť a rozmanitosť.

„Popri ukážke našej vzrušujúcej technológie tiež chápeme, že trvalá prosperita nášho podnikania a podnikania našich zákazníkov závisí od blahobytu ľudí a komunít, ktorým slúžime,“ hovorí Danna Drion. „Udržateľnosť pre nás zahŕňa aj sociálne a ekonomické aspekty, vrátane obhajoby spravodlivých pracovných postupov a posilnenia postavenia komunít.

„Existuje veľa dôvodov, prečo navštíviť na drupe stánok Mimaki a my sme nadšení, že môžeme privítať našich zákazníkov a potenciálnych zákazníkov z celého sveta. Je to 20. výročie Mimaki Europe, takže je skvelé, že máme túto príležitosť osláviť inovatívny prístup Mimaki na tejto globálnej platforme. Vystavené produkty dnes umožňujú úspech a inováciu a technológia, ktorá je predmetom ukážky ponúka pohľad na cieľ Mimaki transformovať priemysel zajtrajška. Pozeráme sa na ďalších 20 rokov, ale už teraz odrátavame čas do vzrušujúcej, inováciou nabitej show, ktorou drupa sľubuje byť.”

 

Viac informácií nájdete na www.mimakieurope.com.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore