∷ Z aktuálneho vydania

Willmark s novými technológiami

Po dvojročnej neplánovanej pauze sa na trh vrátila spoločnosť s dlhoročnou tradíciou, digitálna tlačiareň Willmark. Napriek nepriaznivým okolnostiam sa vrátila v plnej sile a s ambíciou investovať do inovácií zaručujúcich kvalitu a perspektívnu budúcnosť. „Naše technologické portfólio sme obohatili o stroj Onset S40, ktorý je jednotkou vo svojej kategórii.“ O tom, aké možnosti sa s touto investíciou firme Willmark otvorili, nám porozprával managing director, Ing. Jakub Jurášek a Ing. Ľuboš Macko, CEO.

Willmark je spoločnosťou s dlhoročnou tradíciou, napriek tomu sa tento rok znovuobjavila na trhu medzi digitálnymi tlačiarňami.

Áno, tlačiareň Willmark sa tento rok vrátila na trh aj so svojimi viac ako 15-ročnými skúsenosťami v oblasti digitálnej tlače. Dôvod je odbornej verejnosti známy – v novembri 2015 postihol našu spoločnosť masívny požiar, ktorý kompletne zničil našu výrobnú halu a znemožnil nám pokračovať v činnosti. Po necelých dvoch rokoch sa nám však v lete tohto roka podarilo vrátiť sa na trh.

Ako ste sa vysporiadali s novým štartom? Aký je „nový“ Willmark?

Počas dlhoročného pôsobenia na trhu veľkoplošnej digitálnej tlače sme nadobudli dostatočné množstvo skúseností na to, aby sme vedeli, že „nový Willmark“ nebude rovnaký ako ten pôvodný. Našej novej vízii – spolupráca s ostatnými tlačiarňami na báze veľkoobchodného modelu a produkcia vysokokvalitných tlačových produktov – sme prispôsobili aj naše nové technologické portfólio.

Spomenuli ste nové technológie, ktoré sa dostali do vášho portfólia ponúkaných služieb.
Ako veľmi pripisujete váhu inováciám v tlačiarenskom segmente? Sú inovácie nevyhnutnou súčasťou tohto odvetvia?

Inovácie sú potrebné pre napredovanie každého podniku, nielen tlačiarne. Žiadna relevantná tlačiareň neprežije,
ak pravidelne neinvestuje do obnovy svojho strojového parku. Nový Willmark má ako jediná tlačiareň na Slovensku kompletne nový strojový park, ktorý patrí k aktuálnej svetovej špičke. Je to veľký rozdiel oproti väčšine konkurentov,
ktorí neraz tlačia na strojoch starých 10 a viac rokov. Neoddeliteľnou súčasťou inovácií je aj dôraz na ekologické aspekty tlače. Aj preto v našej výrobnej hale nenájdete už žiadne tlačové technológie na báze rozpúšťadiel – ani solventné, ani eko-solventné tlačiarne. Naopak, investovali sme iba do ekologických tlačiarní používajúcich latexové
a UV farby.

Investovali ste do kúpy zariadenia Inca Onset S40 od FUJIFILM, ktoré je na slovenskom trhu unikátom vo svojej oblasti. Prečo ste si vybrali práve tento typ stroja?

Inca Onset S40 je jednotkou vo svojej kategórii. Ide o unikátnu tlačiareň s najvyššou rýchlosťou tlače na trhu, no pri svojej rýchlosti až 470 m2/h má porovnateľnú kvalitu tlače s oveľa pomalšími UV tlačiarňami s vyšším rozlíšením. Jedinečnou vlastnosťou Inca Onset S40 je aj možnosť lesklej UV tlače, čo býva častá požiadavka zadávateľov. Odpadá tak potreba kašírovania lesklých PVC fólií – požadovaný lesklý povrch sme schopní dosiahnuť priamou potlačou, vďaka unikátnemu systému vytvrdzovania UV farieb.

 

Čítať celý rozhovor

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore