∷ Z aktuálneho vydania

WORKSHOP PERGRAPHICA® 2022 SK

PP 4/2022

PAPIER PRE PERFEKCIONISTOV DIZAJNU INŠPIROVAL AUTOROV

Koncom júna sa na podujatí „WORKSHOP PERGRAPHICA® 2022 SK“ stretli zvučné mená slovenského dizajnu. Autori, ktorí sa venujú ilustrácii, grafickému dizajnu, fotografii, či módnemu dizajnu, mali možnosť
vytvoriť autorské art printy a otestovať limity svojej kreativity v kontexte možností technológie digitálnej tlače. K dispozícii mali prémiové nenatierané papiere PERGRAPHICA® a okrem samotnej tlače využili efekty jej zušľachtenia. Podujatie zorganizovali spoločnosť MONDI, tlačiareň DIW print a agentúra WHATEVER PRODUCTION, aby podporili komunitu kreatívcov a taktiež vzdali hold tradičnému médiu papier a tlačiarenskému remeslu. Vzájomne obohacujúca výmena skúseností a inšpirácie sa zhodnotila v podobe viac ako tridsiatich originálnych autorských art printov. Vytlačené v limitovanej produkcii 100 ks ich autori zaradia do ponuky portfólia a už čoskoro budú k dispozícii formou výstavy aj očiam širokej verejnosti.

Nielen na Slovensku sme mohli v posledných rokoch zaznamenať comeback art printov a záujem o tradičné médium papier. Paradoxne v dobe digitálnej komunikácie a virtuálnej reality ľudia oceňujú haptické a vizuálne vlastnosti papiera. Čítačka alebo tablet isto plnohodnotne nenahradí vôňu knihy, či zážitok z listovania kultového magazínu. „Podnetom tohto projektu bol návrat späť do reality a hlavnou myšlienkou highlight PAPER IS NOT DEAD. Stretnúť sa osobne s umelcami a využiť pri kreatívnej produkcii naplno potenciál tradičného tlačiarenského kumštu v kombinácii s výnimočnými vlastnosťami nenatieraných papierov PERGRAPHICA® bolo inšpiratívne aj pre organizátorov workshopu. Samotný proces kreatívnej tvorby …čítať viac »

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež
Zatvoriť
Tlačidlo Späť hore