Tlačové správy - Polygrafia

XEROX reflektuje aktuálne trendy v digitálnej tlači

Rovnako ako v iných oblastiach, tak aj v oblasti polygrafie, sa trh mení závratnou rýchlosťou. V prípade tlačiarní je jedinou možnosťou, ako reflektovať na aktuálne výzvy v oblasti tlače, neustála inovácia technologického vybavenia.

V polygrafii je aktuálnym trendom vysoký nárast nízkonákladových zákaziek, pričom veľký tlak je kladený na čo najnižšiu cenu a krátke dodacie lehoty. Tlačiari bojujú s nedostatkom kvalifikovaných zamestnancov a sú tlačení znížiť prevádzkové náklady tlačiarenských strojov na prevádzkové minimum.

„Aktuálnym trendom je investícia do on-line komunikácie na úkor tlače. Naši zákazníci sa stretávajú s neustálym nárastom nízkonákladových zákaziek, pričom tento trend sa ukazuje už niekoľko rokov a je stále markantnejší. Čoraz menej sa tlačia noviny, formuláre ale aj transakčné výtlačky. Marketingové materiály, propagačné tlačoviny a knihy sa držia na približne rovnakej úrovni a narastá tlač v oblasti obalov. Priebežne vidíme nárast digitálnej tlače,“ opisuje aktuálnu situáciu Peter Halmo, obchodný riaditeľ spoločnosti Xerox pre Slovenskú republiku.

Možným riešením je automatizácia procesov v tlačiarňach, ktorá nielen urýchli proces spracovania zákazky, ale navyše znižuje nároky na obsluhu, teda je potrebný menší počet zamestnancov, pričom počet vybavených zákaziek sa neznižuje, práve naopak rastie. Automatizácia príjmu zákaziek, ich spracovania, dokončovania až po proces fakturácie a expedície dokáže ušetriť až 80% času pri výrobe zákazky pri výraznom znížení chybovosti a konečných nákladov.

 

Xerox reflektuje tieto potreby zo strany tlačiarov vo svojom protfóliu moderných digitálnych tlačiarenských strojov. Jedným z popredných je tlačiareň Xerox iGen 5, ktorá sa dostala už aj do slovenskej tlačiarne Juice. Jej výhodou sú jednoznačne nižšie náklady na jednu zákazku, tlač identických zákaziek v rôznom časovom období, pri zachovaní rovnakej farebnosti, rýchlosť vybavenia zákazky a variabilita.

 

     

„Najväčšou pridanou hodnotou tlačiarne je jej technologické vybavenie a s tým spojené širšie portfólio ponúkaných služieb. Z potreby inovácií vyplynulo aj rozhodnutie rozšíriť náš technologický park o zariadenie Xerox iGen 5. Rozhodnutie značne ovplyvnili skúsenosti s danou technológiu a najmä vynikajúce skúsenosti so servisom a technickou podporou zo strany spoločnosti Xerox,“ hovorí Tomáš Kmiť, CEO spoločnosti Juice a dodáva, „okrem toho, že ide o prvé takéto zariadenie na Slovensku vôbec, je veľkým benefitom pre nás aj našich zákazníkov práve formát tlače, jej rýchlosť, spoľahlivosť a v neposlednom rade aj kvalita výstupu, ktorá je na úrovni ofsetovej tlače. Cena výstupu zo Xerox iGen5 je navyše na trhu v kombinácii s veľkosťou hárku bezkonkurenčná.“

Xerox iGen5 vyniká najmä formátom B3+, pričom dokáže vytlačiť až 3 750 hárkov za hodinu. Unikátna tlačová jednotka tejto tlačiarne pracuje s priamym prenosom toneru, pričom tlačiareň disponuje s piatou doplnkovou farbou – v ponuke je oranžová, modrá, zelená, biela a taktiež číry toner. Produkty Xerox sa navyše môžu popýšiť najvyšším stupňom automatizácie na trhu. Súčasťou dodávky tlačiarenského stroja je servisný kontrakt, softvérové riešenie pre tvorbu personalizovaných dát a bezpečnostných prvkov, automatizovaný workflow, komplexné školenia a špeciálny ponuka na tlačové médiá značky Xerox.

„V aktuálnom období hovoríme až o 40% medziročnom náraste nízkonákladovej produkcie kartónových obalov. Práve naše profesionálne digitálne tlačiarne dokážu takéto zákazky vybaviť pri relatívne nízkych nákladoch a vysokej miere automatizácie a splniť požiadavky najnáročnejších zákazníkov. Teší ma, že aj na Slovensku si naša technológia našla miesto v tlačiarni Juice a prispejeme tak k rozšíreniu portfólia ponúkaných služieb a rovnako k spokojnosti jej zákazníkov,“ hovorí Veronika Brázdilová, riaditeľka spoločnosti Xerox pre Slovensko, Českú republiku a Maďarsko.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore