Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaXerox zdokonaľuje vlastnosti tlačového stroja Xerox iGen 5 o žltú fluorescenčnú farbu a extra dlhý arch XLS

Xerox zdokonaľuje vlastnosti tlačového stroja Xerox iGen 5 o žltú fluorescenčnú farbu a extra dlhý arch XLS

Spoločnosť Xerox predstavuje novinky v oblasti produkčnej tlače. Extra dlhý arch XLS a žltý fluorescenčný toner (Flourescent Yellow Dry Ink) rozširuje možnosti tlače na farebnom produkčnom tlačovom stroji iGen® 5.

„Vylepšenia sú navrhnuté tak, aby zvýšili všestrannosť, produktivitu a škálovateľnosť doterajších investícií našich klientov. Nové možnosti vytvárajú z iGen 5 najvšestrannejší digitálny farebný produkčný archový tlačový stroj na trhu,“ hovorí Tracey Koziol, senior viceprezidentka spoločnosti Global Offerings, Xerox.

Univerzálne možnosti tlače

iGen 5 XLS umožňuje tlačiť na archy s veľkosťou až 889 mm, a to skvelou rýchlosťou, ponúka tiež produkčné podávanie a skladanie archov. Produktivita stroja iGen 5 sa zvyšuje až o 25 percent vďaka možnosti umiestniť viac zákaziek na jeden arch. Partneri môžu ďalej zvýšiť univerzálnosť využitia stroja pomocou aplikácií pre tlač 4-panelovej brožúry, obálok na knihy, bannerov, veľkoformátovej reklamy, panoramatickej kresby a tlače na viacero stránok.

„Farebný digitálny tlačový stroj Xerox iGen 5 s piatimi tlačovými jednotkami (CMYK+) je unikátny predovšetkým pre svoj formát B3+ a vysokým produkčným výkonom. Xerox pravidelne uvádza na trh jeho nové zdokonalenia, ktoré ďalej rozširujú možnosti využitia. Aktuálnou novinkou je predĺžený tlačový arch s dĺžkou 889 mm a doplnková farba fluorescenčná žltá. Nové vlastnosti tlačového stroja nájdu najväčšie uplatnenie v oblasti malonákladovej tlače obalov,“ hovorí Petr Jetel, produktový manažér Xerox ČR.

Široká škála farieb

Produkčné stroje iGen 5 umožňujú využívať piatu tlačovú stanicu pre tlač fluorescenčným žltým tonerom naviac k tlači pomocou oranžových, zelených a modrých rozširujúcich farieb, rovnako ako bielych a transparentných.
„Spôsob, akým sa farby tlačia, sa neustále vyvíja, technológie tonerov sú stále dokonalejšie. Xerox ako priekopník stojí na čele vývoja nových funkcií s využitím tonerov a farieb, ktoré umožňujú tlačiarňam posúvať hranice tlače bez toho, aby sa znížila produktivita alebo kvalita. Fluorescenčný žltý toner pre iGen 5 je toho ďalším príkladom,“ dodáva Koziol.
Nové možnosti farebnej tlače ponúkajú výber parciálnych a plošných efektov, vylepšujú tlač fotografií a vodoznakov. Žltý atrament je špeciálne vytvorený tak, aby žiaril pod UV svetlom. Je vhodný napríklad pre tlač bezpečnostných ochranných prvkov, obálok na knihy, obalov alebo direct mailov. Automatizované workflow Xerox FreeFlow® Core dokáže spracovať dáta aj pre zákazky so špeciálnymi farbami a zaisťuje tak bezproblémový priebeh výroby.

Ocenenie za kvalitu

Za nové vylepšenie pre iGen 5 získala spoločnosť Xerox dve ceny „RED HOT Technology“ od Asociácie pre tlačové technológie (Association for Print Technologies). Celkovo tento rok Xerox vyhral sedem cien.
Tlačový stroj Xerox iGen 5 s XLS a fluorescenčný žltý toner sú k dispozícii od októbra 2019.

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top