Tlačové správy - Polygrafia

Zapojte svoju triedu do výučby pomocou prvého dotykového interaktívneho projektora Epson

Popri fantastickom jase a vychýrenej spoľahlivosti ponúka rad EB-5 aj skvelé nové funkcie.

Spoločnosť Epson ohlásila v rámci veľtrhu BETT UK nový rad vzdelávacích projektorov s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou, predstavujúce vôbec prvé dotykové interaktívne produkty svojho radu. Model EB-595Wi ponúka užívateľom možnosť pracovať s premietaným obrazom len pomocou dotyku prstov. Učitelia tak môžu vytvárať zaujímavejšie a pútavejšie vyučovanie a navyše získavajú možnosť bezprostrednej kontroly nad premietaným obrazom.

Model EB-595Wi umožňuje učiteľom, lektorom aj študentom pomocou šesťbodového dotykového systému alebo pomocou jedného z dvoch interaktívnych pier pracovať priamo s premietaným obrazom. Navyše len dotykom prsta je možné na obrazovke jednoducho meniť snímky, vyberať vstupy, alebo ukladať obrázky. Výsledkom je tak oveľa ľahší zápis poznámok, náčrt grafov či rozbor videa. Pri prezentácii sa vďaka veľmi krátkej projekčnej vzdialenosti neobjavujú na premietanom obraze zbytočné tiene a odlesky.

Trevor Holt, produktový manažér spoločnosti Epson Europe, k tomu dodáva: „Dotykové ovládanie ponúka bezprostrednú interakciu s premietaným obrazom pri použití prirodzených gest. Učitelia môžu vďaka dotykovému ovládaniu neuveriteľne ľahko a rýchlo zdôrazniť ľubovoľný text alebo doplniť učivo o ďalšie poznámky bez toho, aby museli hľadať interaktívne pero. Študentom zase tento projektor ponúka možnosť zapojiť sa bezprostredne do vyučovania a ďalej rozvíjať premietanú látku. Výhoda tohto produktu spočíva v tom, že aj naďalej môžete používať dve interaktívne perá, pokiaľ tento variant preferujete.“

Dve nové interaktívne perá v odľahčenom vyhotovení disponujú rýchlejšou odozvou a ľahším použitím. Učitelia aj študenti tak môžu na projekčnú plochu písať text s rôznymi vlastnosťami súčasne, čo uľahčuje spoluprácu v kolektíve. Jedinečné vyhotovenie modelu EB-595Wi umožňuje zápis, náčrt aj vkladanie poznámok už od samotných okrajov obrazovky. Navyše inštalácia nevyžaduje ovládače s automatickou kalibráciou, čo uľahčuje úvodnú konfiguráciu projektora. Vďaka režimu vkladania poznámok na bielu tabuľu môžu učitelia pracovať bez toho, aby museli zapínať svoj počítač.

Model nového radu
Model EB-595Wi je súčasťou nového radu projektorov s veľmi krátkou projekčnou vzdialenosťou v interaktívnom aj neinteraktívnom variante, rozlíšením WXGA a XGA a svetelným výstupom o 3 000 lúmenov vyšším v porovnaní s predchádzajúcim radom. Ponúka všetky výhody technológie Epson 3LCD, ktoré zabezpečujú vysokú kvalitu snímok. Vďaka rovnako vysokému výstupu bieleho aj farebného svetla poskytuje v porovnaní s konkurenčnými projektormi aj za bieleho dňa jasný obraz a trikrát jasnejšie farby . Projektory radu EB-5 majú lampy s dlhou životnosťou, zabezpečenou využitím úsporného režimu, dynamickú reguláciu lampy a automatickú úpravu jasu. Dva vstupy VGA a HDMI sú zárukou širokých možností pripojenia.

Výhodou projektorov radu EB-5 je možnosť bezdrôtového pripojenia, ktoré spoločne s aplikáciou iProjection uľahčuje zdieľanie obsahu z celého radu inteligentných zariadení . Funkcia moderátora umožňuje učiteľom aj študentom súčasne zdieľať svoj obsah. Učitelia si zachovajú úplnú kontrolu nad premietaným obsahom a môžu si vybrať, či a kedy ho študentom zobrazí, čo je ideálne pre interakciu počas spoločného vyučovania alebo školenia.

Projektor EB-595Wi bude dostupný od mája 2014 za odporúčanú maloobchodnú cenu 2.597,53 EUR vrátane DPH.

Zdroj: Tlačová správa, Epson

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore