Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaZoznámte sa s novou sériou produkčných zariadení Canon imagePRESS

Zoznámte sa s novou sériou produkčných zariadení Canon imagePRESS

Spoločnosť Canon, rozšírila svoj vlajkový produktový rad imagePRESS o nové farebné produkčné tlačiarne – C850, C750 a C650. Najnovšie modely sú reakciou spoločnosti Canon na dopyt zákazníkov po flexibilnejších produkčných tlačiarňach, ktoré by ponúkli kombináciu konzistentnej vysoko kvalitnej tlače, vysokého výkonu a osvedčenej spoľahlivosti v menšom, ale stále ešte dostatočne robustnom prevedení. Nové modely sa môžu pochváliť radom inovácií a rozširujúcich možností, ktoré zvyšujú efektivitu produkčnej tlače a umožňujú poskytovať služby s plne skompletizovanými výstupmi.

Medzi prvými na Slovensku sme mali možnosť vidieť a otestovať nový model Canon imagePRESS C650. V spolupráci so spoločnosťou CBC Slovakia, s. r. o. (Canon Business Center pre región Slovensko), ktorá zabezpečuje predaj a servis zariadení Canon na Slovensku, spoločnosťou Antalis a.s., dodávateľom papiera, web portálom www.polygrafia-fotografia.sk a odborným časopisom PrintProgress. S technickou podporou Canon CZ, sme uskutočnili nezávislý test tlače, ktorého účelom bolo overiť schopnosť zariadenia Canon imagePRESS C650 potláčať rôzne typy papierov a špeciálnych médií smerovaných do segmentu elektrografickej digitálnej tlače. Vzorky médií dodala spoločnosť Antalis, a.s., ktorá ponúka okrem štandardných papierov pre digitál množstvo zaujímavých médií smerovaných do tohto dynamicky sa rozvíjajúceho odvetvia. Následne v príspevku ponúkame bližšie informácie a praktické skúsenosti s týmto zariadením.

Testujeme tlač na natierané papiere

Canon imagePRESS C650 si poradí s materiálmi s gramážou od 52 do 300 g/m2, pričom maximálnu rýchlosť zvláda aj pri gramáži do 220 g/m2. Samozrejmosťou je automatická duplexná tlač. Potláčali sme natierané papiere Novatech Digital Gloss, lesklé aj matné, Novatech Digital Satin o hmotnosti 170 g a 150 g, výsledok pri oboch typoch bol excelentný. To isté platí aj pre natieraný 255 g kartón Carta Elega. Vynikajúca ostrosť a vysoká obrazová kvalita farieb je dosahovaná max. rozlíšením 2 400 x 2 400 dpi a bodovým rastrom 190 lpi. Je potrebné povedať, že aj používaný CV toner zohráva svoju dôležitú úlohu v tlačovom procese. Svojím leskom na natieraných papieroch sa veľmi približuje k lesku tlačových farieb používaných pri ofsetovej tlači.

Testujeme tlač na dizajnové a nenatierané papiere

Tlačový stroj Canon imagePRESS C650 je z pohľadu obsluhy veľmi komfortný, navyše obslužná obrazovka je logická a pre operátora zrozumiteľná. Komunikácia je lokalizovaná do slovenského jazyka. Pre potlač nenatieraných papierov sme nerobili žiadne špeciálne nastavenia, vyberáme z ponuky jeden zo štandardných ICC profilov, ktorými zariadenie disponuje. Pri tomto teste sme potláčali rôzne médiá v rozsahu 75 g až 300 g/m2. Uvediem pre informovanosť: samolepiaca fólia, metalický papier, papiere Rives (sieťovaná a plstencová razba), ale aj 100 % recyklovaný papier a prírodné papiere.

 

Čítať celý článok 

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top