Tlačové správy - Médiá

Zrakovo postihnutí môžu svojimi fotografiami priblížiť verejnosti ich hendikep

Zrakovo postihnutí fotografi môžu cez svoje snímky verejnosti priblížiť ich zrakový hendikep. Stačí, ak svoje fotografie prihlásia do súťaže Cesta svetla 2013, ktorú organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Záujemcovia sa môžu do súťaže hlásiť do 30. septembra na adresu únie. K prihláške musia pripojiť aspoň jednu súťažnú fotografiu v papierovej forme s rozmermi 20 x 30 cm. Spolu s touto fotografiou treba poslať aj jej rozmnoženinu v digitálnej forme (v prípade fotografie na film digitalizovaný negatív). Tematika fotografie musí priamo alebo nepriamo inklinovať k problematike ľudí so zrakovým postihnutím alebo fenoménu svetla.

Súťažiť sa bude v dvoch kategóriách – čiernobiela a farebná fotografia. Do jednej súťažnej kategórie môže súťažiaci prihlásiť najviac štyri fotografie. Súťažiaci môže do súťaže celkovo prihlásiť najviac osem fotografií. Fotografie vyhodnotí odborná porota, víťazov vyberie do 15. októbra. Súťažiaci môžu vyhrať poukážky na nákup fotografického materiálu v hodnote 100, 50 a 30 eur.

Zo všetkých súťažných fotografií porota vyberie práce, z ktorých organizátor zostaví v novembri verejnú výstavu. Následne v roku 2014 zorganizuje podľa svojich možností viacero výstav v iných regiónoch Slovenska.

Zdroj: TASR, 2013

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore