Ste tu
Home∷ Z aktuálneho z vydaniaZvýšte svoj obchodný potenciál s OcéVarioPrint i300

Zvýšte svoj obchodný potenciál s OcéVarioPrint i300

Spoločnosť Canon atramentové tlačové zariadenie OcéVarioPrint i300 predstavila na začiatku roku 2015 a dodnes sa týchto strojov po celom svete inštalovalo viac ako 70. Ide o vysoko kvalitnú technológiu, ktorá firmám umožňuje zvýšiť produktivitu, efektivitu i rozšírenie služieb.

Pri vývoji tlačového stroja OcéVarioPrint i300 spoločnosť Canon prepojila kľúčové vlastnosti úspešných technológií produktového radu ColorStream a modelovej série VarioPrint 6000. Vďaka tomu vznikol jedinečný vysokorýchlostný hárkový atramentový stroj prinášajúci produktivitu a kvalitu atramentovej tlače ruka v ruke s univerzálnosťou a flexibilitou atramentových tonerových tlačiarní. Pozrime sa na kľúčové vlastnosti jedinečného stoja OcéVarioPrint i300 a následne na reálne skúsenosti firiem, ktoré už tlačové zariadenie integrovali do svojej prevádzky.

Technické parametre

Základom tlačového stroja je piezoelektrická atramentová technológia Océ drop-on-demand s pigmentovým atramentom Océ, postavenom na vodnej báze s možnosťou variabilnej veľkosti kvapky pri pri hardvérovom rozlíšení 600 × 600 dpi. Vďaka dynamicky variabilnej veľkosti kvapky je výsledná tlač vizuálne porovnateľná s tlačovým rozlíšením 1 200 dpi. V prípade výpadku tlače niektorej z trysiek stroj automaticky deteguje chybu v priebehu tlače a dokáže tento výpadok eliminovať.

Pre kvalitnú tlač je rovnako dôležitá presná sútlač farieb, preto je každý papier v stroji posúvaný na páse, aby nedošlo k jeho nechcenému vychýleniu. Na konci tlačového procesu dôjde k vysušeniu potlačeného papiera na špeciálnom valci, kde sa kombinuje indukčné sušenie s infračerveným žiarením a vzduchovým sušením. Vďaka tomu je tlačový výstup okamžite po opustení stroja možné spracovať v dokončovacom finišeri.

Rýchlosť tlače je 300 strán formátu A4, prípadne 152 strán formátu A3 obojstranne za minútu. Pri jednostrannej tlači je rýchlosť 150 strán A4 a 82 strán A3 za minútu. Výkonové zaťaženie stroja je v rozsahu od 1 000 000 do 10 000 000 strán výtlačkov A4 za mesiac.

Maximálny potlačiteľný arch je vo formáte B3 v gramáži od 60 do 300 g/m2. Dokáže potlačiť natieraný papier pripravený pre atramentovú tlač, nenatieraný ofsetový papier, rovnako ako natieraný ofsetový papier. To umožňuje integrovaná technológia ColorGrip, ktorá je voliteľnou funkciou a zákazníkovi prináša možnosť tlače i na materiály, na ktoré doteraz atramentová tlač nebola v dostatočnej kvalite možná.

V rámci jednej tlačovej úlohy je možné tlačiť naraz až na 12 typov papierov a vďaka dokončovacím modulom tak vytvoriť v inline režime kompletný tlačový produkt. Podávanie papiera je podtlakové so vzduchovým rozfukom, čo úplne minimalizuje chyby. Ak i na vzdory tomu chyba nastane, stroj je vybavený kontrolnými senzormi na detekciu chybne podaného alebo zdeformovaného papiera a tento papier je schopný bez zastavenia stroja vyradiť z tlačového procesu ešte pred jeho potlačením.

Tlačový management

Spracovanie dát v stroji OcéVarioPrint i300 má na starosti RIP PRISMAsync, ktorý dokáže spracovať ako štandardné tlačové dáta, tak aj rôzne varianty variabilnej tlače. To je veľké plus, pretože nárast objemu personalizovanej tlače rastie a ide o veľmi atraktívny segment trhu. Farebne verné výstupy zabezpečuje integrovaný modul správy farieb, ktorý umožňuje vytvárať vlastné tlačové ICC profily. Pre prácu s Pantone farbami je vybavený knižnicou vzorkovníc.

Vzhľadom k výkonu a mesačnej záťaži stroja je nutné vytvoriť dobré prostredie pre spracovanie a prípravu tlačových úloh tak, aby prechod medzi jednotlivými úlohami bol čo najplynulejší a operátor tlače mal kompletný prehľad o stave úloh, množstve potrebného materiálu i odhadovanom čase ukončenia tlače. To mu dokáže zabezpečiť možnosť integrovať tlačový stroj do PRISMA workflow, ktoré je nadstavbou nad RIPom a výrazne uľahčuje prácu operátorovi tlače.

Brožúry ľahko a rýchlo

Vďaka variabilite tlačového stroja môžete integrovať kompletnú dokončovaciu linku pre veľkoobjemovú výrobu brožúr, kníh a perforovanie. Jednou z možností je riešenie BLM600, čo je riešenie pre plnohodnotnú tvorbu brožúr. Kombináciou funkcií skladania, zošívania, vytvárania chrbta a orezu máte k dispozícii riešenie, ktoré dokáže vytvárať rôzne silné a formátovo rozdielne brožúry v špičkovej kvalite. Maximálny počet strán v brožúre alebo knihe je
224 strán pri bežnej gramáži. Produkcia brožúr sa tak s OcéVarioPrint i300 stáva rýchlou a jednoduchou aplikáciou.

Pozrime sa na skúsenosti firiem, ktoré sa nebáli a zariadenie si inštalovali

Farebné školiace brožúry

Nemecká spoločnosť documenteam s 20 zamestnancami dosahuje ročných tržieb 2,5 miliónov eur a je hlavným partnerom významného nemeckého vzdelávacieho vydavateľa. Najväčší podiel tržieb ide zo školiacich brožúr, ktorých ročne vytlačí viac ako 40 tisíc, teraz plnofarebne. Podľa slov riaditeľa Torstena Bischofa stále veľkú časť objednávok tlačia na ofsete, ale po inštalácii OcéVarioPrint i300 sa podiel atramentovej tlače navýšil na 50 %. Najväčšiu výhodu inštalovaného zariadenia vidia vo variabilite a možnostiach aplikácií. „Tlač návodov je výrazne nákladovo efektívnejšia a môžeme tlačiť bez problémov knihy na objednávku, a predovšetkým môžeme tlačiť vysoko kvalitné školiace brožúry plnofarebne. U malých nákladov sme zaznamenali až 50 % úsporu i v porovnaní s laserovou tlačou. Podľa mňa, žiadny iný digitálny hárkový stroj nezvláda tak vysokú produktivitu.“

Personalizované návody

Holandská spoločnosť Scan Laser tlačí knihy a návody na objednávku. Pre OcéVarioPrint i300 sa rozhodli
v súvislosti s rýchlo rastúcim podielom objednávok na farebnú tlač. Chceli zariadenie s vlastnosťami farebného digitálneho stroja, ale zároveň musel mať dostatočnú kvalitu tlače a variabilitu tlačového materiálu. To všetko im OcéVarioPrint i300 spĺňa. Riaditeľ Sander Jansen povedal: „Zákazníkom plníme želania a máme väčší profit.“ Pri výbere videli menší rozdiel v tlačovej kvalite a rozhodli sa preto zobrať dva výtlačky (1 na OcéVarioPrint i300 a 1 na existujúcej technológii) k zákazníkovi. Ten si nielen nevšimol rozdiel, ale keď ho požiadali, aby si jednu knihu vybral, vybral si tú z OcéVarioPrint i300.

Od roku 2007 spoločnosť ponúka zákazníkom digitálny sklad, v ktorom sa aktuálne nachádza viac ako 60 tisíc digitálnych dokumentov. „V praxi to funguje napríklad tak, že sme napojení na logistický systém klienta vyrábajúceho kamióny. Keď kamión príde do určitej výrobnej fázy, automaticky tlačíme určitú sadu návodov pre určitý model v správnom jazyku a konfigurácii pre krajinu, do ktorej kamión putuje. Akonáhle je manuál kompletný, odosielame ho just-in-time do klientovho závodu, aby bol priradený k danému kamiónu, ktorý sa chystá opustiť výrobný závod. Skladovaním digitálnych dokumentov zákazníka, riešime jeho problém s nadprodukciou a uvoľňujeme mu miesto pre skladovanie predtlačených manuálov.“

Nové produkty

Holandská spoločnosť Mail Street zaoberajúca sa multikanálovou komunikáciou a personalizovanou transakčnou tlačou nahradila svoje tonerové riešenie strojom OcéVarioPrinti300, pretože chceli nákladovo efektívnejšie riešenie pre plnofarebnú tlač v kvalite bez kompromisov.
„Viac ako 90 % našich objednávok zahrňuje tlač a takmer 80 % z nich je vhodných pre inkjet. Vďaka OcéVarioPrint i300 sa nám podarilo nielen znížiť náklady na tlač, ale ponúkame rad nových produktov, ktoré nás predtým ani nenapadli.“

Len dva mesiace po inštalácii firma dosiahla rekord, kedy za tri po sebe nasledujúce dni každý deň vytlačila viac ako 400 tisíc strán A4 bez nutnosti údržby.

Canon SK

Príbuzná téma

Pridaj komentár

Top