Infoprint servis

Produktivita zlepšená o 20 %, komfort obsluhy, úspora energie…

V polygrafickom priemysle existujú tri výzvy: neustále sa zvyšujúci tlak na náklady, nedostatok kvalifikovaných pracovníkov a zvyšujúce sa požiadavky na udržateľnosť.

Heidelberg chce na tohtoročnom veľtrhu drupa prezentovať množstvo inovácií v reakcii na tieto megatrendy pod mottom „Rozviňte svoj potenciál“.

Na veľtrhu Drupa 2024 spoločnosť Heidelberg predstaví svoju najnovšiu generáciu ofsetových strojov, nový Speedmaster XL 106. Táto nová generácia, ktorá obsahuje množstvo nových funkcií, je navrhnutá tak, aby bola rýchlejšia a viac automatizovaná, s cieľom „výrazne znížiť náklady na tlač“.

Vďaka vylepšenému automatizačnému systému Push to Stop, ktorý konfiguruje zložité výrobné parametre, je teraz táto nová generácia ofsetových strojov autonómna pri výrobe obalov a etikiet.

ÚSPORA ENERGIE

Heidelberg stavil aj na úsporu energie. Nový systém sušenia DryStar Combine Eco využíva až o 30 % menej energie. A čo viac, kompletný tlačový stroj spotrebuje menej energie na 1 000 hárkov, keď sa zvýši rýchlosť produkcie: napríklad, keď sa rýchlosť tlače zvýši z 18 000 na 21 000 hárkov za hodinu, spotreba energie klesne približne o 4,5 %.

PRACOVNÝ POSTUP, KTORÝ ZNIŽUJE ČAS PRÍPRAVY A MAKULATÚRU

Pracovný postup Prinect obsahuje nové alebo vylepšené funkcie, ako napríklad Intellistart 3, ktorý skracuje dobu výmeny tlačovej úlohy o približne 70 %, alebo vylepšený systém podpory Color Assistant Pro, ktorý automaticky prednastavuje farbu. Tieto funkcie ušetria až štyri minúty nastavovacieho času a 100 až 150 listov odpadového papiera.

Heidelberg odhalí ďalšie podrobnosti o tejto novej generácii Speedmaster XL 106 na veľtrhu Drupa 2024, ktorý sa otvára v nemeckom Düsseldorfe 28. mája.

Zdroj: Heidelberg

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore