Infoprint servis

Koenig & Bauer na veľtrhu drupa 2024

O necelý mesiac sa po osemročnej prestávke opäť otvorí veľtrh drupa. Spoločnosť Koenig & Bauer bude od 28. mája do 7. júna 2024 na stánku s rozlohou viac ako 4 000 m2 prezentovať svoje inovácie pod heslom „MORE”. Pozornosť sa sústredí na trh s obalmi a digitálne riešenia.
Tri piliere stratégie Exceeding Print – udržateľnosť, digitalizácia a modularita – budú zohrávať kľúčovú úlohu pri prezentácii na veľtrhu a ponúknu návštevníkom zaujímavý pohľad na mnohé spôsoby, ktorými možno efektivitu výroby tlače posunúť na novú úroveň.

Dr. Andreas Pleßke, predseda predstavenstva spoločnosti Koenig & Bauer, sa už v minulých mesiacoch stretol s mnohými odborníkmi z odboru v rámci priemyselného summitu drupa Print Promotion a u všetkých zúčastnených bolo jasne zrejmé očakávanie veľtrhu drupa 2024. „Ako predseda výboru veľtrhu drupa očakávam veľkolepý veľtrh s nespočetnými atrakciami. Ako predseda predstavenstva spoločnosti Koenig & Bauer sa teším, že návštevníkom predstavíme naše najnovšie inovácie v oblasti digitalizácie a udržateľnosti.“

Okrem hlavných strategických tém sa v Düsseldorfe predstavia všetky oblasti rozsiahleho produktového portfólia spoločnosti Koenig & Bauer. Za týmto účelom sa spoločnosť zameriava na kombináciu živých podujatí a hybridných show.

Na vlastné oči priamo na mieste: VIAC efektivity vďaka individualizovaným pracovným postupom pre balenie

„Produkty Koenig & Bauer predstavujú presnosť, výkon a špičkové riešenia od jediného dodávateľa, a to od prepressu až po konečnú úpravu. Návštevníci u nás uvidia digitálne aj analógové výrobné linky, ktoré vďaka našim workflow riešeniam a digitalizácii dosahujú úchvatné výsledky,“ vysvetľuje Ralf Sammeck, CDO Koenig & Bauer a CEO Koenig & Bauer Sheetfed.

Spoločnosť Koenig & Bauer predstaví v Düsseldorfe ohňostroj technických inovácií v komplexnom pracovnom postupe pri výrobe obalov – od predtlačovej prípravy, cez tlač a výsek až po lepenie skladacích kartónov. Všetky tlačové stroje vystavené na veľtrhu drupa – Rapida 106 X, VariJET 106, rotačný výsekový stroj CutPRO X 106, plochý výsekový stroj CutPRO Q 106 SB a lepička krabičiek Omega Alius 90 – obsahujú najnovšie funkcie. Tie v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami zvyšujú výkonnosť minimálne o 20 % a opäť stanovujú štandardy v oblasti výroby skladacích obalov.

Ofsetové hárkové stroje Rapida, digitálny hárkový stroj VariJET 106 pre trh so skladacími krabicami a digitálne a flexotlačiarenské stroje na priamu potlač a spracovanie vlnitej lepenky pokrývajú všetky štandardné možnosti výroby, širokú škálu potlačovaných materiálov a všetky rozsahy nákladu od 1 kusu pokojne do 1 milióna výtlačkov.

V oblasti postpressu ponúka spoločnosť Koenig & Bauer klasické ploché výseky stredných a veľkých formátov až po najvyšší stupeň automatizácie, ako aj inovatívne rotačné výseky s až štyrmi procesnými jednotkami na razbu, bigovanie, výsek a vylúp. Systém AutoBlank sa potom používa na rozlom v inline procese.

Rovnaká rozmanitosť platí aj pre lepičky skladaných škatuliek: Používatelia si môžu vybrať technológiu zo štyroch produktových radov s celkovo 16 rôznymi pracovnými šírkami, aby presne zodpovedali ich sortimentu. Spoločnosť Koenig & Bauer tak ponúka najširšie portfólio strojov na lepenie skladaných krabíc na trhu. Všetky technické riešenia sú „vyrobené v Európe“.

Navigácia v digitálnych svetoch: Nová kapitola polygrafického priemyslu

Polygrafický priemysel so svojim storočným dedičstvom vždy stál v centre ľudskej komunikácie a kreativity. Spoločnosť Koenig & Bauer nevníma prechod do digitálneho veku ako odklon od svojich koreňov, ale ako príležitosť na zlepšenie vlastného remesla. Táto nová kapitola tlače spočíva vo využívaní digitálneho pokroku na zdokonalenie tlačiarenského remesla a zabezpečenie jeho významu a životaschopnosti v modernom svete.

Z tohto dôvodu budú digitálne inovácie zohrávať ústrednú úlohu v packaging workflow na stánku spoločnosti Koenig & Bauer, kde budú prvýkrát predstavené širokej verejnosti. „Úplná transparentnosť dát, inovatívne cloudové technológie a technológie umelej inteligencie a nové, prevratné obchodné modely sú stredobodom našej digitálnej stratégie. Na veľtrhu drupa predvedieme, ako posúvame špičkové tlačové stroje svetovej úrovne na ďalšiu úroveň vďaka dokonalým digitálnym produktom,” oznámila Sandra Wagnerová, viceprezidentka pre digitalizáciu v spoločnosti Koenig & Bauer.

To najlepšie z oboch svetov: VariJET 106 kombinuje atramentovú a ofsetovú technológiu

Prvýkrát sa verejnosti predstaví aj novo vyvinutý stroj VariJET 106 zo spoločného podniku Koenig & Bauer Durst. Tento digitálny tlačový stroj na tlač skladaných krabíc spája výhody digitálnej atramentovej tlače a konvenčnej ofsetovej tlače. Ako spoločný produkt joint venture spoločnosti je tiež súčasťou inštalácie packaging workflow na stánku Koenig & Bauer. Vzorky tlače, ktoré sa na ňom vyrábajú, zahŕňajú aplikácie, ako sú farmaceutické, zdravotnícke a kozmetické výrobky a tiež obaly na potraviny a nápoje.

V portfóliu digitálnych single-pass strojov spoločnosti Koenig & Bauer Durst sa stroj Delta SPC 130 už osvedčil na trhu s vlnitou lepenkou. Na veľtrhu drupa bude k videniu riadiaca konzola – SPC Control Console – ktorá predvedie, ako stroj Delta SPC 130 funguje vo výrobnom prostredí s využitím nástrojov Durst Workflow a Durst Analytics.

„Ako popredný svetový dodávateľ digitálnych hárkových tlačových strojov, single-pass (jednopriechodových) tlačových systémov a softvérových služieb pre trh so skladanými kartónmi a vlnitou lepenkou – a s dvoma gigantmi obalového a tlačiarenského priemyslu za chrbtom – vidíme v nasledujúcich rokoch obrovské príležitosti na výrazný rast, aby sme ešte viac podporili a urýchlili digitálnu cestu našich zákazníkov,“ hovorí Daniel Velema, generálny riaditeľ spoločnosti Koenig & Bauer Durst.

Koenig & Bauer odovzdá na veľtrhu drupa ocenenie Green Dot Award

Výroba riadená dopytom, znižovanie spotreby zdrojov a optimalizácia tlačových procesov sú pre spoločnosť Koenig & Bauer najvyššími prioritami. Predseda predstavenstva Dr. Andreas Pleßke predpovedá: „Toto všetko bude v budúcnosti určovať celé odvetvie, pretože udržateľnosť pre nás znamená aj nižšie náklady.“

S cieľom zvýšiť povedomie zákazníkov o udržateľnosti a s ňou spojených výhodách pre ich vlastnú výrobu, ale aj upriamiť pozornosť na túto tému vo všeobecnom priemyselnom diskurze, spoločnosť Koenig & Bauer aj tento rok udelí cenu Green Dot Award – tentoraz v špeciálnom prostredí v stánku 31. mája 2024 o 13:00 hod. Toto ocenenie za vynikajúce aktivity v oblasti trvalo udržateľného rozvoja bolo odovzdané pred dvoma rokmi s cieľom oceniť vizionárske spoločnosti, ktoré už zvláštnym spôsobom inovatívne prispeli k udržateľnej tlači.

Od špeciálnych aplikácií až po veľké formáty: Koenig & Bauer predstaví na hybridných show celé svoje portfólio výrobkov

Okrem živých ukážok predstaví spoločnosť Koenig & Bauer svoje rozsiahle produktové portfólio formou hybridných show. Záujemcovia z radov návštevníkov veľtrhu z oblasti veľkoformátovej, akcidenčnej, digitálnej tlače, potlače vlnitej lepenky, flexotlače, dokončovacieho spracovania a špeciálnych tlačových aplikácií, ako je potlač skla a dutých obalov, dekorácie kovov a tlač bankoviek, tak získajú hlbší prehľad o širokom spektre tlače.

Rovnako ako pri strednom formáte, aj pri veľkom formáte možno pomocou technológie spoločnosti Koenig & Bauer realizovať celý procesný reťazec výroby skladacích kartónov. V ukážke so živým komentárom to predvedie hárkový ofsetový stroj Rapida 145, plochý výsekový stroj Ipress 145 K PRO a lepička skladacích kartónov Omega Allpro 110. Nebude chýbať ani exkurzia do hárkového ofsetu B2, ktorý doplní stroj Rapida 76 špeciálne vybavený na výrobu obalov.

V oblasti výroby etikiet vystaví Koenig & Bauer zariadenie Rapida 106 X s inline rezačkou hárkov z role, modulom na aplikáciu fólie za studena a ďalšími detailmi vybavenia. Tie dopĺňa rotačný vysekávací stroj CutPRO X 106 so špeciálnou technológiou na oddeľovanie úžitkov.

Na ďalších šou bude Koenig & Bauer prezentovať balíčky riešení pre priemyselnú akcidenčnú tlač. Okrem vysoko výkonných technológií sa zameria na inteligentné doplnky, ktoré podporujú tlačiarne v ich každodennej produkcii. V závislosti od obchodnej koncepcie a spektra zákaziek príslušnej spoločnosti sa bude klásť dôraz na balíčky riešení na mieru, ktoré podporujú každodennú prácu, zefektívňujú ju a zvyšujú jej výkon, zaisťujú dôsledné riadenie kvality a zvyšujú udržateľnosť výroby.

Vysoko automatizované spracovanie vlnitej lepenky pre vyššiu efektivitu

V oblasti spracovania vlnitej lepenky predstaví spoločnosť Koenig & Bauer na hybridných show vysoko automatizované stroje ChromaCUT X Pro a ChromaCUT High Tech 2S. Stroj ChromaCUT X Pro s dvoma výsekovými valcami umožňuje už počas výroby prípravu ďalšej výsekovej formy. Plne vybavený a vysoko automatizovaný stroj s patentovanými funkciami pomáha zákazníkom ešte viac zvýšiť produktivitu.

Technológia Chroma 2S je k dispozícii pre rady Chroma High-Tech a Chroma Smart a je najnovším produktom spoločnosti Koenig & Bauer Celmacch. Spracovatelia vlnitej lepenky teraz môžu realizovať vnútornú a vonkajšiu tlač v jednom priechode. Tým sa nielen zvyšuje efektivita, ale aj výrazne znižujú výrobné náklady.

RotaJET – veľkoobjemová digitálna atramentová kotúčová tlač

Spoločnosť Koenig & Bauer predstaví na veľtrhu drupa priekopnícke aplikácie digitálneho kotúčového tlačového stroja RotaJET v rôznych oblastiach. Dôraz sa bude klásť na digitálny dekor a veľkoobjemovú atramentovú tlač obalov. Osobitnou atrakciou budú produkty priamo korešpondujúce s riešeniami digitálnej umelej inteligencie spoločnosti Koenig & Bauer. Tieto produkty sú zároveň chránené riešeniami ValiPack od Koenig & Bauer Banknote Solutions. Ďalšie produkty zo skladaných krabíc a veľkoobjemové aplikácie atramentovej tlače budú riešené v stánku BW Papersystems.

Spoločnosť Koenig & Bauer je lídrom na trhu v oblasti jednopriechodovej atramentovej tlače dekorov a na stánku predstaví celý rad aplikácií na tlač dekorov. Vysokokvalitná laminátová podlaha s firemnou značkou alebo 18-metrový dekor generovaný umelou inteligenciou bez opakovania posúvajú digitálnu tlač dekorov na novú úroveň.

CI flexotlač: kompaktné a efektívne riešenie pre obalový priemysel

V oblasti flexotlače s centrálnym cylindrom budú na veľtrhu drupa v centre pozornosti biologicky rozložiteľné fólie na balenie potravín. Stroj XD Pro kombinuje vysoký stupeň automatizácie s jednoduchou obsluhou.
Vysoko výkonný stroj série XG je k dispozícii pre veľkosériovú výrobu s paralelnou výmenou sleevov (SSC). To je obzvlášť pôsobivé pri spracovaní skladaných krabíc a kartónov s maximálnou efektivitou. Kompaktná konštrukcia CI flexotlačových strojov od spoločnosti Koenig & Bauer umožňuje rýchlu výmenu zákazky, maximálnu kvalitu tlače a presnosť sútlače aj pri tých najnáročnejších materiáloch.

Zdroj: Koenig & Bauer

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore