Tlačové správy - Polygrafia

6. hĺbkotlačový stroj v Chemosvite Folie

Spoločnosť Chemosvit Folie, a. s., Svit uviedla 4. októbra do skúšobnej prevádzky nový 11-farebníkový hĺbkotlačový stroj v hodnote približne 8 mil. €. Od privatizácie Chemosvitu v roku 1994je to už šiesty hĺbkotlačový stroj, do ktorého spoločnosť investovala.

Nový stroj prispeje k zvýšeniu zamestnanosti vo firme. „Prijali sme 20 nových zamestnancov,“ uviedol pre agentúru SITA výkonný riaditeľ spoločnosti Jaroslav Mervart.
Nový stroj je primárne určený na potlač potravinárskych fólií, čo je jedna z dominantných výrobných činnosti spoločnosti Chemosvit Folie, dodávateľa potlačených fólií pre niekoľko významných odberateľov v celosvetovom meradle. Takmer 80 % produkcie fólií smeruje na export do krajín EÚ a len do Nemecka sa vyváža okolo 22 % produkcie. Asi pätina produkcie zostáva na Slovensku a 5 % exportuje firma do Ruska, na Ukrajinu a do iných krajín Európy.
Chemosvit Folie s vlaňajšími tržbami 90 mil. € zamestnáva 912 ľudí a je najväčšou spoločnosťou celej skupiny Chemosvit s 2300zamestnancami.

SITA

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore