Tlačové správy - Polygrafia

Spoločnosť Canon získala päť ocenení v hodnotení TIPA 2013

Spoločnosť Canon získala päť ocenení od asociácie TIPA (Technical Image Press Association) – jednej z najprestížnejších organizácií v oblasti fotografických a publikačných technológií na svete. Ocenenia TIPA sa udeľujú najlepším zobrazovacím produktom uvedeným na trh v predchádzajúcom roku a v roku 2013 spoločnosť Canon opäť bodovala čo do rozsahu, rôznorodosti i kvality svojich výrobkov. Spoločnosť Canon získala tieto ocenenia:

  • Najlepšia DSLR základnej triedy: Canon EOS 100D
  • Najlepšia špičková DSLR: Canon EOS 6D
  • Najlepší profesionálny objektív pre DSLR: Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM
  • Najlepšia špičková fototlačiareň: Canon PIXMA PRO-10
  • Najlepšia Video DSLR: Canon EOS-1DC

Členmi poroty TIPA sú redaktori 28 prestížnych fotografických časopisov z 15 krajín sveta. Členovia poroty sa každoročne schádzajú, aby posúdili a zhodnotili najnovšie zobrazovacie produkty. Pri výbere tých najlepších berú do úvahy rôzne kritériá – od inovácií a dizajnu až po celkovú kvalitu produktov.

„Spoločnosť Canon pri udeľovaní cien TIPA opäť bodovala,” uviedol Kieran Magee, Marketing Director, Professional Imaging, Canon Europe. „Takéto uznanie od asociácie TIPA jednoznačne preukazuje vysokú úroveň kvality a inovácií, ktoré charakterizujú široké spektrum našich produktov – od spotrebiteľských a amatérskych modelov až po profesionálne série. Neustále sa snažíme zvyšovať úroveň našich produktov vo všetkých oblastiach, preto nás uznanie poroty TIPA nesmierne teší.“

Pri oceňovaní najlepších produktov Canon porota TIPA poskytla tento komentár:

Najlepšia DSLR základnej triedy: Canon EOS 100D
Canon EOS 100D vyvracia názor, že digitálna zrkadlovka (DSLR) musí byť rozmerná – tvorí tak atraktívnu alternatívu voči menším fotoaparátom formátu CSC (Compact System Camera). Tento prístroj poteší každého, kto požaduje ovládanie a zobrazovanie DSLR spolu s prístupom k celej škále objektívov Canon EF a EF-S, a zároveň uprednostňuje mimoriadne prenosné a ľahké fotoaparáty. 18 MP snímač CMOS APS-C tohto modelu disponuje rozsahom ISO 100 – 12 800 pre fotografie a 100 – 6 400 pre video. Hybridný snímač CMOS AF II umožňuje presné zaostrovanie na objekty počas fotografovania v režime Live View a k špičkovému videu prispieva kvalita Full HD a funkcia Movie Servo AF. 3-palcový dotykový displej poskytuje rýchly prístup k ovládacím prvkom a funkciám fotoaparátu vrátane mnohých režimov výberu scény a kreatívnych režimov.

Najlepšia špičková DSLR: Canon EOS 6D
Model Canon EOS 6D je skĺbením jednoduchších funkcií, orientovaných na bežného spotrebiteľa, s veľmi pokročilými možnosťami fotografovania. Disponuje 20,2 MP plnoformátovým snímačom CMOS a možnosťou záznamu videa v kvalite Full HD 1080p; Plnoformátový snímač preukáže naplno svoje kvality pri najvyššom „natívnom“ nastavení ISO 25 600 a viac. Jasný 3-palcový displej s 1,04 mil. bodov ponúka vysoké rozlíšenie pri sledovaní videa či fotografovaní v režime Live View a tiež prístup k mnohým kreatívnym ovládacím prvkom. Tlačidlom „Q“ vyvoláte menu s najčastejšie používanými ovládacími prvkami, čo – spolu ostatnými špeciálnymi tlačidlami a 8-smerným páčkovým ovládačom – prispieva k veľmi príjemnému a rýchlemu spôsobu ovládania.

Najlepšia špičková fototlačiareň: Canon PIXMA PRO-10
PIXMA PRO-10 je a bezdrôtová tlačiareň s podporou technológie AirPrint, ktorá využíva nové 10-farebné pigmentové atramenty LUCIA z dielne Canon. Súčasťou tlačiarne je aj kazeta Chroma Optimizer na optimalizáciu sýtosti farieb, ktorá pomáha odstrániť nežiaduce efekty „bronzingu“ a „metamerizmu“. Tlačiareň ponúka dva spôsoby podávania papiera – má zadný priečinok na viacero typov papiera aj otvor na manuálne podávanie pre hrubšie a ťažšie médiá. Zariadenie využíva 7 680 4-pikolitrových dýz, čo umožňuje tlač farebných aj čiernobielych snímok až do formátu 13 x 19 palcov (A3+) v kvalite až 4800 x 2400 dpi. Rýchlosť tlače 11 x 14-palcovej snímky na papier formátu A3+ je 3 minúty 35 sekúnd (5 minút v prípade papiera PT-101).

Najlepšia Video DSLR: Canon EOS-1D C
EOS-1D C je prvou „hybridnou“ DSLR od Canon a obsahuje 18 MP plnoformátový snímač CMOS, ktorý dokáže zaznamenať video v kvalite 4K (4096 x 2160) alebo HD a tiež 18 MP fotografie vo formáte JPEG a/alebo RAW. Tento model je určený na profesionálne využitie najmä vo filmovej a televíznej produkcii, čomu zodpovedá možnosť 4K záznamu v režimoch 24p alebo 25p ako i HD záznamu so snímkovacou frekvenciou až 60p. Záznam sa ukladá na karty CF a prístroj umožňuje využívanie všetkých objektívov Canon s bajonetom EF. EOS-1D C taktiež disponuje všetkými potrebnými funkciami na fotografovanie na úrovni DSLR, čo z neho robí mimoriadne univerzálny nástroj pre dnešných fotografov.

Najlepší profesionálny objektív pre DSLR: Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM
Tento zoom s konštantnou clonou značky Canon sa skladá z 18 členov v 13 skupinách a využíva 1 optický člen typu Super UD a 2 optické členy typu UD. Kombinácia dvoch typov asférických šošoviek slúži na potláčanie sférickej aberácie v celej ploche zobrazenia a v celom rozsahu zoomu. Optimalizovaná povrchová vrstva objektívu navyše minimalizuje zobrazovanie tieňov a odleskov. Objektív je vybavený kruhovou clonou s 9 lamelami, ultratichým motorčekom prstencového typu  (USM) a vysokorýchlostným procesorom s optimalizovanými algoritmami AF, ktorý zaisťuje tiché a rýchle automatické zaostrovanie. Jeho konštrukcia je odolná voči prachu aj vode a fluórová povrchová vrstva na predných a zadných optických členoch znižuje priľnavosť nečistôt k objektívu.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore