Infoprint servis

Automatické ostrenie so sledovaním objektu pre automobilové alebo motocyklové preteky

Ďalšie podrobnosti o rýchlej a výkonnej bezzrkadlovke Canon EOS R3

Spoločnosť Canon dnes zverejnila ďalšie podrobnosti o pripravovanom modeli EOS R3 – najnovšom vysoko výkonnom a rýchlom profesionálnom bezzrkadlovom fotoaparáte – ktorý potvrdzuje príchod novej éry pre fotografov zameraných na šport, prírodu alebo spravodajstvo.

 Spoločnosť Canon sa vždy snaží dosiahnuť nemožné a tento fotoaparát nie je výnimkou. Dnes zverejnené špecifikácie dokazujú, že bezzrkadlovka EOS R3 posunie sledovanie objektov na novú úroveň. Ponúkne automatické zaostrovanie (AF) so sledovaním pre motoristické športy. Okrem toho bude nahrávať prevzorkované 4K video, takže bude rovnako ideálnym nástrojom aj pre filmárov.

EOS R3 ponúka novú úroveň výkonu a vylepšenú obrazovú kvalitu inovatívneho systému Canon EOS R. V spojení s objektívmi Canon RF ponúka EOS R3 možnosti ako žiadna iná kombinácia tela a objektívu. Výsledkom sú neuveriteľné schopnosti a nevídaná obrazová kvalita. Profesionálni fotografi zaoberajúci sa športom, prírodou alebo spravodajstvom môžu pohotovo zaznamenávať okamihy takým spôsobom, aký doteraz považovali za nemožný.

Po aprílovom oznámení o vývoji fotoaparátu EOS R3 spoločnosť Canon teraz predstavila ďalšie špecifikácie:

Jednoduché zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov s dokonalým zaostrením

Vďaka technológii automatického ostrenia Dual Pixel CMOS dokáže EOS R3 udržiavať pohybujúci sa objekt v zábere dokonale zaostrený, a to pri snímaní vo formáte RAW rýchlosťou 30 sn./s. K automatickému ostreniu so sledovaním objektu pri fotografovaní ľudí a zvierat (vrátane vtákov), ktorým sú vybavené modely EOS R5 a EOS R6, pridáva EOS R3 aj schopnosť sledovať pretekárske automobily a motocykle. Ide tak o ideálnu voľbu pre fotografov motoristických športov. Bezzrkadlovke EOS R3 neprekážajú ani zhoršené svetelné podmienky – dokáže ostriť v extrémnej tme pri úrovni osvetlenia -7 EV a nižšie[1].

EOS R3 podporuje kreativitu fotografa aj tým, že mu umožňuje okamžite reagovať na situáciu pred objektívom, a to vďaka unikátnej technológii výberu bodu zaostrenia jednoduchým pohybom oka v hľadáčiku. Pri nízkej úrovni osvetlenia ponúka EOS R3 ochranu pred chvením až o 8 EV[2] použitím revolučnej kombinovanej technológii stabilizácie obrazu. Systém stabilizácie snímača spolupracuje s optickou stabilizáciou, ktorou sú vybavené niektoré objektívy RF. Fotografovať je preto možné z ruky aj za veľmi zlého osvetlenia alebo pri dlhých časoch, kedy je cieľom dosiahnuť rozmazaný pohyb.

 

Špičkový RAW pri 30 sn./s

Srdcom bezzrkadlovky EOS R3 je úplne nový vrstvený snímač CMOS so zadným prisvietením, ktorý spolupracuje s vysoko výkonným obrazovým procesorom Canon DIGIC X. Spoločnosť Canon dnes potvrdila, že nový fotoaparát bude schopný snímať vo formáte RAW s vysokou snímkovou frekvenciou 30 sn./s pri plnej automatike ostrenia a expozície so sledovaním objektu. Mimoriadna rýchlosť nového snímača prináša aj celkom nové možnosti pri použití elektronickej uzávierky, akou je možnosť synchronizácie blesku pri použití externých zariadení Speedlite. Obmedzené je aj skreslenie, ktoré vzniká vplyvom pohybu uzávierky pri snímaní rýchlo sa pohybujúcich objektov.

Možnosť záznamu v prevzorkovanom 4K a RAW

Okrem špičkových fotografických schopností prináša bezzrkadlovka EOS R3 video záznam vo vysokej kvalite. K dispozícii je záznam v prevzorkovanom 4K alebo interný záznam v RAW, či gamma krivka Canon Log 3, ktorá poskytuje širší dynamický rozsah a možnosti gradácie farieb. Podobne ako je to pri fotení, tak aj v prípade záznamu videa je systém schopný rozoznať objekt a udržať ho dokonale ostrý.

 

Určená profesionálom

Bezzrkadlovka EOS R3 je skonštruovaná tak, aby odolávala náročným podmienkam každodenného profesionálneho používania aj v mimoriadne nepriaznivom počasí. Pevné telo zo zliatiny horčíka je izolované proti prachu a vode rovnako, ako je to v prípade legendárnej zrkadlovky Canon EOS-1D X. Dva sloty na pamäťové karty umožňujú zápis obrazových súborov na pamäťové karty SD alebo CFexpress. Fotoaparát napája vysokokapacitná batéria LP-E19 (ako pri modeli Canon EOS-1D X Mark III) čo znamená, že fotograf môže batérie medzi prístrojmi zamieňať alebo používať náhradné, ktoré už má vo svojej výbave. Fotoaparát bude vybavený radom ovládacích prvkov vrátane viacfunkčného ovládača a inteligentného ovládače, ktoré zabezpečia úplne intuitívnu obsluhu. Vďaka používateľsky prispôsobiteľným ovládacím prvkom na tele spolu s kruhovým voličom na každom objektíve RF môže fotograf ľahko nastavovať čas, clonu, citlivosť a kompenzáciu expozície s fotoaparátom priloženom pri oku. EOS R3 je takisto vybavená otočným displejom Vari-Angle, ktorý umožňuje ľahko komponovať kreatívne zábery z rôznej perspektívy.

 

Vylepšená konektivita

Konektivita je pri prístroji určenom pre profesionálnych športových a spravodajských fotografov úplne zásadná. Káblový konektor LAN a 5GHz Wi-Fi[3] pre pripojenie do počítačovej siete a komunikáciu s notebookmi a mobilnými zariadeniami umožňuje jednoduché a rýchle zdieľanie snímok. Ako už bolo oznámené, bezzrkadlovka EOS R3 kompatibilná s mobilnou aplikáciou Canon Mobile File Transfer. Navyše bude vybavená novými sánkami s napájaním a dátovou komunikáciou pre pripojenie nového príslušenstva.

 

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R3 (ku dňu 2. júna 2021):

  • Nový vrstvený snímač typu BSI CMOS vyvinutý spoločnosťou Canon
  • 30 sn./s pri AF/AE sa sledovaním objektu
  • Automatické ostrenie so sledovaním objektu – pre fotografovanie ľudí, zvierat (vrátane vtákov) a motoristických športov (automobilové a motocyklové preteky)
  • Podpora interného záznamu prevzorkovaného 4K alebo RAW a Canon Log 3
  • Výber ostriaceho bodu pohybom oka
  • Ostrenie pri úrovni osvetlenia -7 EV alebo nižšie
  • Automatické ostrenie pomocou technológie Dual Pixel CMOS
  • Utesnenie proti prachu a vlhkosti totožné s radom EOS-1D

[1] Len pri statických snímkoch s objektívom o svetelnosti f/1.2, okrem objektívov RF s vrstvou Defocus Smoothing (DS), s automatickým zaostrovaním na stred a jednorazovým zaostrením pri izbovej teplote a citlivosti ISO 100.

[2] Podľa štandardov CIPA s použitím objektívu RF 24-105mm F4 L IS USM, merané na horizontálnej a vertikálnej osi pri ohniskovej vzdialenosti 105 mm.

[3] Iba modely podporujúce 5GHz Wi-Fi. Špecifikácia sa môže líšiť podľa krajiny a regiónu.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore