Infoprint servis

Epson bol zaradený na zoznam CDP A pre riešenie klimatických zmien a bezpečnosť vody

Medzinárodná ekologická organizácia CDP zaradila spoločnosť Epson za jej úspechy pri riešení zmeny klímy a ochrany vody na zoznam najlepších firiem (A List).

„Najnovší rating CDP A poskytuje ďalší dôkaz, že to myslíme vážne s bojom proti klimatickým zmenám a prípravou nášho podnikania na budúcnosť.“

CDP je nezávislá nezisková charita, ktorá prevádzkuje globálny systém zverejňovania informácií o životnom prostredí. Každý rok povzbudzuje spoločnosti, aby merali a riadili svoje riziká a príležitosti súvisiace so zmenou klímy, bezpečnosťou vody a odlesňovaním. CDP to robí na žiadosť investorov, odberateľov a zainteresovaných strán z miest, ktoré tieto informácie využívajú pri rozhodovaní, do ktorých spoločností majú investovať.

Spoločnosť Epson sa domnieva, že dôvodom tohto uznania je naplnenie radu opatrení znižujúcich emisie uhlíka v nadväznosti na zriadenie pracovnej skupiny na zverejňovanie finančných informácií súvisiacich s klímou. Medzi nedávne iniciatívy patrí implementácia a dokončenie programu prechodu na 100 % obnoviteľnú elektrickú energiu v závodoch skupiny Epson po celom svete.

Pán Nagafusa, prezident spoločnosti Epson Europe, poznamenal: „Získanie označenia CDP „A“ v dvoch kategóriách – klimatické zmeny a bezpečnosť vody – vysiela silný signál našim zákazníkom, obchodným partnerom a investorom. Ukazuje, ako intenzívne záleží spoločnosti Epson na dosahovaní uhlíkovej negatívnosti vo všetkých svojich globálnych aktivitách. Najnovší rating CDP A poskytuje ďalší dôkaz, že to myslíme vážne s bojom proti klimatickým zmenám a prípravou nášho podnikania na budúcnosť.“

CDP hodnotí aktivity spoločností v oblasti životného prostredia pre vyše 740 inštitucionálnych investorov z celého sveta s majetkom v celkovej výške 136 miliárd dolárov. Výsledky z dotazníkov sa využívajú na hodnotenie spoločností z hľadiska environmentálnej výkonnosti pre popredné svetové indexy spoločensky zodpovedných investícií (SRI), ktoré používajú investori v oblasti ESG.

Z viac ako 23 000 spoločností, ktoré zverejnili informácie prostredníctvom CDP, sa menej ako 2% dostali do zoznamu A. Spoločnosť Epson bola jednou z malého počtu spoločností, ktoré získali hodnotenie A v dvoch kategóriách, čo je uznanie, že spoločnosť Epson je lídrom v oblasti udržateľnosti. Spoločnosť Epson sa domnieva, že zaradenie na tento prestížny zoznam je dôležitou správou pre inštitucionálnych investorov prijímajúcich investičné rozhodnutia v oblasti ESG, ktorá zároveň vysiela silný signál zákazníkom hľadajúcim produkty a služby znižujúce ich ekologickú stopu, rovnako ako obchodným partnerom alebo iným zainteresovaným stranám.

Zdroj: Epson

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore