Edície 2015

Recenzia papiera Munken Lynx

V minulom čísle časopisu bolo Typo:Grafik:Um vytlačené na papieri Munken Lynx od spoločnosti Arctic Paper, ktorá sa rozhodla tento papier prezentovať čitateľom PrintProgress.

Munken je papier, ktorý pôsobí na všetky zmysly

Informácie o produktovom rade Munken a papieri Munken Lynx nám poskytla pani Jana Rakúsová, ktorá prezentuje spoločnosť Arctic Paper, švédskeho výrobcu papiera, v pozícii backselling a business development.

Vo všeobecnosti produktový rad dizajnového papiera Munken je tvorený šiestimi druhmi nenatieraného bezdrevného papiera. Tvoria ho tri odtiene: vysoko biely Munken Polar, Munken Polar Rough, prírodne biely Munken Lynx, Munken Lynx Rough a krémový Munken Pure, Munken Pure Rough. Papiere s označením Rough sú s drsným povrchom.

Papiere Munken dizajnového radu sú ideálnou voľbou pre spoločnosti, ktoré chcú poskytnúť jedinečné a prirodzené vyjadrenie. Každý z nich dokáže umocniť nápad rôznymi spôsobmi a cez kreativitu skutočne ovplyvniť čitateľa. „Pri výbere  papiera vám vaše zmysly hovoria pravdu. Správny papier vyzdvihne vašu ideu a umožní vám povedať viac s použitím menšieho počtu slov,“ hovorí Jana Rakúsová.

Optické vlastnosti papiera :
Munken Lynx 130 g/m 2
ISO 11475 – CIE Whiteness / Jas – 116 %
ISO 2470-2 – ISO brightness / Belosť – 96 %
ISO 2471 – Opacity / Opacita –  96 %
ISO 5254-1 – Gloss / Lesk –  15-25 %
ISO 534 – Volumen (cm 3/g) –  1,13 až 1,4
Munken Lynx je bezdrevný nenatieraný papier s prírodným bielym odtieňom a saténovo matným povrchom. Papier je okrem ofsetovej tlači vhodný aj pre iné konvenčné tlačové technológie; flexotlač a sitotlač. V oblasti digitálnej produkcie papier vyhovie všetkým dostupných elektrografickým zariadeniam, tiež zariadeniam pre atramentovú tlač a je vhodný aj pre Preprint aplikácie. Munken Lynx je ideálny pre tlač vysoko kvalitných produktov, ako sú knihy, katalógy, obchodné tlačoviny, časopisy a exkluzívne propagačné materiály. Navyše volumen papiera (1,13) je vyšší než obvyklé, čo papieru dodáva väčšiu hrúbku pri zachovanej plošnej hmotnosti. Papier spĺňa všetky podmienky ISO 9706, čo znamená dlhú životnosť pre vytlačený materiál. Knihárske spracovanie a iné zušľachťovacie techniky (laminovanie, lakovanie, razba) nespôsobujú problémy.

Ekológia – certifikácia

Výrobca papiera spoločnosť Arctic Paper nedávno certifikoval svoj celý produktový rad Munken s označením EU Ecolabel, čo je oficiálne environmentálne označenie pre EÚ. Okrem toho, papiere Munken sú vyrobené z ekologický označených surovín z lesov certifikovaných podľa medzinárodných štandardov FSC (Forest Stewardship Council) a PEFC (Program pre schválenie certifikácie lesov).

 

 Chcete sa dočítať viac? Objednajte si predplatné časopisu PrintProgress a prečítajte si celý článok.

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore