Edície 2015

Veľtrh Xfair 2015 vo Viedni

“Vyzerá to tak, že Rakúsko má opäť jeden funkčný polygrafický veľtrh. Po troch dňoch sa 17. apríla skončilo prvé polygrafické podujatie Xfair, Print & Crossmedia Events pre Rakúsko a CEE (Central Eastern Europe – stredná Európa). S presne 1.967 registrovanými návštevníkmi dokonca veľtrh prekročil očakávanie usporiadateľa. Čo dodatočne prekvapilo takmer 100 zástupcov firiem, ktorí sa výstavy zúčastnili – „bola kvalita návštevníkov“, ako zdôraznil pán Karl Pölderl z firmy Kalle Repromedia.”

Xfair – Dobrá nálada a veľa uzatvorených obchodov

Cieľom tejto polygrafickej akcie bolo osloviť nielen tradičnú nemecky hovoriacu cieľovú skupinu, ale so sídlom v dunajskej metropole si podmaniť aj nové trhy. Miesto usporiadania, Marx-hala vo Viedni, malo na základe atraktívneho geografického okolia pritiahnuť pozornosť nielen nemecky hovoriacich zákazníkov, ale aj spolu susediace krajiny CEE/Strednej Európy. Na veľtrhu Xfair 2015 boli zastúpené rozhodujúce firmy z celého Rakúska.

15% účasti tvorila časť zo susedných krajín strednej Európy, najmä návštevníci z Maďarska, Slovenska, Českej republiky a Slovinska. Ale tiež aj z Poľska, Rumunska, Bulharska, Bosny, Ukrajiny a aj Ruska.

Čo upútalo všetkých vystavovateľov?

Očividná pripravenosť investovať. Zvyčajne rezervovaný konateľ firmy Alphaset, pán Stefan Mattes, bol týmto nadšený. Nálepky s označením „predané“ sa znásobovali na vystavovaných strojoch. Dokonca aj stroj od firmy Heidelberg „Linoprint CV“ s piatou farbou, prezentovaný ako svetová novinka, našiel svojho kupca. Na stánku Heidelbergu mohli návštevníci vidieť aj skladacie zariadenie Stahlfolder CH 56 KT, trojrez Polar BC 330, rezačku Polar 56 NET a zariadenie pre výsek a horúcu razbu KAMA ProCut.

Firma Müller Martini mala svetovú premiéru so strojom „Vareo – Linka na lepenú väzbu“ a tento hneď po výstave putoval k novému majiteľovi do Poľska a vystavený stroj „Ventura 160 – Niťošička“ našiel kupca v Maďarsku.

Aj v oblasti digitálnej tlače sa vystavovatelia tešili početným kúpnym zmluvám, čo pánovi Klausovi Achrainerovi z firmy Aristo Graphics spôsobila ku koncu výstavy logistické problémy. Hneď všetky štyri vystavované systémy putovali do štyroch rôznych destinácií k novým majiteľom. „Kvalita návštevníkov bola skutočne vynikajúca.“ Pán Werner Christian Huber z firmy Werner Graphic mal objednávku ešte pred otvorením výstavy/veľtrhu na tlačové zariadenie Roland od jedného spolu vystavovateľa.

Napriek celkovej pozitívnej rezonancii návštevníkov sa drží pán Rudolf Messer ako zástupca usporiadateľa veľtrhu pri zemi: „Naozaj, sme spokojní s podujatím, ale tiež si uvedomujeme, že určité oblasti musíme vylepšiť. Na základe pozitívnych ohlasov je ale isté, že veľtrh Xfair 2015 nezostane iba jednorazovou záležitosťou.

Kvôli veľtrhu drupa 2016, ktorý bude od konca mája do 10. júna budúci rok, je veľtrh Xfair naplánovaný na prvý týždeň v mesiaci apríl 2017 a bude trvať opäť tri dni.

Spracoval: František Martančík
Foto: autor

Zdroj: www.polygrafia-fotografia.sk

 

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore