∷ Z aktuálneho vydania

DIW: Tlačíme na spokojnosť!

Vybrať si polygrafiu ako oblasť podnikania na Slovensku je veľká výzva. Preraziť a uspieť tu nie je vôbec jednoduché, ale dvom mladým chalanom z Bratislavy sa to podarilo.
A to aj napriek tomu, že to nebol ich pôvodný zámer. Pred šiestimi rokmi vstúpili na trh a dnes sú vyhľadávaným partnerom pre mnohých, ktorí hľadajú kreatívne a komplexné polygrafické riešenia. K ich najvýznamnejším klientom patria právnické osoby, marketingové agentúry ale dokonca aj mnohé iné tlačiarne, ktoré potrebujú rozšíriť svoje kapacity, alebo ponúknuť svojim klientom produkčne náročné riešenia.

Ich tlačiarenský príbeh začal náhodou. Dvaja spolužiaci zo základnej školy sa rozhodli, že budú prevádzkovať webovú stránku (vtedy známu pod názvom moja-tlac.sk), ktorá mala pomáhať ľudom a tlačiarňam zladiť dopyt s ponukou tak, aby boli obe strany spokojné. Komunikácia s klientami ich bavila, horšie to bolo občas s dodávateľmi. Byť iba sprostredkovateľom sa zdalo v mnohých prípadoch ťažšie ako predstava toho, že by si zákazky vedeli vyrobiť sami.
A tak to skúsili. Na slovenský polygrafický trh priniesli čerstvý vietor a inovatívny prístup pod vlajkou DIW print.

Spojenie úspešných

Ak chceli preraziť a priniesť niečo nové, ich produkčné zariadenia museli spĺňať náročné požiadavky. Po dôkladnom zvážení sa rozhodli pre zariadenie Konica Minolta. V prospech značky zavážila nielen kvalita tlače, ale aj flexibilita spolupráce. „Aj k začínajúcim firmám pristupujeme s plnou vážnosťou. Flexibilne sme nastavili vzájomnú spoluprácu tak, aby mohli naplno využívať naše zariadenia a súčasne to bolo pre nich finančne výhodné,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač zo spoločnosti Konica Minolta Slovakia. S rozširovaním firmy rástol aj počet jednotlivých strojov. Spojenie s kvalitným výrobcom produkčných zariadení bol jeden z kľúčových faktorov úspechu firmy. Dnes po niekoľkých rokoch úspešnej spolupráce sa v DIWe inštalovala v poradí už štvrtá produkčná tlačiareň. Firma
sa napríklad aktuálne ako jediná na Slovensku môže pýšiť tlačiarňou Accurio Press 6100.“

Staviame na istotu a na našich ľudí

Časy, kedy sa delili tlačiarne na ofsetové a digitálne, sú už podľa mladých polygrafov za nami. „Dnes dokáže digitálne zariadenie priniesť kvalitu tlače porovnateľnú s klasickou ofsetovou. Pre našich zákazníkov je dôležitý výsledok a nie použitá technológia,“ zdôrazňuje jeden z majiteľov, Jaroslav Hasa. Zodpovednosť za prijaté objednávky je na prvom mieste. „Žiadna výroba nie je bezchybná. Ak sa nám podarí procesne niečo podceniť, alebo nás zradí technológia samotná, bezodkladne robíme všetky dostupné opatrenia, aby sa podobné problémy nepreniesli na klienta.“ vysvetľuje spolumajiteľ, Lukáš Písecký. Zákazník má v DIWe istotu, že pre dodržanie termínu a kvality spravia všetko. Veľká väčšina technológií je dvojmo, preto sa v prípade výpadku jednej výroba nezastavuje. Okrem samotnej technológie je nosným pilierom tlačiarne aj samotný tím.

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore