∷ Z aktuálneho vydania

Heidelberg ponúka riešenie

„Moderný biznis nemôže ísť ako po masle so starým myslením.“

Čo bolo vo výrobnej hale včera, dnes už nestačí. Treba sa začať obzerať po novinkách a poriadne udrieť po vrecku. Heidelberg ponúka riešenie, ktoré neznamená premrštené náklady a otvára novú dimenziu aj z pohľadu servisu.

Prenajímanie tlačových strojov je už dlhšie realitou, ale „prenájom“ výrobnej kapacity je inovatívnou myšlienkou, ktorá rýchlo našla svojich adresátov. Model Subscription znamená, že zákazník nekupuje stroj, ale má k dispozícii technológiu za dohodnutú mesačnú platbu. Dodávateľ sa o technológiu permanentne stará a garantuje určitú úroveň kvality a produktivity. Zákazníkom môže spadnúť kameň zo srdca, veď vďaka prenájmu sú na tepe najnovších trendov bez toho, aby sa zaťažili veľkou investíciou. Môžu venovať všetky sily biznisu, neriešia neustále sa vyvíjajúce otázky digitalizácie a automatizácie, čoraz náročnejší servis. Byť o krok vpred pred konkurenciou znamená zvládať stále sofistikovanejšie výrobné technológie, a to nie je jednoduché ani pre veľké tlačiarne. Okrem toho sú veľmi nízke marže a firmy potrebujú, aby mali predpokladateľné náklady
na prevádzku, s ktorými sa dá kalkulovať. Výrobcovia tlačových strojov začínajú chápať, že predaj hardvéru nestačí. Heidelberg priniesol vlastný recept, ako zmeniť zabehnuté pravidlá, aby bol výsledný efekt čo najlepší. Princíp fungovania prenájmu je premyslený do posledného detailu.

Prvé naplnené vízie

Stačí odskočiť si do susedného Rakúska. V Emskirchene rozvíja biznis firma FK Fürther Kartonagen, ktorá patrí do spoločnosti WEIG. Osou podnikania je výroba krabičiek a na tento sortiment sa chcú koncentrovať aj v budúcnosti. So spoločnosťou Heidelberg ich spájajú strategické i obchodné záujmy. Spoločne implementovali nový model spolupráce pre tlač krabičiek a v Emskirchene pribudli na základe dohody o prenájme dva nové stroje Speedmaster XL 106 spolu s digitálnym zázemím. Vstúpili tak do éry priemyslu 4.0. 

 

Čítať celý článok

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore