Edície 2015Edície časopisu

Konica Minolta ponúka najvyššiu úroveň digitálnej tlače

Zariadenie bizhub PRESS C1100 je vlajkovou loďou medzi maloformátovými produkčnými zariadeniami Konica Minolta. Prináša vysokú rýchlosť tlače spojenú s kvalitou porovnateľnou s ofsetom. Jej cieľom je uspokojiť potreby firiem, ktoré potrebujú tlačiť čo najrýchlejšie v najvyššej možnej kvalite. O produkčnom zariadení Konica Minolta bizhub PRESS C1100 hovorí Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač spoločnosti Konica Minolta.

Ako by ste predstavili zariadenie bizhub PRESS C1100?

V našej spoločnosti prebiehajú v súčasnosti výrazné zmeny a inovácie, ktoré budú predstavené v blízkej budúcnosti v podobe úplne nových modelov. Vylepšujeme aj existujúce modely po výkonnostnej či technologickej stránke. Našu doterajšiu vlajkovú loď, zariadenie bizhub PRESS C8000 sme nahradili novým modelom farebného digitálneho produkčného zariadenia – bizhub PRESS C1100.

Peter Lauko, obchodný manažér
pre produkčnú tlač spoločnosti Konica Minolta

Čo robí z tohto zariadenia vlajkovú loď spoločnosti Konica Minolta?

Predovšetkým technologická vybavenosť. Je na najvyššej úrovni a poskytuje maximum možností a nastavení pre kvalitnú tlač. Medzi najväčšie devízy zariadenia patrí schopnosť udržať rýchlosť tlače sto výtlačkov za minút aj pri najvyšších gramážach. Svoju vysokú rýchlosť tlače si dokáže udržať aj pri obojstrannej tlači, a to až do hmotnosti  350 gramov na meter štvorcový. Vďaka tomu je možné tlačiť na zariadení C1100 aj na grafický papier a produkovať rôzne druhy vizitiek, pozvánok, plagátov či obalových materiálov. Používateľovi sa tak otvára mnoho nových možností, ako túto devízu využiť a rozšíriť svoje portfólio.

“So zariadenímKonica Minolta bizhubPRESS C1100 sú spokojní aj viacerí významní klienti na poli polygrafických služieb, ktorí si ho zakúpili.”

Aké ďalšie výhody poskytuje toto zariadenie?

Vylepšená duplexná, teda obojstranná tlač s garanciou rozptylu do 0,4 milimetra je ďalšou z bezkonkurenčných výhod bizhub PRESS C1100. Následné rezanie či viazanie obojstranných výtlačkov je plynulé a pohodlné, keďže obe strany papiera sú potlačené s maximálnou presnosťou.

Tlač veľkého objemu materiálov výrazne uľahčí podtlakové podávanie jednotlivých listov, ktoré zabezpečujú veľkokapacitné zásobníky papiera. Tento princíp funguj na vyvinutí podtlaku, ktorý do obehu tlačiarne posunie spoľahlivo vždy iba jeden papier. Samozrejmosťou sú  vysokokapacitné zásobníky, do ktorých sa zmestí viac ako 7 500 listov papiera.

“ So zariadením Konica Minolta bizhub PRESS C1100 sú spokojní aj viacerí významní klienti na poli polygrafických služieb, ktorí si ho zakúpili.„

Aké príslušenstvo je v ponuke k tomuto typu produkčného zariadenia?

Dôležitým príslušenstvom tohto produkčného zariadenia je transportná jednotka, ktorá má niekoľko zaujímavých funkcií. Obsahuje zvlhčovaciu jednotku, ktorá pomáha vyrovnať papier, neutralizuje elektrostatický náboj, ochladzuje výtlačok a papier zároveň okamžite získava svoju prirodzenú vlhkosť. Uvedené produkčné zariadenie je schopné automaticky vyhodnotiť farebnosť výtlačkov pomocou vstavaného denzitometra, ktorý umožňuje automatickú kalibráciu zariadenia aj počas tlače a to na konkrétne potláčané médium. Toto opatrenie zaručuje, že všetky výtlačky budú disponovať rovnakou farebnou stálosťou.

Konica Minolta ponúka nielen špičkové modely produkčných zariadení a dostupný servis, ale aj školenia, ktoré majú za cieľ naučiť tlačiarov manipulovať s najnovšími zariadeniami. Kvalifikovaní odborníci zaučia záujemcov komplexne obsluhovať všetky funkcie uľahčujúce tlačiarenský proces, a tým pomôžu vlastníkom svojich najnovších modelov využiť ich potenciál naplno.


Vladimír Jaško:  „Zariadenia bizhub PRESS C1100 sú významným technologickým krokom vpred. Za obdobie, počas ktorého je tento produkčný rad na trhu, som sa stretol s minimálnou kazovosťou zariadení. Prejavujú sa ako bezporuchové, spoľahlivé a stabilné, čo dokazuje ich nespornú kvalitu vo svojom segmente. Dokážu potláčať veľmi jemné a tenké listy papiera, a to aj v prípade natieraných papierov určených pre ofsetovú tlač. Veľkou devízou je aj  Pôsobí ako servisný technik v spoločnosti Konica Minolta už vyše pätnásť rokov. Špecializuje sa na veľké farebné produkčné zariadenia. Jeho odborný názor na zariadenie bizhub PRESS C1100 pramení z množstva skúseností, ktoré nazbieral pri početných stretnutiach s klientami.  farebná stabilita vďaka denzitometru, ktorý je dodávaný na výstupe stroja a automaticky kalibruje zariadenie. Tlačový  kontroler Hikari je mimoriadne rýchly a výkonný, ale spoločnosť Konica Minolta ho ochotne nahradí RIPom podľa výberu klienta, v ktorom ho následne aj vyškolí. Klienti si zariadenie PRESS C1100 pochvaľujú, sú s ním spokojní a zhodujú sa v tom, že dostali niekoľkonásobne viac, ako očakávali.“


 

Za tlačiareň PROMPt odpovedal Tomáš Prutzer, riaditeľ spoločnosti:

Spoločnosť PROMPt, tlačiareň cenín, a. s. funguje na trhu už 25-ty rok a špecializuje sa na tlač cenín. Naším zámerom bolo rozšíriť portfólio služieb, ktoré poskytujeme, nakoľko sme ich chceli ako firma posunúť vpred a priniesť klientom nové možnosti. Vďaka širokej škále možností, ktorými disponujeme pri práci so zariadením PRESS C1100 dokážeme efektívne vyhovieť zákazníkom. Medzi najväčšie devízy tohto zariadenia patrí in-line viazanie typu V1 ale aj lepenej väzby V2. Pri skúškach stroja v porovnaní s konkurenciou boli veľké kvalitatívne rozdiely v tlači detailov, tenkých liniek a podobne. Neodmysliteľnou súčasťou digitálneho stroja je softvér Print Shop Mail, ktorý slúži na spracovanie variabilných dát, ktorý sme v spolupráci so spoločnosťou Konica Minolta vymenili za doterajšie riešenie. Vďaka jednoduchým a intuitívnym nastaveniam môžeme pohodlne tlačiť rôzne druhy pozvánok, vizitiek či formulárov. Konica Minolta bizhub PRESS C1100 výrazne rozšírila naše možnosti a priniesla bezkonkurenčnú kvalitnú digitálnu tlač.

Za tlačiareň Neumahr odpovedal na otázky Roman Neumahr, konateľ spoločnosti:

Naša tlačiareň je najmä ofsetového charakteru a na polygrafickom trhu pôsobí firma už 22 rokov. Chceli sme naše možnosti rozšíriť o kvalitnú digitálnu tlač a naše rozhodnutie padlo na spoločnosť Konica Minolta. Vybrali sme si výborne. Oceňujem najmä celkový proces zakúpenia, implementovania zariadenia až po vyškolenie operátorov a servis. Nemohli sme si vybrať lepšie.

 

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore