∷ Z aktuálneho vydania

Mondi prijíma program Climate Savers

Medzinárodná skupina vyrábajúca obaly a papier prijíma ciele založené na vedeckých poznatkoch zamerané na obmedzenie nárastu globálnej teploty na maximálne 2°C do roku 2050.

Podpísaním členstva v programe projektového riadenia pre podniky Climate Savers, riadeným organizáciou WWF, sa skupina Mondi pridala ku globálnym lídrom v oblasti ochrany klimatických podmienok. Medzinárodná skupina vyrábajúca obaly a papier sa týmto zaviazala znížiť svoje špecifické emisie skleníkových plynov (GHG) na 0,25t CO2e/t výroby do roka 2050. Tento a iné záväzky, ku ktorým sa skupina zaviazala v rámci svojej účasti na hlavnom programe, sú v súlade s cieľmi vedeckého výskumu klimatických podmienok, ktoré sú nevyhnutné na obmedzenie nárastu globálnej teploty na maximálne 2°C.

Účasť Mondi na programe Climate Savers je rozšírením strategického globálneho partnerstva medzi Mondi
a organizáciou WWF, ktoré sa začalo v roku 2014. Partnerstvo sa zameriava na podporu ochrany životného prostredia v odvetví výroby obalov a papiera. Svojím členstvom v programe Climate Savers sa spoločnosť Mondi zaviazala ďalej znižovať emisie skleníkových plynov GHG v rámci celého svojho hodnotového reťazca a prijímať opatrenia s cieľom pozitívne ovplyvňovať odvetvie výroby obalov a papiera, ako aj tvorcov politík. Členovia programu Climate Savers sa usilujú

Čítať celý článok

 

Súvisiace články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Tlačidlo Späť hore